Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
faworek

probem ze zdalnym pulpitem

Polecane posty

Witam! Mam pytanie dotyczące zdalnego pulpitu. Kiedy minimalizuje lub zamykam okno zdalnego pulpitu nie da się nawiązać połączenia z uruchomionym programem na serwerze. Czy da się coś z tym zrobić? Lub czy da się tak ustawić opcje zdalnego pulpitu by ten po czasie się nie wylosowywał ? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O jakim zdalnym pulpicie mówisz? Windows/Linux, jeśli Linux to VNC/NX, jakiego klienta używasz? Napisz konkretnie. Z tego co rozumiem, zamykasz po prostu sesję, a chcesz, żeby sesja dalej trwała i program, który uruchamiasz działał dalej, po odłączeniu od zdalnego pulpitu. Tak więc - napisz jaki to zdalny pulpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Jest to Windows Web Server 2008 - AMD64. Zdalny pulpit jest z WinXP. Łączy się poprzez IP z tym serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pulpitem zdalnym w Windows robi się tak, że łączysz się za pomocą windowsowskiego klienta RDP (mstsc.exe). No i gdy chcesz zachować sesję (nie zamykać, jedynie odłączyć się) to nie ma nic prostszego:

http://i32.tinypic.com/1ha6gx.jpg

http://i30.tinypic.com/amp5d3.jpg

 

Podejrzewam, że z Windows 2008 jest identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lub czy da się tak ustawić opcje zdalnego pulpitu by ten po czasie się nie wylosowywał ?

 

Wyłącz wygaszacz ekranu na serwerze zdalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zamknę ctrl+alt+del czy krzyżykiem i tak sesja gaśnie. Mam jednak połączenie z programem na serwerze, lecz nie wykonują się na nim operacje. Pomimo, iż ustawiłem opcję "zawsze na wierzchu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zamknę ctrl+alt+del czy krzyżykiem i tak sesja gaśnie. Mam jednak połączenie z programem na serwerze, lecz nie wykonują się na nim operacje. Pomimo, iż ustawiłem opcję "zawsze na wierzchu".

 

mi przy zamknięciu "x" pojawia sie takie cuś :)

 

rml5ae.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy widzę próbują popisać się posiadaniem Windowsa i "wielkimi" umiejętnościami korzystania z protokołu RDP.

Bo inaczej waszych wypowiedzi nie można opisać, bo czytając pierwszy post ze zrozumieniem wyraźnie widać, że kolega faworek opanował w stopniu podstawowym korzystanie z RDP, w tym detachowanie sesji przy pomocy krzyżyka na górnym pasku.

 

 

@faworek - napisz, jaki to program.

Bo wszystko wskazuje na to, że nie za bardzo chce on pracować przy sesji wchodzącej w stan DETACH/IDLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program jest wykonany przeze mnie. Wykorzystuje protokół TCP/IP DirectPlay8. Jest to program serwera do przekazywania danych pomiędzy klientami zewnętrznymi. Nie jest to wina tego programu, po prostu sesja się rozłącza. Działa jedynie jak jest włączone okno zdalnego pulpitu - "maksymalizuj/przywróć do dołu" (opcja pomiędzy minimalizuj a krzyżykiem :) ).

Jakieś pomysły? Jeśli się nie da tego ustawić to przynajmniej jak wydłużyć czas samoczynnego rozłączania zdalnego pulpitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej jest wina programu, bo np. klient Jabbera (psi) zostawiony na sesji, która ma status DETACHED działa jak najbardziej poprawnie i nic go nie powstrzymuje od odbierania rozmów i np. generowania autoodpowiedzi piszącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się nie da tego ustawić to przynajmniej jak wydłużyć czas samoczynnego rozłączania zdalnego pulpitu?

Nie wiem dokładnie jak w Windows 2008 to wygląda, w Windows 2003, robi się tak:

Start - > Run -> compmgmt.msc

6jpoqe.jpg

 

System Tools -> Local Users and Groups -> Users -> prawym na swoje konto i Proporties

mt337q.jpg

 

W zakładce Sessions, ustawiasz jak u mnie:

108a58p.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×