Skocz do zawartości
dan

Wydajność dysku na VPS

Polecane posty

Witam,

 

ostatnio zauważyłem, że serwer od czasu do czasu przymula - load jest zazwyczaj na poziomie 0.5-1.5 ale czasami skacze do gory. Dzieje się to w ten sposób, że otwierane są nowe wątki apacha / wywoływane nowe skrypty, automatycznie generuje to zapytania do mysql. Obciążenie procka nie idzie w gore - odnoszę wrażenie ze mysql czeka na dysk.

 

Pytanie - czy da sie jakoś sprawdzic jakie dyski/raid jest zainstalowany na vps z poziomu vps? Jak można sprawdzić obciążenie dysku, jego wydajność?

 

Jeśli miałbym zmieniać VPS - chciałbym oszacować czy nie będę miał podobnych "dociążeń" (o ile moje założenie co do problemów z wydajnością dysku jest prawdziwe)

 

Pozdrawiam

 

p.s. nie, nie rośnie obciążenie swapa jako takiego, ramu jest pod dostatkiem. Przymulenia nie są zależne od obciążenia - czasami w gorącym okresie hula wszystko bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
top - %wa

 

wychodzi ze oscyluje kolo 40-90% w "stresie". Jaka jest "standardowa" wartosc?

 

 

Dodam ze wirtualizacja XEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dużo... za dużo

 

Mi w stresie dochodzi do max 30-40% (chwilowego, nie licząc pików kopiowaniu plikow, etc )

 

eaccelerator/xcache/cokolwiek masz zainstalowane ? Cache mysql?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi ze oscyluje kolo 40-90% w "stresie". Jaka jest "standardowa" wartosc?
To są tragiczne już wartości, przykładowo przy 30% apache już najczęściej odmawia współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×