Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
manius

Konfiguracja VPS'a

Polecane posty

Cześć

Szukam osoby do konfiguracji VPS'a:

- apache, php, mysql

- DNS

- ftp, poczta (coś antyspamowego) i jakiś klient pocztowy

- firewall

- i może wgranie jakiegoś darmowego panelu do zarządzania np ispcp

 

Parametry VPS:

procesor do 1400Mhz

ram 384(gwarantowany), 1184(max)

dysk 60GB

transfer 50GB

 

oferty proszę składać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy(*) panel administracyjny da się uruchomić na 384 MB gwarantowanej pamięci.

 

* być może istnieje jakiś "chory" panel administracyjny który wymaga 0.5 GB RAMu,

a ja go nie znam, nie mniej jednak wszystkie popularne zmieszczą się w limicie,

tylko trzeba troche zmienić defaultowe ustawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

ISPCP spokojnie się zmieści w tym ramie.

Gorzej jak ktoś zacznie kombinować z duetem spamassassin-clamav to może braknąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy(*) panel administracyjny da się uruchomić na 384 MB gwarantowanej pamięci.

 

* być może istnieje jakiś "chory" panel administracyjny który wymaga 0.5 GB RAMu,

a ja go nie znam, nie mniej jednak wszystkie popularne zmieszczą się w limicie,

tylko trzeba troche zmienić defaultowe ustawienia

 

Lepiej jakiś webmin albo całkiem coś z ręki niż to na siłę odchudzać :) Działać działa, ale zrobi się ruch ... i już np. ovz walnie po limicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy(*) panel administracyjny da się uruchomić na 384 MB gwarantowanej pamięci.

 

* być może istnieje jakiś "chory" panel administracyjny który wymaga 0.5 GB RAMu,

a ja go nie znam, nie mniej jednak wszystkie popularne zmieszczą się w limicie,

tylko trzeba troche zmienić defaultowe ustawienia

 

Tego nie kwestionuję, chodzi mi o to że panel nie ma VPSa do dyspozycji całego, użytkownik przecież nie będzie bawił się panelem tylko na tej maszynie... Tam ma śmigać jakiś serwis bądź inne usługi, skoro panel zajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

384 MB pamięci to bardzo dużo wbrew pozorom. Spokojnie da się zainstalować nie tylko panel, ale i serwować pożądany content odwiedzającym. Problem pojawia się, gdy ktoś nie umie sam wykonać fine tuningu, tudzież kupił VPSa w kiepskiej firmie.

Oczywiście wszystko pod warunkiem, że autor nie zaniżył pułapu potrzebnych mu zasobów.

Może się okazać, że my tu pitu pitu, a on dedyka potrzbuje, bo ma hosting for by Przemo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to nie żart, już kilka propozycji do 100zł dostałem

 

W takim razie te osoby które złożyły taką ofertę, psują rynek... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz psują rynek byle zarobić każdego grosza, a za rok będą sami narzekać, że tak mało idzie zarobić.. bo sami się do tego przyczynili, a klienci zaczną myśleć że "To przecież takie tanie, za stówkę mam cały serwer skonfigurowany". Żaden poważny administrator czy firma nie wykonałaby od A do Z konfiguracji tylu usług za takie pieniądze, więc wnioskuję że przedział wiekowy "administratorów" to 12-16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz psują rynek byle zarobić każdego grosza, a za rok będą sami narzekać, że tak mało idzie zarobić.. bo sami się do tego przyczynili, a klienci zaczną myśleć że "To przecież takie tanie, za stówkę mam cały serwer skonfigurowany". Żaden poważny administrator czy firma nie wykonałaby od A do Z konfiguracji tylu usług za takie pieniądze, więc wnioskuję że przedział wiekowy "administratorów" to 12-16 lat.

 

To są administratorzy ala forum ovh jak przychodzi co do czego to "nie mają czasu" ;)

My robimy do serwerów naszych za 120 netto, ale to serwery na DA i nasze maszyny (na których też mamy zarobek itd.).

 

Dziwi mnie to, że ludzie myślą tokiem, że jak to jest vps to nie ma tyle pracy co na dedyku ... a tu właściwie 2-3 rzeczy odpada, reszta leci tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×