Skocz do zawartości
Gość Stasiu

Transfer domeny ?

Polecane posty

Gość Stasiu

Witam, mam dwie domeny w cal.pl i chciałbym je przenieść do MasterNET.pl i tutaj moje pytanie:

1. Co jest potrzebne do takiego transferu i jak to wykonać

2. Jeśli przeniosę domeny do Masternet.pl to będę musiał je przedłużyć (w cal.pl nie mam takiego obowiązku)

 

Jedna domena (.pl) była rejestrowana bez żadnej promocji a domena (.net.pl) była rejestrowana w promocji "Do każdej domeny .pl domena funkcjonalna za 1zł"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Kody authinfo od cal.pl - za net.pl pewnie z 10zł dopłacisz za promocję

2. PL na pewno i chyba inne NASKOwe nie trzeba, domeny com/net/org - tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
Witam, mam dwie domeny w cal.pl i chciałbym je przenieść do MasterNET.pl i tutaj moje pytanie:

1. Co jest potrzebne do takiego transferu i jak to wykonać

2. Jeśli przeniosę domeny do Masternet.pl to będę musiał je przedłużyć (w cal.pl nie mam takiego obowiązku)

 

Jedna domena (.pl) była rejestrowana bez żadnej promocji a domena (.net.pl) była rejestrowana w promocji "Do każdej domeny .pl domena funkcjonalna za 1zł"

 

1. W przypadku cal.pl musisz wysłać faksem (!) formularz wydania kodu authinfo (wraz z kserem dowodu, lub dokumentów firmy - szczegóły w ich pomocy). Kod wydają dość szybko. Potem uruchamiasz transfer w panelu Masternetu i postępujesz zgodnie z instrukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu przenosiłem domene z home.pl do masternetu. w czwartek wysłalem im wniosek priorytetem. W piątek o 17 dostalem kod. w masternecie transfer domeny trwał z jakieś 10 minut :) włączając w to poklikanie linków potwierdzających w mailach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu
1. W przypadku cal.pl musisz wysłać faksem (!) formularz wydania kodu authinfo (wraz z kserem dowodu, lub dokumentów firmy - szczegóły w ich pomocy)

 

Czyli że mogę zapomnieć o transferze do mastenet'u, 1. nie mam jak wysłać faksa 2. nie jestem pełnoletni więc nie mam dowodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i Dowód możesz bez problemu wyrobić. No bo chyba nie masz mniej jak 13 lat? :)

 

Choć i nawet wtedy, na wniosek rodziców, można się starać.

 

 

Inna sprawa to ograniczona zdolność do czynności prawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom - teoretyczna żadna firma hostingowo-domenowa nie ma prawa sprzedaży produktów takim osobom :)

 

Fax - na każdej poczcie za drobną opłatą jest.

 

 

A co do transferu z cal, to musisz to zrobić nie później, niż 30 dni przed wygaśnięciem domeny.

Czyli jak wygasa ci 1 października, to do 27 sierpnia musisz wysłać taki fax (cal ma jeszcze 3 dni na odpowiedź na fax)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie jak to jest z tym transferem? Ja właśnie zrobiłem (chyba się udało, bo drugi freelancer mówi, że Onet kod przyjął) transfer z Domenytanio właśnie do Onetu (pl i com) i transfer zaczęliśmy 3-4 dni przed wygaśnięciem domeny... także miesiąc naprawdę wcześniej trzeba? Heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam chyba są jakieś okresy w których nie można domeny przenosić, powinnych być umieszczone w regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny krajowe można transferować nawet w ostatni dzień ważności.

Domeny globalne najpóźniej na 14-cie dni przed wygaśnięciem (transfer może trwać 14-cie dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×