Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość McN

gg na komórce

Polecane posty

Gość McN

Witam. Ściągnołem sobie GG na komórke wersje JAVA i niemoge sie połączyc :) ma może już ktoś taki bajer u siebie albo korzystał?

Prosił bym o pomoc:)

 

ale wydaje sie to byc jakims badziewiem, niedosc ze 3x smsa wysłałem zanim udało mi sie pobrac (każdy po 1zł) w tym cena aktywacji to jeszcze trzeba za GPRS płacic , a mówią ze płaci sie tylko za aktywacje :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McN zapomnij o tym kliencie :)

 

Nie polaczy ci się :shock: i wydaje mi sie ze masz nokie :) bo one maja najwieksze problemy z polaczeniem :)

 

Sciagaj PAPLE !!!! Najlepszy komunikator na komorke, niskie oplaty uzytkownia i fajna obsluga. Naprawde polecam, bo uzywam go na codzień.

W dodatku korzystasz na nim z ICQ, MSN i Jabbera jesli zechcesz :)

 

Jakbys mial problemy z ustawieniami,to wal do mnie na GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Najgorsze ze ja mam ORANGE a tam sie płaci chyba za każdy bajt GPRS... A co do telefopnu to zgadza sie, mam nokie 3100. Myśle ze powinno chodzic bez problemu... a z kąd można pobrać tego PAPLE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

nie wiem jak to jest w ideii ale uważaj na ten j*** GPRS. skasowałem wszystkie profile GPRS z telefonu po tym jak zeżarło mi ponad 50 zł za 10 minut połączenia. Wszystko było dobrze skonfigurowane (GPRS internet, nie WAP), koszt to pdoobno 70iles groszy za paczkę 100kB. Licznik telefonu wskazywał 35kB czyli powinienem zapłacic te 70 groszy.

 

Era złodzieje. co więcej szukając rozwiązania problemu natrafilem na dziesiątki wypowiedzi na forach osób tak samo poszkodowanych jak ja.

 

wnerwiłem sie i skasowałem wszystkie ustawienia gprsz telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za brak wiedzy się płaci.

W większości taryf jest tak, że operator liczy sobie od 50 do 70 gorszy za każde rozpoczęte 100 kb - oddzielnie upload i download. Tak więc jesli połaczymy się na chwile, wyslemy przykładowo 35 kb, a ściagniemy 110 kb, to płacimy za 3 paczki - czyli 1,50 lub 2,10. Jesli przypdkiem naszym domyślnym profilem w telefonie jest WAP wtedy opłaty sa wyższe bo 50~70 gr kosztuje nas każde 10 kb. Najlepszym rozwiązaniem są pakiety megabajtów. W zeszłe lato w Plus GSM za 1 zł było chyba 3 MB, co bardzo się opłacało. W celu minimalizacji opłat robi się także trick, że połaczenie GPRS jest ciągle aktywne, choć operator potrafi np zerwać je po 24 godzinach, żeby nie była to aż tak atrakcyjna oferta. Jeśli chcemy płacić jeszcze mniej należy zadbać o to aby telefon posiadał możliwośc nawiązywania bezpośrednich połaczeń z jakimkolwiek serwerem (chodzi o wbudowane w JAVA połączenia socket:// ), ponieważ inaczej połaczenie będzie odbywać się poprzez serwer HTTP, co kosztuje nas kolejne cenne kilobajty, i zmniejsza stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niezauważyłem większych kosztów użytkowania na Papli. Mam IDEA Firma i za 50kb w sesji GPRS płace 5 groszy. Więc rachunki za net mobilnie via laptop, oraz korzystanie w kom wychodzą znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

za brak wiedzy? chyba wyraznie napisalem, ze odpowiednio to skonfigurowalem, raz sie polaczylem i juz 20zl w plecy... nie tak era to reklamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie reklamowales tej uslugi skoro wina lezala po stronie operatora? Ja korzystam dosc namietnie z poczty przez telefon i paru innych rzeczy i optymalnie dobierajac pakiety za 50 zl to mozna blisko 100 MB przepuscic :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

reklamowalem. na infolini otrzymalem wiadomosc, ze widocznie tyle musialem sciagnac (bzdura). w ogole pani na infolini nic nie wiedziala a podobno sprawdzic (TT) sie nie da. wiec olalem bo w sumie na cholere mi to. fajna zabawka ale nie w erze. z tego co wiem moi znajomi sobie kupuja startery idei tylko dla gprsa, ale mi sie nie chce bawic z wymiana simow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzies slyszalem kiedys, kto mi tam mowil, jakos sie dowiedzialem, ze w nokiach transfer danych jest kilkanascie razy wyzszy niz np. w siemensach. czy to prawda? podobno nokia wysyla co jakis czas jakies bzdurne pakiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym pisałem. Po prostu nokie (starsze) nie mogą łączyć się bezpośrednio z serwerem, a robią to właśnie za pomocą proxy http, przez co co XX sekund wysyłają pakiety KEEP-ALIVE i inne. Nie mówiąc o całej obudowie każdego pakietu bzdurami protokołu HTTP... Podobny problem występuje w SonyEricssonach, a także w innych komórkach. Te które na 100% nie mają takiego problemu posiadją wbudowaną JAVĘ w standardzie MIDP 2.0 lub wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam ere, place 72 grosze brutto za 500kb i/o oddzielnie [ gprs ], jak polacze sie z GG to godzinke moge bez problemu siedziec i nie zaplace duzo, gadu malo zżera :) nawet via ssh mozna jeszcze smigac. Trzeba zadzwonic do bok`u i sobie ustawic :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×