Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bartek1234

Który serwer z Hosteurope wybrać?

Polecane posty

Obecnie posiadam konto w polskiej firmie hostingowej, jednak powoli zaczynam wyczerpywać limit transferu i myślę, że warto pomyśleć nad zmianą. Mam kilka blogów na wordpressie, dzienna oglądalność to około. 3000uu i 15000 odsłon. W miesiącu potrzebuję nad nie około 80-100gb transferu.

 

Na początku myślałem na vps managed w hetzner, ale w związku z obecnymi problemami wolę trzymać się z daleka. Zastanawiam się obecnie nad zarządzanym vps w hosteurope, tylko nie mam pojęcia który serwer będzie najlepszy pod moje potrzeby?

 

Tutaj jest małe porównanie:

 

http://www.hosteurope.de/produkte/Virtual-...ete-Vergleichen

 

Z kontaktem z bok'iem sobie poradzę, gdyż znam dobrze niemiecki, tylko nie wiem, który serwer byłby najodpowiedniejszy? Może ktoś z was miał już managed vps w hosteurope i może podzielić się wrażeniami? (np. jaki był vps i jak działał przy danej ilości wejść)

 

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wykonując dokładnych testów obciążeniowych i nie znając budowy systemu nie da się określić ile ramu/cpu będzie potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wykonując dokładnych testów obciążeniowych i nie znając budowy systemu nie da się określić ile ramu/cpu będzie potrzebował.

 

Napisał, że blogi na WordPressie :)

 

Do autora tematu: masz jakiś cache zainstalowany do WP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisał, że blogi na WordPressie :)

 

Do autora tematu: masz jakiś cache zainstalowany do WP?

 

dokładnie, co innego będzie jeśli ma np wp-cache, co innego jak nie ma cache, jeszcze inaczej jeśli używa wp-super-cache, a może opiera całość na autorskim rozwiązaniu i ma własną wtyczkę do cache'owania.... zawsze obciążenie będzie inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, co innego będzie jeśli ma np wp-cache, co innego jak nie ma cache, jeszcze inaczej jeśli używa wp-super-cache, a może opiera całość na autorskim rozwiązaniu i ma własną wtyczkę do cache'owania.... zawsze obciążenie będzie inne :)

 

bez przesady, sam cache ( nie ważne czy wp-cache czy wp-super-cache, który jest beznadziejny) dają kolosalne różnice. Mam klienta, którego nazwa.pl wywaliła za generowanie zbyt wysokiego obciążenia na WordPressie. Wrzuciłem mu cache do WP i chodzi pięknie nawet przy 5k uników / dzień

 

Domyślam się że autor tematu nie ma nic takiego skoro przy tak małej ilości uników generuje taki ruch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się że autor tematu nie ma nic takiego skoro przy tak małej ilości uników generuje taki ruch :)

 

powoli zaczynam wyczerpywać limit transferu

 

imo generowany ruch nie zależy od stosowanego cache

 

bartek1234, jeśli wdrożysz dobre cache do tego wordpressa to powinna wystarczyć najtańsza wersja - z 1024mb ramu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam najwyższe konto hostingowe w vipower, jednak nie wiem czemu na ich serwerach nie działa wp-super-cache

 

Sądzicie, że po zastosowanie tej wtyczki spadnie ilość generowanego transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzicie, że po zastosowanie tej wtyczki spadnie ilość generowanego transferu?

m.p. napisał Ci wyżej cache nie wpływa na trasfer, cache wpływa na obciążenie serwera (bazy danych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli bardzo chcesz zmniejszyć transfer (na vpsie) to zainteresuj się gzip'owaniem danych przed wysłaniem i dodaniem odpowiednich nagłówków expires. powinno pomóc na początek i sporo zmniejszyć transfer.

 

wdróż np wp-super-cache (albo coś innego autorskiego, nawet mam w ToDo fajną wtyczkę do bardzo wydajnego keszowania) i inny serwer www niż apache (np nginxa) - powinno działać dużo szybciej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×