Skocz do zawartości
zen6

Dlaczego nie wszystkie firmy dają zdjęcia serwerowni ?

Polecane posty

Czy może ktoś powiedzieć dlaczego tak niechętnie publikują , a czasami nawet wcale zdjęć serwerowni , nie mówię już o zdjęciach z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś powiedzieć dlaczego tak niechętnie publikują , a czasami nawet wcale zdjęć serwerowni , nie mówię już o zdjęciach z zewnątrz.

Dlatego, że mają taką politykę, widzimisię, kaprys ..........

 

 

 

 

 

Przyznam, że pytanie durne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś powiedzieć dlaczego tak niechętnie publikują , a czasami nawet wcale zdjęć serwerowni , nie mówię już o zdjęciach z zewnątrz.

 

bardzo proste... w wiekszosci nie maja czym sie pochwalic... presja na atrakcyjny wyglad DC jest tak duza poprzez filmy a la filmy Youtube w nielicznych poteznych serwerowni zagranicznych, ktore uwazane sa za "modelowe" a za ktorymi stoja wielkie korporacje i telecomy potezne jest tak duza, ze jak firma ma dobra jakosc nawet ale wizualnie gorsze / mniejsze tansze rozwiazania to woli sie nie ujawniac z tym. Pomijam fakt ze czesc "DC" (specjalnie w cudyslowiu) nie moze sie pochwalic wygladem DC ale rowniez oferowana jakoscia (zabezpieczeniami), ale to juz ekstremum bo takiego czegos DC nie mozna nazwac zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w pewnym sensie jest to wyznacznik posiadanego zaplecza technicznego , sprzętowego itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak w pewnym sensie jest to wyznacznik posiadanego zaplecza technicznego , sprzętowego itd.

 

 

w znacznej czesci przypadkow tak, to jest oczywiste i naturalne, ze jak cos sie ma fajnego to chce sie tym pochwalic, sa miejsca gdzie nie moga np DC bankowe itp, ale w komercyjnych DC chwala sie ile wlezie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w znacznej czesci przypadkow tak, to jest oczywiste i naturalne, ze jak cos sie ma fajnego to chce sie tym pochwalic, sa miejsca gdzie nie moga np DC bankowe itp, ale w komercyjnych DC chwala sie ile wlezie...

 

 

Masz całkowitą rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czasami jest tak że niektóre firmy dzierżawią serwery od serwerowni a ta nie udostępnia zdjęć pomieszczeń ze względu na bezpieczeństwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czasami jest tak że niektóre firmy dzierżawią serwery od serwerowni a ta nie udostępnia zdjęć pomieszczeń ze względu na bezpieczeństwo. ;)

 

bezpieczenstwo czego? nie rozumiem co moze sie stac przez zdjecie ? ktos dane wykradnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

punkt "strategiczny".. ataki bombowe itp ;) o to pewnie chodziło z tym bezpieczeństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punkt "strategiczny".. ataki bombowe itp :P o to pewnie chodziło z tym bezpieczeństwem

 

tak, ale mi chodzilo o zdjecia infrastruktury, a nie z zew. z reszta i tak 99% DC podaje adres DC ;)

potem telefon do hamasu prosze o atak bombowy na adres... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nawet u siebie w domu w pokojach można mieć szafy ;) liczy się jakość. Ale faktycznie jest tak, że jak ktoś zobaczy piękną hale z dziesiątkami szaf, porządek, kamery... blebleble.. to "oh ah oni mają świetną serwerownie, tam kupimy 666 dedyków". A potem na jakość supportu nie ma już czasu spojrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie to nawet u siebie w domu w pokojach można mieć szafy :P liczy się jakość.

 

nie mozna za mala nosnosc stropu i zawaliloby sie ;), chyba, ze to pctownia :P

 

tak czy siak nikt nikomu nie zaufam kto nie chce pokazac swojego DC (zwyklego komercyjnego a nie wielkiego panstwowego projektu, banku itp), ze nie pokazuje fotek ze srodka ( chocby pogladowych a nie szczegolowych), bo ma jakas polityke bezpieczenstwa. po prostu wstydzi sie tego co ma... taka jest prawda.

Z drugiej strony nie dziwie sie bo opinia ludzi niezwiazanych zawodowo z tematem jest tak ostra, ze nawet firmy z uznana jakoscia po pokazaniu zdjec z DC mogloby mocno stracic w oczach potencjalnych klientow, tylko kto tak naprawde jest winny ? DC ktore ma dobra jakosc(odpowiednie zabezpieczenia zeby serwery i lacza pracowaly nieprzerwanie) jedynie troche gorzej wyglada, czy moze chore wyobrazenia potencjalnych klientow? zastanowcie sie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony nie dziwie sie bo opinia ludzi niezwiazanych zawodowo z tematem jest tak ostra, ze nawet firmy z uznana jakoscia po pokazaniu zdjec z DC mogloby mocno stracic w oczach potencjalnych klientow, tylko kto tak naprawde jest winny ? DC ktore ma dobra jakosc(odpowiednie zabezpieczenia zeby serwery i lacza pracowaly nieprzerwanie) jedynie troche gorzej wyglada, czy moze chore wyobrazenia potencjalnych klientow? zastanowcie sie... ;)

 

Tak jest ze wszystkim. Moja firma zaczęła zarabiać nie daletgo, że zrobiłem świetne, wydajne, bezpieczne (etc.) oprogramowanie tylko dlatego, że w pewnym momencie umieściłem w nim ładne ikonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wojciech Małota - cos w tym jest.

To tak jak szukasz kobiety ktora przede wszystkim jest ladna, reszta na potem.. ;)

a potem płacz i zgrzytanie zębów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pamiętacie jak kiedyś hostings.pl - i nie wiem czy dobrze pamiętam - Pan Mucha mieli jako nieliczni w hostingu swoją serwerownię.. co oni mają i gdzie, pamiętacie? A pamiętacie jak zaczynali, czy coś? Ciekawe jak to u nich na przykład wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby razcja że ajnie by bylo widzieć zdjęcia data center, ale uważam że znowu jak ktoś zobaczy eżące kable o ktore może się człowie zabić to tez nie machęci tam miec swojego serwerka. Co jak co ale błyszczeć się nie musi ale porządek też musi być :P

 

 

OT

 

varez nie wiem jak ty ale ja mam piękną żone i nie płacze ;) zębami też nie zgrzytam bo dobrze gotuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest ze wszystkim. Moja firma zaczęła zarabiać nie daletgo, że zrobiłem świetne, wydajne, bezpieczne (etc.) oprogramowanie tylko dlatego, że w pewnym momencie umieściłem w nim ładne ikonki.

 

@Wojciech Małota

 

juz drugi raz dzisiaj sie z Toba zgadzam ;):P

 

dla wiekszosci ludzi uslugi internetowe (czy to hosting, czy tworzone oprogramowanie itp) to cos wirtualnego i nienamacalnego - czlowiek ma potrzebe wizualizacji (jeden z pierwszych zmyslow jakie najczesciej dzialaja) i na tej podstawie ocenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla wiekszosci ludzi uslugi internetowe (czy to hosting, czy tworzone oprogramowanie itp) to cos wirtualnego i nienamacalnego - czlowiek ma potrzebe wizualizacji (jeden z pierwszych zmyslow jakie najczesciej dzialaja) i na tej podstawie ocenia...

 

ojj tak... najlepsze bylo obserwowanie jak zmieniaja sie opinie klientow. Z "o bosz..." na "wow ale fajne". Nagle ceny transakcyjne wzrosly o jakies 500% :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, co mi z agregatu na fotce ktory wyglada pieknie, a sie nie odpali ;)

 

Większe szanse są, że się odpali niż jeśli go całkowicie brak ...

 

Na marginesie - montowaliśmy jako firma kiedyś sieć w pomieszczeniu firmy leasingowej podczas szkolenia nowych pracowników - jednym z czynników przyznania leasingu nowemu klientowi był wygląd firmy tzw. pierwsze wrażenie. Na wszystko były odpowiednie formularze. W pewnym sensie to się odnosi też do hostingu ... To jest jeden z argumentów dla czego mam płacić jednej firmie więcej od innej firmy krzak. Dla mnie ważna jest wiedza za co płace.

 

Drugi przykład - idę do serwisu telefonów komórkowych - może ktoś mieć wiedzę ale nie ma sprzętu i to co się robi lutownicą na gorące powietrze chce zrobić transformatorową ... Podziękuje mu od razu.

 

Nie mam żadnego swojego hostingu i wypowiadam się jako klient. Najbardziej obawiają się pokazać co mają właśnie pseudo firmy które liczą, że wystarczą im upsy lub ewentualnie agregator z promocji w biedronce nie mówiąc o innym wyposażeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FNW

 

nie mylmy pojec nie mowie tu o dzieciach majacych "generator z biedronki" a o firmach majacych dobra jakosc, ktore jednak maja sprzet gorzej wygladajacy niz super nowoczesne wielkie centra danych zagraniczne ( te najnowoczesniejsze i najwieksze na swiecie)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×