Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zen6

Google Apps i SPF

Polecane posty

Męczę się i męczę i nic, jedynie dociera część poczty.

 

v=spf1 a mx ip4:adres ip include:aspmx.googlemail.com -all

 

Czy ktoś może używa ? lub może zna rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPF 'v=spf1 a mx include:aspmx.googlemail.com -all'

akceptuje maile wysłane z serwerów google i IP podanego w rekordzie A dla danej domeny

 

w sumie to zależy jak chcesz skonfigurować SPF'a, bo nie wiedząc co chcesz osiągnąć, ciężko będzie coś napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPF 'v=spf1 a mx include:aspmx.googlemail.com -all'

akceptuje maile wysłane z serwerów google i IP podanego w rekordzie A dla danej domeny

 

w sumie to zależy jak chcesz skonfigurować SPF'a, bo nie wiedząc co chcesz osiągnąć, ciężko będzie coś napisać :)

 

 

Czyli co muszę pisać do admina o usunięcie ip4 ? , aktualnie jest ip serwera na którym jest witryna

 

chcę osiągnąć całkowite działanie z google apps, aby poczta była wysyłana i odbierana w 100% , a nie 40% jak aktualnie

 

dodam że mam cpanel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj nagłówek maila, który jest traktowany jako SPAM.

Bo może szukasz nie tu, gdzie potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego z jakiego IP wysyłana jest poczta. bez dokładniejszych informacji nie da się więcej powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaj nagłówek maila, który jest traktowany jako SPAM.

Bo może szukasz nie tu, gdzie potrzeba?

 

 

Ja nie piszę o spamie tylko o tym że poczta nie dociera na e-maile które wysyłam.

 

Czyli tak wysyłam e-maila z mojego konta google apps, na onet.pl na onet.pl brak poczty, a ja nie otrzymuję żadnej odpowiedzi np. delivery itp. tak jakby się gdzieś po drodze gubiła.

Oczywiście robię to z przeglądarki więc winę programu pocztowego możemy pominąć.

Jedynie co to IP4 mam dodane do SPF dodatkowo więc może to problem, .. już sam nie wiem.

 

 

wszystko zależy od tego z jakiego IP wysyłana jest poczta. bez dokładniejszych informacji nie da się więcej powiedzieć.

 

 

masz na myśli ip ? serwera , komputera , google ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz na myśli ip ? serwera , komputera , google ?

 

ip serwera, z którego wysyłane są maile. jeśli będziemy je znać, będzie można stworzyć odpowiedni wpis SPF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ip serwera, z którego wysyłane są maile. jeśli będziemy je znać, będzie można stworzyć odpowiedni wpis SPF :)

 

 

wcześniej google wysyłał z mail-iw0-f135.google.com teraz mail-iw0-f124.google.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij na coś innego, niż onet, a następnie sprawdź nagłówki wiadomości.

Bo problem niekoniecznie musi być związany z SPF, a np. z zablokowaną przez onet mailową domeną itp.

 

PS: Przyzwyczaj się, że na onet.poczcie nigdy nie uświadczysz jakiejkolwiek deliverki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyślij na coś innego, niż onet, a następnie sprawdź nagłówki wiadomości.

Bo problem niekoniecznie musi być związany z SPF, a np. z zablokowaną przez onet mailową domeną itp.

 

PS: Przyzwyczaj się, że na onet.poczcie nigdy nie uświadczysz jakiejkolwiek deliverki :)

 

 

 

Jeszcze na home wysłałem

teraz z mail-iw0-f125.google.com

i mail-iw0-f127.google.com

 

dostawałem kiedyś delivery z onet, ale to było dosyć dawno temu

 

 

powysyłałem po 10 e-maili na onet i home. teraz wszystko dotarło, :) więc sam już nie wiem co mogło być przyczyną :) niedostarczania poczty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powysyłałem po 10 e-maili na onet i home. teraz wszystko dotarło, :) więc sam już nie wiem co mogło być przyczyną :) niedostarczania poczty

Greylisting + jakaś wewnętrzna polityka onetu. Nie raz zaobserwowałem opóźnienie w dostarczaniu poczty czy to na onet czy na wp pomimo, że w logach serwera było, że poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś sprawdzić te rekordy gdyż emaile dochodzą dobrze tylko na o2 a na resztę nie dochodzą wcale bądź z godzinnym opóźnieniem. Z góry thx ;)

 

 

kvpb78a2rb9ykjpr1rox_thumb.png

lctii0akjh2fexpsv5_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na o2 dochodzą bez problemów, to problemem nie jest ustawienie po Twojej stronie, ale wewnętrzne ustawienia serwerów pocztowych onetu, wp i paru innych. I niestety nic na to nie poradzisz, ja już dawno przestałem sobie zawracać głowę, za dużo nerwów mnie to kosztowało. Klientom posiadającym konta na takich problematycznych serwerach tłumaczę jak jest, polecam założyć konto np. na o2 właśnie i dać przekierowanie poczty z onetu/wp/itp. na skrzynkę na o2. A jak ktoś ma własną domenę, to zawsze polecam google apps - jeszcze nikt po takiej przeprowadzce nie narzekał, że coś nie dotarło, czy dotarło z opóźnieniem. Wiem, że ludzie są wygodniccy i jak mają od 10 lat konto na onecie, to ciężko im to zmienić, ale jak wytłumaczysz dokładnie i spokojnie, że coś innego będzie lepsze, to najczęściej dają się na zmiany namówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×