Skocz do zawartości
ris

Nauka administracji, VPS

Polecane posty

moge sie dowiedzieć jaki kurs ? mamy jakiegos egzaminatora ?B) czy to nie mialo polegac na wspólnej nauce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę z powodu sposobu organizacji całości widzę to czarno. A przyznam że pomysł był bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakby co to ja się oczywiście cały czas dopisuje, nie byłem wczoraj na IRC bo antywirus wykrył w mIRC jakiegoś trojana. Jak dla mnie to mogę 20 PLN miesięcznie spokojnie na to dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała prośba zanim się dopisze: proszę o podanie konkretnego planu: ile czasu to będzie trwało bo inaczej jest wiedzieć że tyle będzie potrzebne i koniec niż co miesiąc wpłacać i wpłacać i się to bedzie ociągać.

 

Poprostu jakies wstępne założenia by się przydały - bardziej dokładne niż te powyżejczyli np:

 

Koszt serwera= xxx

czas trwania kursu = yyy

dodatkowe opłaty.= aaa

 

szacunkowy koszt kursu ( przy zalożeniu x osó B) = średnia kwota.

 

Będzie wtedy łatwiej oszacować czy sie da rade czy nie. bo takto pisanie ja dam tyle a on tyle wg mnie nie ma sensu.

 

Pozdrawiam.

Nie da się tego oszacować, najpierw musi być lista chętnych, potem uśrednienie możliwości płacenia, z tego robi się kwota. Zastanawiamy się co za to kupić i na ile.

 

Zgadzam się, trzeb sensownie wyliczyć, i podzielić, jeden mniej drugi więcej to raczej nie jest sprawiedliwe i sensowe ( ja dam tyle .. itd)

 

Myślę że może odpaść pewna ilość osób jak dojdzie co do czego, czyli do wpłaty

Ale musimy wiedzieć ile kto może zapłacić maksymalnie aby wiedzieć na czym stoimy. Wstępne założenia zaraz się pojawią.

 

moge sie dowiedzieć jaki kurs ? mamy jakiegos egzaminatora ? :) czy to nie mialo polegac na wspólnej nauce :)

Nie ma żadnego kursu:) Tak, to ma polegać na wspólnej nauce.

 

Z tego co widzę z powodu sposobu organizacji całości widzę to czarno. A przyznam że pomysł był bardzo dobry.

A możesz napisać co ci się nie podoba w organizacji? TO nie jest dobra postawa mówić, że mi się nie podoba i tyle. JA tutaj poświęcam swój prywatny czas, nie mogę poświęcić temu całego swojego prywatnego życia. Napisz co byś poprawił, lub zmienił.

 

Ogólna uwaga, więcej cierpliwości, wszystko wymaga czasu i przemyślenia aby miało to ręce i nogi. Właśnie z kolegą Marioside robimy listę kto na co jest chętny, ja piszę też jeszcze raz założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem chętny... 30 zł mogę rzucić na ten interes.(własny vps)

 

Jak uzbiera się 10 osób to bierzemy i7 core od hetznera i stawiamy vps-y.

 

PS. Co do wspólnej nauki do mógłby być jeden VPS do którego większość by miała dostęp. A wszystkie zmiany z opisem zamieszczane by były na forum. Do tego każdy własny VPS aby potestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz napisać co ci się nie podoba w organizacji? TO nie jest dobra postawa mówić, że mi się nie podoba i tyle. JA tutaj poświęcam swój prywatny czas, nie mogę poświęcić temu całego swojego prywatnego życia. Napisz co byś poprawił, lub zmienił.

 

Ogólna uwaga, więcej cierpliwości, wszystko wymaga czasu i przemyślenia aby miało to ręce i nogi. Właśnie z kolegą Marioside robimy listę kto na co jest chętny, ja piszę też jeszcze raz założenia.

 

Oczywiście że mogę napisać, teraz widzę że już idzie w dobrym kierunku, czyli założyłeś spis , głównie o coś takiego mi chodziło.

Kolejna sprawa musi być ustalone , ile czasu będzie trwać opłacane, każdy musi jasno określić jaki na jaki okres jest chętny, może wyniknąć że ktoś zniknie po miesiącu i będzie brak już finansów i koszty wzrosną , mam nadzieje że coś takiego nie będzie miało miejsca , mam nadzieję że wszyscy dopisujący się są poważnie podchodzącymi osobami do tematu , inaczej jak wyżej już wspomniałem będzie problem.

Kolejna sprawa proponuję może mnie zlinczują inni ale w celu asekuracyjnym zapłatę z wyprzedzeniem czyli za aktualny miesiąc i następny, tak unikniemy różnych wpadek, i wcześniej będzie wiadomo że ktoś będzie rezygnować, a dodam że aż taki duży to nie jest wydatek licząc korzyści jakie niesie.

 

Proponuję również robienie dla początkujących filmików może być swf, .. avi , można użyć np. jing, pomysł do rozważenia, robienie screenów jednak trwa dłużej a tak jest szybciej

 

Proponuję co również wcześniej było wspomniane utworzenie osobnego forum, pomoże to w organizacji i będzie czytelniej, chyba że admin WHT zgodzi się na utworzenie działu osobnego, tak pisane tutaj będą mieszać się z innymi wypowiedziami.

 

 

Nadal jestem chętny... 30 zł mogę rzucić na ten interes.(własny vps)

 

Jak uzbiera się 10 osób to bierzemy i7 core od hetznera i stawiamy vps-y.

 

PS. Co do wspólnej nauki do mógłby być jeden VPS do którego większość by miała dostęp. A wszystkie zmiany z opisem zamieszczane by były na forum. Do tego każdy własny VPS aby potestować.

 

Zgadzam się pomysł dobry z VPS

 

 

 

Pozdr,

ZeN6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal jestem chętny... 30 zł mogę rzucić na ten interes.(własny vps)

 

Jak uzbiera się 10 osób to bierzemy i7 core od hetznera i stawiamy vps-y.

 

PS. Co do wspólnej nauki do mógłby być jeden VPS do którego większość by miała dostęp. A wszystkie zmiany z opisem zamieszczane by były na forum. Do tego każdy własny VPS aby potestować.

 

Byłeś wczoraj na ircu? Ja zaproponowałem takie rozwiązanie B) Jest ono dobre, aczkolwiek organizacja projektu jak się po dzisiejszej rozmowie okazało leży... Widzę to czarno, jak jeden z poprzedzających moja wypowiedź userów  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłeś wczoraj na ircu? Ja zaproponowałem takie rozwiązanie B) Jest ono dobre, aczkolwiek organizacja projektu jak się po dzisiejszej rozmowie okazało leży... Widzę to czarno, jak jeden z poprzedzających moja wypowiedź userów :)

 

No czyli jednak dobrze czułem że może być klęska z całego projektu.

Ehh no cóż tak bywa, że nieraz bardzo dobre pomysły umierają z błahych powodów.

Ale nie tracę nadziei , jeszcze jest wszystko możliwe, ale musi być odpowiednia organizacja i zaangażowanie nie tylko jednej czy nawet 3 osób ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można się jeszcze przyłączać? Wzasadzie to mam swoj VPS ale mógłbym coś podpowiedzieć i podpytać.

Tak, można

 

No czyli jednak dobrze czułem że może być klęska z całego projektu.

Ehh no cóż tak bywa, że nieraz bardzo dobre pomysły umierają z błahych powodów.

Ale nie tracę nadziei , jeszcze jest wszystko możliwe, ale musi być odpowiednia organizacja i zaangażowanie nie tylko jednej czy nawet 3 osób ..

Spokojnie, wbrew nie którym osobą wynika to z mojej ambicji, cóż trudno z tym dyskutować. Nie mogę dać gwarancji, że spełni twoje oczekiwanie ale takich rzeczy nawet nie powinienem pisać...

 

Póki co, jeszcze chwile czekamy, na nowe osoby, dwie osoby z IRC mają poszukać serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, można

 

 

Spokojnie, wbrew nie którym osobą wynika to z mojej ambicji, cóż trudno z tym dyskutować. Nie mogę dać gwarancji, że spełni twoje oczekiwanie ale takich rzeczy nawet nie powinienem pisać...

 

Póki co, jeszcze chwile czekamy, na nowe osoby, dwie osoby z IRC mają poszukać serwera.

 

 

Czyli jest szansa, to dobrze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadnij na kanał irc B) Zorientujesz się jak sytuacja wygląda :)

 

Ok będę wpadać, o której jest aktywny irc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dokumencie na googlu jest blad, chciałbym własne VPS za 15-25 zł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadnij na kanał irc :D Zorientujesz się jak sytuacja wygląda :)

Nie siej zamętu.

 

Ok będę wpadać, o której jest aktywny irc ?

Codziennie o 21

 

w dokumencie na googlu jest blad, chciałbym własne VPS za 15-25 zł :)

Będzie drobna zmiana odnośnie VPS. Szczegóły dziś wieczór.

 

Czyli jest szansa, to dobrze :)

Jeśli jesteś wstanie dać coś od siebie a nie czekać na to co będzie to szansa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie siej zamętu.

 

 

Codziennie o 21

 

 

Będzie drobna zmiana odnośnie VPS. Szczegóły dziś wieczór.

 

 

Jeśli jesteś wstanie dać coś od siebie a nie czekać na to co będzie to szansa jest.

 

 

Ok, będę na IRC

 

Pewnie że jestem wstanie dać od siebie :D

 

Porozmawiamy na IRC więc się wszystko wyjaśni.

 

Pozdrawiam,

ZeN6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zakomunikowanie pare informacji:

1. Forum projektu jest już dostępne i działa pod adresem http://board.linuxnode.org

2. Serwer IRC z którym można się łączyć to irc.linuxnode.org , a kanał na którym przesiadują uczestnicy projektu to kanał główny czyli sam bez niczego więcej :) także aby dołączyć używamy 2 komend:

/connect irc.linuxnode.org

/join #

3. We wtorek o godzinie 21 na kanale głównym na naszym serwerze irc będzie spotkanie organizacyjne na którym będą omawiane już konkretne sprawy :) Wszystkich chętnych zapraszamy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam i przypominam o dzisiejszym zebraniu o 21 na serwerze irc projektu ;)

 

2. Serwer IRC z którym można się łączyć to irc.linuxnode.org , a kanał na którym przesiadują uczestnicy projektu to kanał główny czyli sam bez niczego więcej :) także aby dołączyć używamy 2 komend:

/connect irc.linuxnode.org

/join #

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda obecnie sytuacja ? bylem na delegacji wiec nie jestem na bieżąco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×