Skocz do zawartości
wood

[wirtualny]Joomla + forum

Polecane posty

Znajomy poprosił mnie w imieniu stowarzyszenia w którym pracuję, żebym rozejrzał się za hostingiem dla nich. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że oprócz strony jest również forum phpBB by przemo. Strona oparta jest o joomla, odwiedzin ma ok. 20-25 dziennie. Forum ma zarejestrowanych 550 użytkowników, a może przybyć ich maksymalnie 150. Najwięcej osób na forum było rok temu- 138. Liczba nowych postów dziennie nie jest duża, wręcz nikoma. Rośnie w okresie wakacji. Nie mogę podać dokładnych danych, bo oni nie mają dostępu do serwera i z tego tytułu wytoczyli proces chłopakowi, który ich hostuje.

Czy zakładając maksymalne obciążenie np. 130 (mało realne), można taki serwis przenieść na hosting wirtualny? Czy możecie mi polecić jakąś firmę, która nie wyrzuci ich po miesiącu jak zobaczą forum by przemo? I pytanie do właścicieli firm hostingowych. Jakie obciążenie maksymalnie tolerujecie Państwo, tak +/-.

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małej ilości odwiedzin każdy hosting istniejący trochę czasu będzie ok.

Obciążenie? w zależności od rodzaju serwera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ile userów zarejestrowanych i online można mieć przy przemo na serwerze wirtualny. Jakaś taka granica "przyzwoitości"

 

słyszałem że n***a.pl potrafi wyrzucić nawet osoby z niewielkimi forami.

 

ale to na zasadzie słyszałem, ale nie wiem czy tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood nie ma jednoznacznej odpowiedzi w stylu: max 30osób.

Wpływa na to dziesiątki jak nie setki czynników o których przeważnie użytkownicy nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wielkości bazy, włączonych modów, itp. Generalnie jeśli to małe forum to może i 100 wytrzymać czasem na średnim koncie.

 

Lepiej się ich zapytaj ile chcą wydać na hosting. Generalnie przemo z wyłączonymi bajerami, ok. 20000 postów i 400 online potrafi zajechać ponad pół serwera mysql dedykowanego bardzo mocnego. Dużo lepiej jest przekonwertować to na SMF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 500zł z VAT

prohost a u Ciebie konto biznesowe 10gb? załóżmy 200 userów online i tylko 60 postów (tak pesymistycznie)

 

albo masternet business

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 online przemo może się nie zmieścić w limitach zapytań do bazy. Tak jak napisałem lepiej to przekonwertować na jakiś lepszy skrypt bo szkoda zasobów i pieniędzy. Generalnie ponad 100 online to już się myśli o vpsach - zwłaszcza przy przemo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a taka sama sytuacja przy przekonwertowaniu na SMF

 

??

 

Może starczyć. Chociaż zależy od aktywności użytkowników - jak 200 osób zacznie klikać co sekundę to długo nie pociągną. 200 online to dużo jak na limity zapytań do bazy. Starcza na 1,5 kliknięcia na minutę średnio dla każdego. Shoutcasty itp wykluczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×