Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krk

Router

Polecane posty

Nie kupuj takich wynalazków. ;)

Jeśli chodzi o ruter to już jak bardzo chcesz na tym oszczędzać kup jakiegoś pentagrama...

Ja szczerze mogę polecić linksysa. Sam używam, linksys to własciwie cisco więc masz gwarancję że masz naprawdę dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również mam linkysa. WAG200G.

Router działa bezproblemowo. Mam go już ponad miesiąc.

Łatwa instalacja. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić tp-linka, choć z wbudowanym ADSL jeszcze nie miałem, praktycznie cały ich pozostały sprzęt spisuje się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shk, też mam WAG200G, chodzi już coś koło roku bez najmniejszego problemu, ale chyba nie o to chodzi. WAG200G to router WiFi, a z tego co widzę, krk szuka tańszego rozwiązania na kablach. Choć w sumie lepije wydać troszkę więcej złociszy i kupić router WiFi - zawsze można podpiąć się na kablach, a w razie potrzeby skorzystania z WiFi nie trzeba będzie routera wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam używam, linksys to własciwie cisco więc masz gwarancję że masz naprawdę dobry sprzęt.

Nieprawda, nie masz absolutnie żadnej gwarancji.

Sam już dwa pudełka Linksysa posłałem do kosza, bo do niczego się nie nadawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja w sumie mam coś takiego WRT54G2 i to już jakiś czas. Początkowo planowałem wyrzucić go przez okno, ale po zmianie oprogramowania na dd-wrt śmiga bardzo dobrze.

ps. widziałem wersje tego na na adsl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może podaj krk więcej szczegółów! np. budżet...

 

no tak max do 120-130 zł z przesyłką w domu mam lapka więc dobrze by było wi-fi ale słyszałem od kumpla że ma ruter wi-fi w domu i na laptopie ma bardzo słabe transfery przy łączu 2mb transfer ok 30-40kb/s przy nie zapełnionym łaczy dlatego szukalem po kablu bo mam pewność, że nie będzie spadków transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem na Linksysie w Neo 6Mbit spadków transferu przez WiFi, ciągnie ile Tepsa dała, czyli dobrze powyżej 700kB/s. Ping owszem, te kilka milisekund wyższy jest, ale to akurat normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w TP-LiNKu również przy korzystaniu z Wi-Fi nigdy nie miałem spadku, leciało zawsze z pełną prędkością po całym moim małym mieszkaniu... ;p Co do spadków jak kumple korzystają z routera gdzie jest on położony kilkadziesiąt metrów dalej od nich to nie ma co się dziwić jeszcze jak do tego dochodzą ściany to oczywiście ze siła sygnału się będzie gubić z czym idzie spadek transferu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych spadków!

Trochę mało kasy masz...

Ja za mojego dałem 300zł. (router + przesylka kurier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychacz używanego linksysa. ;)

Takie sprzęty zazwyczaj tylko stoją i się kurzą więc znalezienie jakiegoś w dobrym stanie nie jest trudne.

Mozna wychaczyc za stówke, tylko się pośpiesz. :P

http://allegro.pl/item718711886_linksys_wr...lka_gratis.html

A czytałeś co autor wątku potrzebuje ???

Router z modemem ADSL !!!

A Ty co mu polecasz ???

Router DSL do kablówek !!!

 

Nie siej zamętu.

 

Z mojej strony polecam Linksysa, kilka zamontowałem klientom i działają bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - Reksio - mieszasz...

Jednak ten model routera też jest w wersji ADSL.

Wystarczy poszukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim poszedłem w stronę marki i wybrałem Linksys WRT300N używane w b. dobrym stanie za 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt się raczej nie psuje - albo działa długi czas, albo ma wady fabryczne, które wychodzą od razu przy pierwszym uruchomieniu (dlatego Linksys daje 3 lata gwarancji). Więc raczej nie powinieneś mieć z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie właśnie 30 minut temu poczta przywiozła mój router wszystko skonfigurowałem i zainstalowałem wchodzę w CS i ku mojemu zdziwienu widzę ping po 30 :) a pisałem o moich problemach z pingami w tym temacie http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=19897 czyżby to była wina modemu na którym działałem tyle czasu :D ?? jestem pozytywnie zaskoczony tym routerem

 

D:\Documents and Settings\PaTeR>ping atm.com.pl

 

Badanie atm.com.pl [217.17.35.6] z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 217.17.35.6: bajtów=32 czas=34ms TTL=56

Odpowiedź z 217.17.35.6: bajtów=32 czas=33ms TTL=56

Odpowiedź z 217.17.35.6: bajtów=32 czas=35ms TTL=56

Odpowiedź z 217.17.35.6: bajtów=32 czas=34ms TTL=56

 

Statystyka badania ping dla 217.17.35.6:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 33 ms, Maksimum = 35 ms, Czas średni = 34 ms

 

 

i to mi się podoba pozdrawiam i dzięki za doradzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadek jak spacek, najważniejsze, że router utrzymuje stały ping, nie skacze między 30 a 50ms, tak jak to było z modemem.

Miłego surfowania na porządniejszym sprzęcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział, że to winta tego modemu Je***** Sagema to już dawno kupił bym router nawet dla 1 komputera, bo już myślałem, że to wina ISP a tu miła niespodzianka jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałeś Sagema? LOL

Sorry, ale dziwię się, że nie doszedłeś do tego, że sprzęt tej firmy to całkowita porażka przemysłu elektronicznego. Gorszej jakości sprzętu w życiu nie widziałem, a widziałem niemało. Sam kiedyś walczyłem z modemami i routerem Sagema (F@st800 i F@st3202, czyli tzw, Livebox). Modemy padły dwa - oba z nieznanych mi do dziś przyczyn po prostu zdechły. Router działa, ale odmówił współpracy przy przełączeniu z 2mbit na 6mbit (wtedy kupiłem WAG200G). O częstych zwiechach, ogólnej niestabilności pracy i innych przebojach z produktami Sagema szkoda nawet się rozpisywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×