Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
łojant

Proszę o pomoc w określeniu hostingu

Polecane posty

Hej,

ogólnie jestem programistą, trochę ogarniam administrowanie linuxem. Mój klient kiedyś miał firmę robiącą stronki (php + mysql), jest ok 30-40 stron, dodatkowo oferował do tego pocztę ok 200 kont. Cały czas to wszystko jest dostępne w sieci. Obecnie to wszystko stoi na serwerze dedykowanym, na którym jest, delikatnie mówiąc, bajzel. Niby wszystko działa, ale konfiguracja jest średnia, czasem się coś sypnie, pozatym wydaje mi się, że dedyk jest niepotrzebnym wydawaniem kasy, nie mówiąc o kosztach administracji.

Dlatego potrzebujemy serwera, który nam umożliwi:

-możliwość stworzenia ok 30-50 kont www z ftp (powiedzmy 50GB). Do tego pewnie 200 kont pocztowych, pewnie każde ze 200 mb (sporo, ale chcemy mieć spokój).

-najlepiej jakaś możliwość automatycznego stworzenia powyższych kont z jakiegoś skryptu (ale nie koniecznie)

-jakiś panel do zarządzania

-webmail dla klientów

Ostanio na ovh (mam styczność z kilkoma dedykami tej firmy i mam dobre opinie) pojawiła się taka oferta:

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting...b.xml?step=tech

 

Bardzo proszę o pomoc w poleceniu jakiegos sensownego serwera:)

 

Łojant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel odradzam. Znaczenie lepszym rozwiązaniem jest DirectAdmin. Jest zdecydowanie stabilniejszy od cPanel. cPanel wymaga niestety sporo pracy po zainstalowaniu, żeby nadawał się do użytku, DA będzie działać praktycznie "od ręki", wystarczy niewielkie "doszlifowanie" do własnych potrzeb, są na tym forum fachowcy, którzy zrobią to w godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,

ogólnie jestem programistą, trochę ogarniam administrowanie linuxem. Mój klient kiedyś miał firmę robiącą stronki (php + mysql), jest ok 30-40 stron, dodatkowo oferował do tego pocztę ok 200 kont. Cały czas to wszystko jest dostępne w sieci. Obecnie to wszystko stoi na serwerze dedykowanym, na którym jest, delikatnie mówiąc, bajzel. Niby wszystko działa, ale konfiguracja jest średnia, czasem się coś sypnie, pozatym wydaje mi się, że dedyk jest niepotrzebnym wydawaniem kasy, nie mówiąc o kosztach administracji.

Dlatego potrzebujemy serwera, który nam umożliwi:

-możliwość stworzenia ok 30-50 kont www z ftp (powiedzmy 50GB). Do tego pewnie 200 kont pocztowych, pewnie każde ze 200 mb (sporo, ale chcemy mieć spokój).

-najlepiej jakaś możliwość automatycznego stworzenia powyższych kont z jakiegoś skryptu (ale nie koniecznie)

-jakiś panel do zarządzania

-webmail dla klientów

Ostanio na ovh (mam styczność z kilkoma dedykami tej firmy i mam dobre opinie) pojawiła się taka oferta:

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/hosting...b.xml?step=tech

 

Bardzo proszę o pomoc w poleceniu jakiegos sensownego serwera:)

 

Łojant

 

 

Bazy danych SQL

SQL Personal 3

Rozmiar bazy danych 200 MB

Ilość jednorazowych połączeń do bazy 10

 

SQL Pro 1

Rozmiar bazy danych 1000 MB

Ilość jednorazowych połączeń do bazy 10

 

Baz dostępnych w sumie 4, a stron podobno jest 30-40.

 

Do tego 10 połączeń do bazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazy danych SQL

SQL Personal 3

Rozmiar bazy danych 200 MB

Ilość jednorazowych połączeń do bazy 10

 

SQL Pro 1

Rozmiar bazy danych 1000 MB

Ilość jednorazowych połączeń do bazy 10

 

Baz dostępnych w sumie 4, a stron podobno jest 30-40.

 

Do tego 10 połączeń do bazy :)

 

Ale też jest:

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/sql_osobisty.xml

 

więc nie ma problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

128 MB RAM dla MySQL to nie jest malo, na VPS z 256MB ram spokojnie mozna pociagnac pare setek tysiecy odslon bez wiekszych problemow (przy dobrze napisanym skrypcie). Obstawiam, ze beda to male stronki firmowe, wiec obciazenie bazy bedzie malutkie, ale moze autor to rozjasni.

 

Cenowo dobijemy do ponad 100 zl netto miesiecznie, w takim wypadku bym wolal doplacic do dedyka lub kupic duzego VPS - placisz adminowi za konfiguracje a pozniej powinienes sobie poradzic z aktualizacja. W dziale z ofertami znajdziesz cos z efturo, najdmen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×