Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rvsn

Problem z php.ini

Polecane posty

Witam. Mam problem z ustawieniami PHP. Otóż, parę dni temu, kiedy to chcę się zalogować na mojego bloga wyświetla mi się komunikat: "Fatal error: Allowed memory size of 10485760 bytes exhausted (tried to allocate 77824 bytes) in /home/_____/public_html/blog/wp-admin/includes/post.php on line 109". Oczywiście przeszukałem Google od góry do dołu i wiem, co to oznacza. Znalazłem także recepte, jak temu zaradzić. Do pliku .htaccess dodaje linię "php_value memory_limit 24M", następnie tworze plik php.ini, wklejam tam przykładowe "ini_set("memory_limit", "40M") ;" i... na całym blogu wyświetla mi się błąd 500. Byłby ktoś tak uprzejmy i powiedził mi co robię źle? Próbowałem już wiele opcji i - albo to nic nie daje - albo wyświetla mi się w/w błąd :)

 

Niezbyt jestem zorientowany w tej dziezinie i proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałeś do twojego usługodawcy?

może masz jakiś plugin w WP który zapycha pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywal:

 

php_value memory_limit 24M

 

Albo .htaccess albo php.ini (stawiam na php.ini, bo .htaccess stosują już tylko ludzie pierwotni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo .htaccess stosują już tylko ludzie pierwotni

Uargumentujesz to jakoś konkretniej, czemu tylko ludzie pierwotni?

 

@rvsn - jeśli już tworzysz plik php.ini, to o treści

memory_limit=24M

 

Kod, który podałeś, to jest wykonywalny kod PHP, który możesz dokleić np. na samą górę wp-settings.php :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mod_php jest już spotykany raczej na pojedynczych userach (tzn. na dedykach/vps nie przeznaczonych na shared), firmy hostingowe używają fcgi :) Te hostingi, ktore maja mod_php to zwykle firmy starej daty, ktore boja sie rozwijac, dodawac nowe rozwiazania.

"Ludzie pierwotni" to taka prymitywna przenośnia, coś jak "wieśniaki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałeś do twojego usługodawcy?

może masz jakiś plugin w WP który zapycha pamięć

 

Jeszcze nie pisałem, wolałem najpierw podziałać sam. Szukałem czegoś takiego, doszedłem do wniosku, że może to być system rewizji... wyczyściłem, co trzeba i nadal to samo :)

 

Wywal:

 

 

 

Albo .htaccess albo php.ini (stawiam na php.ini, bo .htaccess stosują już tylko ludzie pierwotni).

 

 

Wywalone.

 

Uargumentujesz to jakoś konkretniej, czemu tylko ludzie pierwotni?

 

@rvsn - jeśli już tworzysz plik php.ini, to o treści

memory_limit=24M

 

Kod, który podałeś, to jest wykonywalny kod PHP, który możesz dokleić np. na samą górę wp-settings.php :)

 

 

Utworzyłem plik o takiej treści i... nic :)

 

Chyba jednak będę musiał zgłosić się do pomocy technicznej, ale z tym też może być problem.

 

Tak na marginesie, kiedy tylko się tam 'wprowadzałem', poprosiłem support o zwiększenie wielkości wgrywanego pliku z (powiedzmy) 2 mb na 6 mb, bo nie mogę wgrać backupa. Poczekałem dwa dni i odpisali, że nie ma problemu gotowe, a w rzeczywistości było tak samo ;) Napisałem jeszcze raz, a oni mi znowu, że zwiększyli, mimo, ze php.info mówilo co innego :) Cóż. Obym w tej sytuacji nie miał podobnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Utworzyłem plik o takiej treści i... nic ;)

 

a jesteś pewien, że parser php wie, że ma go brać pod uwagę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
php_value w htaccessie wcale nie musi oznaczać mod_php ;)

Czego to się człowiek nie dowie na tym forum. :) Zdradzisz metodę jak zrobić żeby to działało bez mod_php?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego to się człowiek nie dowie na tym forum. :) Zdradzisz metodę jak zrobić żeby to działało bez mod_php?

A np. via LSAPI.

Jeśli ktoś bardzo chce via Apache, to niestety musi się nagłowić troszkę bardziej i coś tam napisać & coś tam zmodyfikować & coś tam pokompilować ;)

 

 

@rvsn - dopisz do wp-settings.php na jego początku tę linijkę, którą wcześniej kopiowałeś do pliku php.ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci zdradzę - pogooglać :)

http://pecl.php.net/package/htscanner

 

Nope.

"Allow one to use htaccess-like file to configure PHP

per directory, just like apache's htaccess"

 

To jest paczka do php która parsuje pliki konfiguracyjne PHP w składni takiej jak pliki htaccess apache'a a nie obsługa plików htaccess.

 

 

A np. via LSAPI.

Jeśli ktoś bardzo chce via Apache, to niestety musi się nagłowić troszkę bardziej i coś tam napisać & coś tam zmodyfikować & coś tam pokompilować :(

 

No musi pokompilować - mod_php. :) Inaczej nie działa i działać nie może. Jeśli php jest obsługiwane przez cgi lub fastcgi, to znaczy że binarka obslugująca skrypty i pliki konfiguracyjne php jest wywoływana PO uruchomieniu procesu httpd i PO przeczytaniu plików konfiguracyjnych apache'a - w tym plików htaccess. Jeśli w tych plikach znajdą się parametry których apache nie rozumie, to wyrzuci Internal Server Error 500 i nawet nie wywoła interpretera php. A nawet gdyby tego nie zrobił (znaczy nie wyrzucił 500), to i tak miałby jak przekazać do binarki php tych parametrów.

Na litespeed się nie znam, może tam się jakoś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litespeed ma swoje lsapi, które ładnie wartości środowiskowe (czy to php_value, czy to np. HTTP_AUTHORIZATION) przekazuje dosyć dobrze i to sprawnie działa.

 

Ad2. Nie musisz mi tłumaczyć, jak działa FCGI :( bo o tym dobrze wiem.

Jednak da się dorzucić do samego PHP rozszerzenie (owy zacytowany przez megi htscanner), które to będzie nakłaniać sam parser PHP do analizy plików htaccess w całym drzewie katalogów.

Jednak z tego, co się orientuję, to zwykłe pecl install raczej nie starczy, bo htscanner ma troszkę bugów, które trzeba by mu ręcznie poprawić.

No i trzeba przekompilować Apache, żeby nie wywalał 500'tki, jeśli wystąpi jakiś "niepoprawny" syntaxowo z jego punktu widzenia plik .htaccess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rvsn - dopisz do wp-settings.php na jego początku tę linijkę, którą wcześniej kopiowałeś do pliku php.ini.

 

Zrobiłem i wyświetliło mi się:

 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/______/public_html/blog/wp-settings.php:3)

 

i pod spodem to samo:

 

Fatal error: Allowed memory size of 10485760 bytes exhausted (tried to allocate 77824 bytes) in /home/_____/public_html/blog/wp-admin/includes/post.php on line 109

 

Chyba jednak napisze do obsługi, żeby mi to zwiększyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/______/public_html/blog/wp-settings.php:3)

Zapewne użyłes notatnika, który dla kodowanie UTF-8 wstawia na samym początku pliku BOM, którego nie wyświetla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak napisze do obsługi, żeby mi to zwiększyli.

Trochę się dziwię, że od początku tego nie zrobiłeś... choćby równolegle, z postowaniem tu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo, nic nie ruszałem i teraz wyświetla mi się inny komunikat:

 

"Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 280129 bytes) in /home/_____/public_html/blog/wp-includes/streams.php on line 180"

 

A support oczywiście milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×