Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

Intel Xeon W3520 vs i7 920

Polecane posty

Witam, który procesor jest bardziej wydajny:

 

 

Intel Xeon W3520

(technologia Nehalem i7)

8x 2.66+ GHz

45nm

Wirtualizacja: VT

Turbo Boost Technology @ 2.93GHz

 

 

Czy

 

i7 920 8x 2.66+ GHz

 

 

Ten 1 koszt 420 zł miesięcznie drugi 256 zł. Czy warto dokładać. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon W3520

 

To z dyskami SSD kosztuje 420 zł a i7 256 zł. I pytam się czy warto dołożyć do tego xeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto. i7 jest procesorem przeznaczonym dla odbiorców domowych, jako procesor "multimedialny", Xeon to jednak rozwiązanie dedykowane dla serwerów, w związku z czym jego wydajność w zastosowaniach stricte serwerowych/webowych jest wyższa (praktycznie cała moc idzie w przetwarzanie danych czysto matematycznych, nie ma "bagażu" w postaci MMXów itp.). Poza tym awaryjność tych procesorów jest dużo niższa, pracują dużo stabilniej przez dłuższy okres czasu.

Choć pewnie niektórzy będą się ze mną kłócić, bo przecież np. Hetzner masowo dzierżawi serwery na i7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesory i7 wkroczyły na rynek doszyć szybko i zostały uznane za przyjazne dla środowisk domowych, Pamiętaj nvu że, Xeno'ny będą zawsze używane do hostingów wirtualnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ale chyba xeon odpanie bo ovh daje tylko z sasami w raidzie a 80 GB to za mało ;) debile z dyskami SATA dali już 4core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto. i7 jest procesorem przeznaczonym dla odbiorców domowych, jako procesor "multimedialny", Xeon to jednak rozwiązanie dedykowane dla serwerów, w związku z czym jego wydajność w zastosowaniach stricte serwerowych/webowych jest wyższa (praktycznie cała moc idzie w przetwarzanie danych czysto matematycznych, nie ma "bagażu" w postaci MMXów itp.). Poza tym awaryjność tych procesorów jest dużo niższa, pracują dużo stabilniej przez dłuższy okres czasu.

Choć pewnie niektórzy będą się ze mną kłócić, bo przecież np. Hetzner masowo dzierżawi serwery na i7...

 

Większej bzdury dawno nie czytałem. Od czasów Xeonów opartych o architekturę core 2, procesory serwerowe są identyczne z procesorami serwerowymi. NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY, a więc wydajność w "zastosowaniach stricte serwerowych/webowych" jest identyczna jeśli mówimy o samym serwerze. Tak samo procesory serwerowe posiadają ""bagaż" w postaci MMXów itp.".

 

Czy w ogóle można mówić o awaryjności procesorów? Spotkałeś się chociaż raz z uszkodzonym procesorem, poza uszkodzeniami mechanicznymi?

 

Stabilność również jest identyczna, pomijąc fakt że ona nie zależy od procesora tylko reszty komponentów...

 

Choć pewnie niektórzy będą się ze mną kłócić, bo przecież np. Hetzner masowo dzierżawi serwery na

i7...

 

Oczywiście że będą bo dawno takich głupot nie czytali ;).

 

 

@nvu więc wydajność dwóch "identycznych"(poza możliwością konfiguracji wieloprocesorowych) procesorów będzie identyczna :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjawienie mojego mylnego przekonania, tylko na przyszłość proszę Cię Sebastianie o nieco powściągliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v, może faktycznie trochę przesadziłem, ale nie lubię jeśli ktoś piszę o czymś z takim przekonaniem, o czym tak naprawdę nie ma zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoczko, nie obrażam się, jak ktoś wypunktuje mi brak rozeznania w pewnych sprawach. Swoją opinię opierałem na kilku, błędnych, jak się okazało, artykułach, które niegdyś czytałem. Dzięki Twoim uwagom poszukałem i przeczytałem dokładniej specyfikację techniczną obu procesorów i rzeczywiście, jeden ch... No, prawie, drobne różnice nadal są, ale ogólnie to Intel sobie w stopę strzela tymi i7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery to nie procesory serwerowe, tylko cala platforma(2 lub więcej procesorów, pamięci z korekcją błędów, kontroler SAS, zdalne zarządzanie itp). Niczym sobie w stopę nie strzela, bo dalej do serwerów nie wsadzi się procesorów deskoptowych tylko trzeba kupić ich droższe odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większej bzdury dawno nie czytałem. Od czasów Xeonów opartych o architekturę core 2, procesory serwerowe są identyczne z procesorami serwerowymi.

na i7 920 da sie uzyc pamieci ecc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile płyta obsłuży. Tak samo jak wersja serwerowa może pracować z pamięcią zwykłą.

 

PS: nawet na allegro sprzedają Xeony oparte na i7, jako procesory dla komputerów domowych:

 

http://www.allegro.pl/item718501291_i7_qua...0_940_nowy.html

 

PS2: w przypadku i7 nawet podstawka jest identyczna dla deskoptów jak i serwerów. Różnica między serwerowymi procesorami polega, a zwykłymi polega tylko na ilości połączeń QPI Links. W skrócie i7 domowy powinien działać w serwerowej płycie głównej w konfiguracji max 1 procesorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od czasów Xeonów opartych o architekturę core 2, procesory serwerowe są identyczne z procesorami serwerowymi. NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY,
<br /><br />

Nie chcę się mądrzyć, ale oczywistym jest że procesory serwerowe nigdy nie różniły się od procesorów serwerowych ;) Bo niby czym miałby się różnić słoń od słonia?? Mieć jedną trąbę więcej?

 

Sorki za lekki oftop, ale ta bulwersacja Sebaka w połączeniu z wpadką rozwaliła mnie dokumentnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
rozwaliła mnie dokumentnie

A niektórych rozwala odgrzanie kotleta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę się mądrzyć, ale oczywistym jest że procesory serwerowe nigdy nie różniły się od procesorów serwerowych ;) Bo niby czym miałby się różnić słoń od słonia?? Mieć jedną trąbę więcej?
Od czasów Xeonów opartych o architekturę core 2

Jaki mądrala, a nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY odgrzewanie odgrzewaniem, ale śmieszne to to jest.

 

xorg

Jaki mądrala, a nic nie wie.
To miało być do mnie?? Bo jeśli tak, to mnie oświeć. Kiedy to wersje serwerowe (czy jakiekolwiek inne procki) różniły się od siebie samych (oczywiście mając na uwadze równorzędne generacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy do tej pory nie zauważyłeś, ale może w końcu przeczytasz, że porównaniem było tutaj procesora serwerowego i procesora serii domowej ?

Przykł: i7 i Xeon E55xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^^KaMaZZ~.^ Nie wiem czy do tej pory nie zauważyłeś, ale ja nie odnoszę się do poprzednich porównań, tylko do zacytowanego zdania autorstwa imć Sebaka, a w nim jest przyrównanie procesora serwerowego z serwerowym. Może więc przeczytasz do czego się co odnosi?? Nie mam nic do Sebaka, domyślam się że się po prostu zapędził (czy można powiedzieć przejęzyczył?), i stąd śmiesznie wyszło, ale jednak wyszło i Wasze oburzenia (nie chcę mówić ataki) nic tu nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zauważyłem.

Ja jednak czytając to szybko, zrozumiałem cały sens wypowiedz, a to, że Sebak się przejęzyczył, każdemu może się zdarzyć :)

 

Twoim zadaniem powinno być zrozumienie go, gdyż temat toczy się de fakto właśnie wokół porównania pecetowych rozwiązań z serwerowymi, a nie jeszcze łapać za słówka i wyrażać swoje, jakże ważne dla innych, zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×