Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dusker

[shared] Solidny/niezawodny hosting

Polecane posty

Czołem,

dosyć często pada tutaj na forum stwierdzenie, żeby ktoś nie narzekał bo jak traci 'miliony' to powinien przenieść się na jakiś poważny hosting (nikomu oczywiście nie ujmując). Więc chciałbym się zapytać jaki hosting pozwoli mi spać spokojnie nie obawiając się o poważny downtime, a jeśli już jakiś się zdarzy to telefony nie będą głuche, support odpowie i pocieszy a hostingodawca zapewni rekompensatę.

Dodam, że koniecznie chodzi tutaj o shared hosting, mile widziany dostęp po ssh (chociaż nie koniecznie), gwarancja uptime (sensownego uptime, bez przegięć typu five-nines;)), lokalizacja serwerów: Europa. Co do parametrów to 1gb quoty i 10-20gb transferu miesięcznego starczy.

Na oku mam:

- home.pl - chociaż ostatnio słychać narzekania na nich

- prohost.pl - chyba opinie są ok, nie wiem jak jest z polityką zasobów

- dhosting.pl - j/w

 

ktoś może polecić mi coś więcej?

 

pozdrawiam

pt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosyć często pada tutaj na forum stwierdzenie, żeby ktoś nie narzekał bo jak traci 'miliony' to powinien przenieść się na jakiś poważny hosting (nikomu oczywiście nie ujmując). Więc chciałbym się zapytać jaki hosting pozwoli mi spać spokojnie nie obawiając się o poważny downtime, a jeśli już jakiś się zdarzy to telefony nie będą głuche, support odpowie i pocieszy a hostingodawca zapewni rekompensatę.

Dodam, że koniecznie chodzi tutaj o shared hosting, mile widziany dostęp po ssh (chociaż nie koniecznie), gwarancja uptime (sensownego uptime, bez przegięć typu five-nines;)), lokalizacja serwerów: Europa. Co do parametrów to 1gb quoty i 10-20gb transferu miesięcznego starczy.

Oferta poszła co prawda już na PW, ale mój post może przyda się także innym poszukującym serwera wirtualnego o podobnych parametrach.

 

Do swojej "krótkiej listy" dopisać możesz także naszą firmę, a serwer wirtualny biznes start z naszej oferty powinien spełnić Twoje wymagania (także związane z dostępem SSH do konta).

 

Panel zarządzania kontami to DirectAdmin, ale... nieskromnie stwierdzę, iż w takiej wersji jak u nas to go jeszcze pewnie nigdzie nie widziałeś. Możesz przy tym skorzystać z bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego naszych usług, a także z promocji dla użytkowników WHT (informacje w stopce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferujemy 14 dni testu, jakbyś był zainteresowany. Serwer umieszczony w UK:

 

http://www.mzone.pl

 

zeby nie bylo, jakis uptime gwarantujecie?

 

zajrzyj sobie jeszcze na ionic.pl

naprawde z calym szacunkiem ale ionic.pl mozna porownac z home/dhosting etc?

 

 

posiadam konto w dhosting, nawet w sharedzie jest dostęp do ssh. generalnie polecam ;]

coraz bardziej sklaniam sie do zamowienia ich uslug:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde z calym szacunkiem ale ionic.pl mozna porownac z home/dhosting etc?

Porównywać na pewno nie można... zarówno home, jak i dhosting mają własne autorskie panele do zarządzania usługami, co już świadczy o tym, że troszkę bardziej musieli się napracować od tych, którzy korzystają z gotowców (zarówno do administracji serwerem, jak też i systemów billingowych).

Home ma bardzo dobry marketing ;) i parametry, których w żaden logiczny sposób nie da się wykorzystać, bo albo nas będzie gromić 500, albo dostaniemy ładne pismo z "zachętą" do przejścia na dedyka. No i obsługa to typowe CC, z którym sobie zbytnio nie pogadasz.

 

A dhosting cechuje pewna hmm... nowoczesność i w pewnych miejscach dosyć duża nietypowość, która czasami potrafi uzależniać :) [np. powiadomienie o nowych mailach na GG/Jabber - bardzo przydatne].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z prohost będziesz na pewno zadowolony, wiem co mówię. Mam u nich konto biznesowe nie od wczoraj. Szybkie reakcje techników o każdej porze oraz pełna pomoc z ich strony. Nawet dzwonić nie musisz.. wystarczy mail.. w ciągu paru minut otrzymasz odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porównywać na pewno nie można... zarówno home, jak i dhosting mają własne autorskie panele do zarządzania usługami, co już świadczy o tym, że troszkę bardziej musieli się napracować od tych, którzy korzystają z gotowców (zarówno do administracji serwerem, jak też i systemów billingowych).

Home ma bardzo dobry marketing :) i parametry, których w żaden logiczny sposób nie da się wykorzystać, bo albo nas będzie gromić 500, albo dostaniemy ładne pismo z "zachętą" do przejścia na dedyka. No i obsługa to typowe CC, z którym sobie zbytnio nie pogadasz.

 

A dhosting cechuje pewna hmm... nowoczesność i w pewnych miejscach dosyć duża nietypowość, która czasami potrafi uzależniać :) [np. powiadomienie o nowych mailach na GG/Jabber - bardzo przydatne].

 

Oczywiście masz w 100%ach rację, aczkolwiek nikt nei powiedział, że rozwiązania "nie-własne" są do końca złe stąd tańsze usługi etc.

Moim zdaniem, jeśli komuś nie zależy na pewnych funkcjach autorskich (patrz powiadomienia w dh o których wspomniałeś) to może spokojnie poszukać firmy która oferuje DA/cPAnel ma dobre wsparcie i moze zaoferować nie tyle jakość (bo tu nie można się zbytnio rozpędzać) co np. uptime usług, prędkość działania oraz niezawodność podawania treści, baz etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście masz w 100%ach rację, aczkolwiek nikt nei powiedział, że rozwiązania "nie-własne" są do końca złe stąd tańsze usługi etc.

Ale ja tego też nie mówię :)

Chodzi mi tu o to, że korzystanie z "nie-własnych" rozwiązań czasami ogranicza się tylko do setup.sh lub setup.php.

A jeśli nawet są jakieś poprawki, to w autorskich rozwiązaniach elastyczność jest większa i łatwiej dodać coś bardziej nietypowego. W pudełkowcach niestety w większości kod jest skompilowany/zakodowany i ciężko ominąć pewne mechanizmy (spróbuj np. takiego Pleska zmodernizować pod swoje potrzeby :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×