Skocz do zawartości
ris

Nauka administracji, VPS

Polecane posty

Witam,

Szukam ludzi chcących uczyć się, poszerzać wiedzę na temat szeroko pojętej administracji Linuksa. Przy okazji każdy ma dostęp do dobrego konta shellowego na własne prywatne potrzeby. Wybrałem linode.com plan zależny od ilości osób. Dodatkowo proponuje założyć kanał IRC do szybszej komunikacji. Dla osób bardzo początkujących polecam przeczytać czym jest VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs to nie jest :P po prostu uczę się administracji a lepiej się uczy wspólnie, rozwiązując jakiś problem niż samemu. Przy okazji każdy ma kawałek serwera do własnych prywatnych celów, taka shellownia do nauki przez zabawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś o tym myślałem, ale nie mam na to czasu...

ris.. jakby co, mogę założyć forum, udostępnić konto i takie tam.. mam na to świetną domenę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja też nie mam za dużo czasu ;) samo forum nie wiem czy będzie konieczne, może google groups. Przede wszystkim IRC co by był bliższy i szybki kontakt. To wyślij domenę na priva :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze to takie poczatkujace. Dla mnie przydaloby sie cos z zaawansowanej konfiguracji serwera pod hosting, moze nginx, z ktorym nigdy nie mialem okazji pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, ze to takie poczatkujace. Dla mnie przydaloby sie cos z zaawansowanej konfiguracji serwera pod hosting, moze nginx, z ktorym nigdy nie mialem okazji pracowac.

 

Ale co jest początkujące? VPS ma służyć do wszelakich celów, również do zaawansowanej konfiguracji serwera pod hosting... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kanał irc: #livenode na irc.freenode.net zapraszam chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób już pojawiło się na kanale, jednak w różnych porach. Ustalam spotkanie organizacyjne, odnośnie wybrania planu linode.com, wybór dystrybucji, itp.:

Jutro godzina 22:00

 

Ja jestem prawie cały czas jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dżiii.. ja IRCa od małego nie lubię : )

sajta jakiegoś, forum, chat postawić - to bomba : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że nie zrobi się z tego dobry nawóz dla krzaków ;)

Nie rozumiem tego podejścia, każdy z tego wyniesie co wyniesie, jeśli założy firmę hostingową świadczącą usługi za 10,- na rok to nikt nikomu nie karze tam kupić tego. Rynek się sam reguluje.

 

Dżiii.. ja IRCa od małego nie lubię : )

sajta jakiegoś, forum, chat postawić - to bomba : )

Tak, ustaliliśmy na IRC, że ma być forum ale najpierw muszą paść ustalenia dotyczące jaki plan na linode.com jakie distro, będzie vps, będzie i forum...

 

proponuje jakiś pokój chatowy lub forum zamknięte.

IRC jest zły? Dlaczego zamknięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tego podejścia, każdy z tego wyniesie co wyniesie, jeśli założy firmę hostingową świadczącą usługi za 10,- na rok to nikt nikomu nie karze tam kupić tego. Rynek się sam reguluje.

 

idea jest fajna, ale niektórzy mogą ją źle wykorzystać (np korzystać by założyć krzaka) i o to mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRC super pomysł.

Idea ogólnie bardzo fajna. Jak uporam się z kłopotami które mam ze sprzętem to wpadnę;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idea jest fajna, ale niektórzy mogą ją źle wykorzystać (np korzystać by założyć krzaka) i o to mi chodzi ;)

Kompletnie tego nie rozumiem. Założy krzaka i? Zaburzy się równowaga materii i antymaterii we wszechświecie ?

 

Ja tak jak Sponsi, nie lubie IRC'a od dziecka. A na forum zawsze zostaną zachowane jakieś treści itd.

Forum będzie jak tylko podjęta będzie decyzja jaki plan w linode.com i jakie distro, irc nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kompletnie tego nie rozumiem. Założy krzaka i? Zaburzy się równowaga materii i antymaterii we wszechświecie ?

 

skoro uważasz, że krzaki nie są w ogóle szkodliwe... wybacz, ale nie zgadzam się z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany, chciałbym sie czegos nowego nauczyc. Można sie jeszcze dolaczyc ? jakie sa oplaty ? W razie czego prosze PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×