Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Dysk?

Polecane posty

Mam nadzieję że Sebak nie miał racji i dysk mój nie padł. Sprawa wygląda tak: zostawiłem na noc włączonego, rano wstaje i patrze, że nie jestem zalogowany no to mówię pewnie jakiś reset się zrobił i tyle. Zalogowałem się i coś tam wyskoczyło, że win7 odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Wchodzę do "Komputera" patrze i... jedna systemowa partycja. Gdzie się podziały dwie pozostałe?Przez to nie mogę uruchomić prawie wszystkich programów z wyjątkiem IE. Pierwszy raz mam taki problem i nie mam pojęcia co się mogło stać. Po prostu dziwne mi się wydaje aby dysk był uszkodzony a systemowej partycji nie stracił tylko dwie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że Sebak nie miał racji i dysk mój nie padł. Sprawa wygląda tak: zostawiłem na noc włączonego, rano wstaje i patrze, że nie jestem zalogowany no to mówię pewnie jakiś reset się zrobił i tyle. Zalogowałem się i coś tam wyskoczyło, że win7 odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Wchodzę do "Komputera" patrze i... jedna systemowa partycja. Gdzie się podziały dwie pozostałe?Przez to nie mogę uruchomić prawie wszystkich programów z wyjątkiem IE. Pierwszy raz mam taki problem i nie mam pojęcia co się mogło stać. Po prostu dziwne mi się wydaje aby dysk był uszkodzony a systemowej partycji nie stracił tylko dwie inne.

 

Też tak kiedyś miałem identyczna sytuacja jak twoja . Problem rozwiązać można w ten sposób mianowicie sformatować cały dysk po czym należy usunąć wszystkie partycje i na nowo podzielić dysk system wgrać i gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Menedżer dysków i przypisz partycjom litery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...a jeżeli rada Fiercia jednak nie zadziała, to wtedy fixboot, fixmbr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Menedżer dysków i przypisz partycjom litery :)

Tak nie działało. Jakiś tam error wyskoczył. Nie pomyślałem i dla obydwu partycji wziąłem "Oznacz partycję jako aktywną" czy jakoś tak. Zrezetowałem komputer i nie startuje bo jakiś błąd z botowaniem. Da radę to jakoś naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko z konsoli (odpalasz kompa z płyty z systemem i zamiast instalacji systemu uruchamiasz konsolę). Spróbuj tego, o czym pisałem wcześniej. O ile się nie mylę, Win7 ma te same mechanizmy co XP i Viśta, więc w większości przypadków powinno pomóc od ręki, a na pewno nie popsuje bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej dysk padł. Uruchomiłem instalatora i w ogóle te dwie partycje nie były widoczne. Usunąłęm tą systemową, założyłem nową i gdy chciałem brać dalej to błąd wyskakiwał. Na innym dysku przy identycznej procedurze system uruchomił się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Malas może następnym razem przy zakupie dysku mnie posłuchasz... :(

 

Sory ale napisałeś jak już zamówiłem jeśli nie zauważyłeś więc możesz tak sobie gadać teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padł blok z tablicą partycji.

 

Jeżeli chcesz odzyskać dane to możesz:

- spróbować odzyskać tablicę partycji (poszukaj informacji pod hasłem "uszkodzona tablica partycji"),

- skopiować dane którymś z wymienonych programów (ale to wymaga drugiego dysku).

 

Jeżeli nie chcesz ich odzyskiwać, to utwórz partycje na nowo i problem z głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie padł blok z tablicą partycji.

 

Jeżeli chcesz odzyskać dane to możesz:

- spróbować odzyskać tablicę partycji (poszukaj informacji pod hasłem "uszkodzona tablica partycji"),

- skopiować dane którymś z wymienonych programów (ale to wymaga drugiego dysku).

 

Jeżeli nie chcesz ich odzyskiwać, to utwórz partycje na nowo i problem z głowy :(

 

Ale się nie dało utworzyć nowej partycji. Uruchomiłem instalatora win. i była widoczna tylko ta 30gb systemowa no to ją usunąłem i wziąłem dalej, nie poszło bo wyskakiwał jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się nie dało utworzyć nowej partycji. Uruchomiłem instalatora win. i była widoczna tylko ta 30gb systemowa no to ją usunąłem i wziąłem dalej, nie poszło bo wyskakiwał jakiś błąd.
Jaki błąd? Jeżeli instalator nie pokazuje nic konkretnego to spróbuj skorzystać z fdisk'a albo innych narzędzi tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki błąd? Jeżeli instalator nie pokazuje nic konkretnego to spróbuj skorzystać z fdisk'a albo innych narzędzi tego typu.

 

Wrzucę ten dysk wieczorem do obudowy i wtedy napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoje i tak wiem o tym producencie, ale z ciekawości spytam - to nie był przypadkiem Seagate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoje i tak wiem o tym producencie, ale z ciekawości spytam - to nie był przypadkiem Seagate?

samsung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden kij, obie firmy to niestety tandeta.

Sam się w Samsungi nie bawiłem, omijam tę firmę szerokim łukiem jako najbardziej schizofrenicznego producenta sprzętu pod słońcem - pod własną marką wypuszczają w świat badziew, jednocześnie potrafiąc produkować wysokiej klasy podzespoły dla innych marek (np. Eizo wykorzystuje matryce LCD produkcji Samsunga, ja jednak nadal mam starszy model na kineskopie Sony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v i na pewno wiesz o czym mówisz - w sensie pracujesz w jakimś serwisie albo w innym miejscu, w którym przechodzi Ci przez ręce od groma produktów Samsunga?

Bo ja cenię Samsunga za niezawodność... dyski (miałem 2-3 lata temu dysk Samsunga - rakieta!), LCD, magnetofony CD, praktycznie wszystko.. drukarki podobno też niezłe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk samsunga w komputerze, który pracuje 24h na dobę od około roku i problemów nie zauważyłem, a całkiem niedawno kupowałem notebooka samsunga (taki lekki 13 cali) i pytałem w serwisie sklepu jak to wygląda z awaryjnością i naprawą to Pan powiedział, że nie wie dokładnie bo śladowe ilości do nich trafiają w przeciwieństwie do np. HP. Dlatego daleki jestem od stwierdzenia, że z Samsungiem jest coś nie tak.

 

PS. w planach mam zakup TV samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zapewne są jakieś słabe konkretne modele

 

Ja mam w moim pC SAMSUNGA a drugi stary PC gotowiec z Media MArkt tez ma samsunga i juz z 6 lat śmiga ? 24/h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie pracuję na dysku 80 gb samsunga i nie moge narzekać.

 

w Pokoju obok stoi 9 letni komp równiez dysk i monitor samsung i też 0 awarii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×