Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil

Strona "nie wchodzi"

Polecane posty

Nie wiem czy to forum jest odpowiednim miejscem na takie problemy ale spróbuję. Mam stronę z domeną kom.pl która jest zaparkowana na serwerze i z przekierowaniem z strona.kom.pl na www.strona.kom.pl (w CPanelu) a dodatkowo podobne przekierowania są umieszczone w pliku .httaccess. Przez dłuższy czas wszystko pięknie działało aż do piątkowego wieczoru - od tego czasu Firefox po wpisaniu www.strona.kom.pl od razu zwraca "Nie odnaleziono serwera". Wczoraj zaczęło mnie już to denerwować i wpisałem w Google "kom.pl" by poszukać innych stron z tą domeną - wszystkie działają więc zacząłem wykluczać problem z kom.pl ale poszukałem jeszcze czy nikt nie pisze o jakiejś awarii tych domen ale nic nie znalazłem. Jako że korzystam z hostingu webd.pl a on 1 września ogłosił że zmienia adresy IP serwerów - do 14 września będą działać stare i nowe, potem tylko nowe - to przyszło mi na myśl że może się pośpieszyli i stare już nie działają więc chciałem zaktualizować je w ustawieniach domeny ale okazało się że na stronie www.kom.pl nie ma już panelu konfiguracyjnego gdzie można było kiedyś ustawić m.in. adresy IP i serwery nazw. W związku z tym założyłem na tym forum wątek odnośnie kom.pl pytając czy ktoś wie co się dzieje z domenami kom.pl oraz dopisałem się do wątku nt. awarii webd.pl pytając czy przypadkiem nie padły DNSy webd.pl. Żaden z nich nie pomógł mi problemie, tylko drugi naprowadził na zapingowanie do strony co dziś zrobiłem przez "Start/Uruchom...". Okazało się, że pingując do www.strona.kom.pl okienko znika więc coś jest nie tak ale pingując do strona.kom.pl bez problemu odzywa się adres IP webd.pl. Sprawdziłem jeszcze polecenie "tracert strona.kom.pl" i potwierdza się że ping dociera do serwerów webd. Strona jednak nadal nie działa. Co tu może być nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro tracert doprowadza do serwerów webd, zapewne jest coś źle skonfigurowane :(

 

może np nie jest dodana domena do konfiguracji apache'a na nowym serwerze - na pewno stary serwer już nie działa i cały ruch jest kierowany na nową maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webd razem z informacją o zmianie adresów IP opublikował ich listę - który adres zamienia się na jaki adres. Przed chwilą sprawdziłem co to dokładnie za adres IP "odbija" się od strona.kom.pl bo wcześniej tylko wpisałem go w Firefoxa i otworzyła się strona webd.pl i okazuje się że to jest nowy adres IP webd (z jakiej racji? jakieś przekierowanie? po co więc by była ta lista od webd?) a co ciekawsze odnajdując go na tej liście od webd jest on przyporządkowany do nie mojego starego adresu IP serwera! Dziwne rzeczy.

 

może np nie jest dodana domena do konfiguracji apache'a na nowym serwerze - na pewno stary serwer już nie działa i cały ruch jest kierowany na nową maszynę?

 

Ja tego nie wiem, ja cały czas byłem w webd tylko właśnie webd - jak sam pisze - kończąc "przeprowadzkę serwerów ze starej serwerownii Schuberg Philis do super nowoczesnej Evo Switch" zmienił adresy IP wszystkich serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO pożegnaj się z ta domena. Jesli webd zmienil dns, to zmiany musisz dokonac w kom.pl. A tam - wiadomo - niczego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMHO pożegnaj się z ta domena. Jesli webd zmienil dns, to zmiany musisz dokonac w kom.pl. A tam - wiadomo - niczego nie zrobisz.

 

1. Stare DNSy, które są w ustawieniach na kom.pl jeszcze działają (wg webd) ale strona już nie - może jest jakiś inny powód?

2. Dlaczego pingując do strona.kom.pl pojawia się nowy adres IP serwera webd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, a nie możesz podać po prostu adresu tej strony?

Inaczej to jest pomoc po omacku.

 

Ale co on da? "Nie odnaleziono serwera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mów od razu, że nie szukasz pomocy, tylko chcesz się nad sobą poużalać. A nie ludzie bezsensownie tracą czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mów od razu, że nie szukasz pomocy, tylko chcesz się nad sobą poużalać. A nie ludzie bezsensownie tracą czas...

 

Nie wykorzystuj swojego licznika postów żeby mi wmówić że nie szukam pomocy bo nie wmówisz. Liczę na inne osoby które w pierwszym poście nie pytają o adres a potem się o niego nie kłócą.

No ale czego można się spodziewać od osoby która osoby korzystające z .htaccess nazywa wieśniakami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wykorzystuj swojego licznika postów żeby mi wmówić że nie szukam pomocy bo nie wmówisz. Liczę na inne osoby które w pierwszym poście nie pytają o adres a potem się o niego nie kłócą.

No ale czego można się spodziewać od osoby która osoby korzystające z .htaccess nazywa wieśniakami...

 

skoro tracert doprowadza do serwerów webd, zapewne jest coś źle skonfigurowane :)

 

może np nie jest dodana domena do konfiguracji apache'a na nowym serwerze - na pewno stary serwer już nie działa i cały ruch jest kierowany na nową maszynę?

 

i więcej nikt Ci nie powie jeśli nie podasz adresu... przez przypadek skasowałem sobie skrypt szklana_kula.sh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i więcej nikt Ci nie powie jeśli nie podasz adresu... przez przypadek skasowałem sobie skrypt szklana_kula.sh :(

 

www.tanieczgwiazdami.int.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako in.pl chodzi, nie działa pod kom.pl. Prawda jest niestety taka, że wszystkie darmówki prędzej czy później sprawiają problemy, czy będą to aliasy czy hosting. Naprawdę szkoda było wydać te parę dych rocznie na własną, pewną domenę?

 

Ping do tanieczgwiazdami.int.pl idzie cacy, do kom.pl nie idzie w ogóle. Problemy z kom.pl były już opisywane w innym wątku na tym forum. Tak więc najprawdopodobniej będziesz się musiał z tym adresem pożegnać. Wiem, że to może boleć, ale "darowanemu koniowi"... Pretensji nawet nie masz do kogo skierować, A jak chcesz mieć pewność, że w przyszłości nie spotka Cię taka niespodzianka, to KUP DOMENĘ.

 

</rant>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi domena tanieczgwiazdami.int.pl wskazuje na IP 94.75.225.31... no cóż.

 

przekieruj także tanieczgwiazdami.kom.pl na ten sam IP (o ile to możliwe) i powinno działać.

 

i popieram d.v - najlepiej zainwestuj we własną domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ping do tanieczgwiazdami.int.pl idzie cacy, do kom.pl nie idzie w ogóle.

 

Bo sprawa nie dotyczy tanieczgwiazdami.kom.pl tylko tanieczgwiazdami.int.pl ale że domeny kom.pl, int.pl i jeszcze ltd.pl są od jednego dostawcy to na początku wątku nie podając adresu strony przyjąłem za domyślną w opisie problemu domenę kom.pl. Sorry za to zagmatwanie. Ping pingiem, tylko dlaczego nie wyświetla się strona?

 

Edit: Oj, widzę że wszystkich wprowadziłem z tym w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod adresem tanieczgwiazdami.kom.pl strona się nie wyświetla, bo ten adres nigdzie nie prowadzi.

Oto, co na zapytanie o wpisy DNS adresu tanieczgwiazdami.kom.pl odpowiedział mi serwis network-tools:

Attempt to get a DNS server for tanieczgwiazdami.kom.pl failed: tanieczgwiazdami.kom.pl does not exist in the DNS

 

Natomiast z adresem tanieczgwiazdami.int.pl nie ma najmniejszych problemów, wszystko działa jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem nie dotyczy tanieczgwiazdami.kom.pl, nie mam z tym adresem nic wspólnego ;-) Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Edit: Czyli chyba tylko u mnie strona się nie wyświetla...

 

Edit 2: Ale wyświetla Wam się tanieczgwiazdami.int.pl normalnie w przeglądarce? Więc dlaczego mi nie, ani w Firefoxie, ani w IE, ani przez jakieś proxy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podaj łaskawie ten adres, o który ci chodzi, albo po prostu nie zawracaj głowy ludziom chcącym ci pomóc.

Bo z pustego, to nawet ./szklana_kula.sh nie wywróży, czy to problem w konfiguracji serwerów HTTP providera, serwerów DNS providera, serwerów DNS kom.pl czy jeszcze jakiejś innej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To podaj łaskawie ten adres, o który ci chodzi, albo po prostu nie zawracaj głowy ludziom chcącym ci pomóc.

 

www.tanieczgwiazdami.int.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres ten działa jak najbardziej.

Może spróbuj wykonać u siebie

ipconfig /flushdns

PS: W takim razie skąd w tym temacie wzięła się domena KOM.PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.tanieczgwiazdami.int.pl

 

Nie wiem czy to forum jest odpowiednim miejscem na takie problemy ale spróbuję. Mam stronę z domeną kom.pl która jest zaparkowana na serwerze i z przekierowaniem z strona.kom.pl

 

To zdecyduj się gdzie masz stronę.

 

PS. strona działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podaj adres, który Ci nie działa. bo jak na razie to podałeś tanieczgwiazdami.int.pl, następnie mówisz, że to nie Twój, itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×