Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Archon

Virtual Host ograniczenia

Polecane posty

Posiadam VPSa w jednej z Polskich firm z zainstalowanym systemem CentOS 5, mam zainstalowanego Apache + wszystko co potrzeba, żeby strony www ruszyły. Chciałbym, aby wirtualne hosty, które tworzę, posiadały ograniczenia na transfer i powierzchnię, czyli, żeby miesięcznie jeden wirualny host mógł wykorzystać tylko ustaloną liczbę transferu a po zużyciu całego blokował się. Podobnie z powierzchnią, żeby była kontrola pojemności – da się załadować tylko tyle ile ustalę.

Jak zrobić coś takiego? Czy wystarczy dopisać coś do pliku konfiguracyjnego Apache w miejscu odpowiadającemu konkretnemu wirtualnemu hostowi czy raczej trzeba coś instalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie powierzchni to quota w Linuxie więc przyjrzyj się temu, co do transferu to możesz zobaczyć moduł mod_cband, a całość najlepiej zrobić z wykorzystaniem panelu typu DirectAdmin to najprostsze rozwiązanie aby mieć podział na konta, ograniczenia powierzchni i transferu oraz przyjazny interfejs WWW do zarządzania dla admina i dla usera końcowego - pytanie czy tego potrzebujesz. Jeśli masz zamiar hostować jakąś większą liczbę kont to na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie, w przypadku kilku kont/stron możesz bawić się z mod_cband i własnoręcznie ustawiać quta'e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zrobić z wykorzystaniem panelu typu DirectAdmin to najprostsze rozwiązanie

 

Wiem, ale DA to rozwiązanie na które nie mam funduszy. Jakoś nie zależy mi na interfejsie graficzny, tylko ja tego używam więc dam radę. A jeśli już przy panelach jesteśmy to mam Webmina, ale nie bardzo wiem czy może się on okazać pomocny w tej sytuacji.

 

 

Dzięki za odpowiedz. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz DA, potrzebujesz autorskiego rozwiązania, które na podstawie np. pliku bandwith serwera www zliczy zużyty transfer i następnie podejmie stosowną akcję. Albo zablokuje vhosta, albo zezwoli na dalszą eksploatację.

jednymi słowy potrzebujesz napisać sobie prosty skrypcik w perlu czy bashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do webmina masz plugin:

 

Bandwidth Monitoring bandwidth.wbm.gz View reports on bandwidth usage by host, port, protocol and time on a Linux system.

 

Pewnie nie obsługuje blokowania ale może według raportu z tego pluginu możesz napisać prosty skrypt który to będzie robił lub też możesz ręcznie blokować. Do quota'y również jest plugin:

 

Disk Quotas quota.wbm.gz Setup and edit user or group disk quotas for local filesystems.

 

Wszystko na stronie: http://www.webmin.com/standard.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×