Skocz do zawartości
TheArt

DirectAdmin za co go chwalicie

Polecane posty

TheArt: ustawia się edytując httpd.conf, robiąc własne custom httpd.conf template lub tworząc symlinka z katalogu domyślnego na docelowy. Możliwości jest sporo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały ten DirectAdmin, chyba ktoś mówił że dorównuje cPanelowi, to chyba ironia była.

 

do patryk skrzynke oproznij, chce ci wyslac pw o ile masz chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TheArt: DA nie ma wskazywania bezpośrednio katalogu subdomeny, a cPanel nie ma chociażby edycji stref DNS dla usera z poziomu panelu i tak licytować można się dwa dni. Nie rozumiem tylko co miał na celu Twój temat tutaj, bo jeśli porównywanie cPanelu z DA to już taki wątek był parę razy a forum to nie miejsce na flame wary..

 

PS. Skrzynka oprozniona :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce ustawić katalogi dla subdomen.

 

przejrzyj jeszcze raz odpowiedź Krystiana, Sponsiego i patryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Wspaniały ten DirectAdmin, chyba ktoś mówił że dorównuje cPanelowi, to chyba ironia była.

 

 

Jak ci nie pasuje DA, to bierz cPanel lub /bin/bash :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim hostingu jest DA, gdzie sie tu zmienia jezyk, w ogole nie widze zadnych dodatkow w stylu Fantastico.

 

No masakrycznie do bani jest ten DA skoro nawet nie przeczytałeś pomocy.

Rozumiem pytanie o katalog, zmiana jśeyka to juz trochę przegięcie jako argument za cPAnelem.

W da także są skrypty np installatron, podobnie jak w cpanel usługodawca musi sobie go wykupić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdnem - nie musi. Już wcześniej pisałem o alternatywie - Softaculous (niegdyś płatny, obecnie darmowy). Z resztą pod cPanel też jest.

W sumie to dziwię się hostingodawcom, którzy nie instalują Fantastico/Installatrona/Softaculous na swoich serwerach. Wydać kasę na panel ułatwiający życie userom i nie dać im taniego (lub nawet darmowego) instalatora skryptów, który ułatwia życie jeszcze bardziej? No chyba, że TheArt nie zauważył, że ma coś takiego u siebie - w takim razie polecam zerknąć na samym dole menu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłbym, tekst pomocy też czytałem (w języku angielskim). Dla ludzi w danym kraju panel ma być w ich języku ojczystym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej - gdzie wykupiłeś hosting? Jeśli w polskiej firmie, i nie masz spolszczonego DA, to ta firma nie wygląda zbyt profesjonalnie. No chyba, że mowa tylko o plikach pomocy - z tym może być problem, nie spotkałem się jeszce z całkowicie spolszczonym helpem do DA (a może po prostu nie szukałem odpowiednio głęboko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA był w naszym ojczystym, jednak coś zmieniali (webh.pl w czasie tych awarii) to teraz całość jest w englishu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to dziwię się hostingodawcom, którzy nie instalują Fantastico/Installatrona/Softaculous na swoich serwerach.

Osobiście wolę dać userom innego rodzaju pluginy niż wtyczki instalujące skrypty, takie jak wybór wersji php (aby klient nie musiał męczyć sie z handlerami jak ich nie zna) czy blokada hotlink tudzież przekierowania iframe.

 

O owy instalator skryptów przez rok otrzymaliśmy 2 zapytania, więc twierdzę, że to nie jest jakiś bardzo popularny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja jako user powiem, że nie lubię tych całych Fantastico i innych... wolę sobie rozpakować sam paczkę, zainstalować... i git.. wiem co gdzie jest, w jakiej wersji, itd. itp...

Choć muszę przyznać, że ostatnio sobie wziąłem na "miecha" resellera w UK i raz, że ładnie działa (nie zamulony, pingi ładne, itd.), to do tego cPanel jest całkiem fajnym ustrojstwem, sporo rzeczy można ustawić, tak naprawdę to pracowałem najwięcej na "9" o ile dobrze pamiętam.. i choć nie lubię takiego nawalenia opcji, to parę rzeczy ułatwia życie (np. jedna bardzo ważna rzecz - Legacy File Manager kasuje pliki, które mi stworzyła Joomla i które zawsze w DA mi blokowała, że nie mogłem usunąć)...

 

Ale wiadomo... DA to DA... fajny, lekki, bombowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to dziwię się hostingodawcom, którzy nie instalują Fantastico/Installatrona/Softaculous

A ja się nie dziwię - bo to jest proszenie się o problemy (czyt. support tych /czasami wręcz skryptów, które aż dziwne, że działają) - no bo skoro zainstalowałem sobie przez panel, to oczekuję supportu.

 

A w DA NIE ustawisz sobie customizowanego folderu jako Document-Roota.

Możesz co najwyżej spróbować stworzyć przez menedżera plików odpowiedniego symlinka wiążącego /domains/mojadomena.pl z twoim arcydziwacznym katalogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DA był w naszym ojczystym, jednak coś zmieniali (webh.pl w czasie tych awarii) to teraz całość jest w englishu.

 

 

Dajcie nam jeszcze chwilę musimy dojść do ładu z nowym sprzętem ;-) Język PL oczywiście będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×