Skocz do zawartości
marioside

Opinie Securityhost.pl

Polecane posty

Ale co w tym śmiesznego? W przypadku awarii/ataku nie ma kontaktu z Wami tak przez firmowe www jaki i panel klienta. Nie widzisz problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zamknijmy wszystkie niewielkie (< kilkuset klientów) hostingi. Bo "eksperci" mówią, że to niebezpieczne.

Pójdźmy dalej i odetnijmy wszystkie serwery od połączenia z Internetem! I od prądu, bo jeszcze ktoś przez localhost wejdzie (jak zabezpieczać to na 110%)!

Co za farsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niedopuszczalne?

Co w tym takiego nieodpowiedzialnego?

Co w tym takiego niebezpiecznego?

Przy DirectAdminie hmm... jest to na prawdę głupota.

A czemu?

Bo tam po pomyślnej autoryzacji SMTP możesz wysłać maila z dowolnego, wykreowanego w Eximie adresu.

Czyli nawet i z admin@mójhosting.pl.

I to bez żadnych sztuczek hakerskich... Ot podmiana adresu e-mail w kliencie pocztowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy taka sytuacja miała miejsce?

 

SecurityHost - nazwa sugeruje (jedynie sugeruje) bezpieczeństwo, a takie podejście świadczy o jego braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Kamilu jakie podejście? Chodź nie wiem czy mam mówić na Pan bo z tego co wiem ma Pan ok 16-18 lat lub mniej

 

Jeden P. Kamil jest w systemie jesli jest tak zle to po co Pan wyświetla moje reklamy itp. duzo jest firm które świadczą usługi hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

SecurityHost - nazwa sugeruje (jedynie sugeruje) bezpieczeństwo, a takie podejście świadczy o jego braku.

 

Daj kasę na drugi serwer to admin zapewne przeniesie to i owo.

Firma jest młoda i niema co się spodziewać jakiegoś profesjonalnego hostingu pod każdym względem. Pewnie jak się rozrośnie to będzie lepiej.

Dziwią mnie parametry dlaczego dysk nie jest ograniczony przy dostępie do ssh. Można przecież łatwo zapchać dysk i inni nie będą mieli miejsca.

Co do domeny to administracja pewnie stawia na bezpieczeństwo. Nie zawszę domena odzwierciedla to co admin zakłada przy stawianiu hostingu.

 

Zobaczcie takie domeny jak logout.pl czy hitme.pl - mamy się wylogować? czy może bić administracje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka dobrze napisałeś jakby była kasa byłoby tak jak chcecie tu tylko chodzi o finanse o nic więcej

 

Jeśli chodzi o dysk to jest jeszcze regulamin który warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Kopaczka dobrze napisałeś jakby była kasa byłoby tak jak chcecie tu tylko chodzi o finanse o nic więcej

 

Jeśli chodzi o dysk to jest jeszcze regulamin który warto przeczytać.

 

Czytałem regulamin i wywnioskowałem, że chce pan dobrze dla wszystkich użytkowników i nie dał pan sztywnego limitu dysku.

Jednak prędzej czy później źle się to odbije dla pana. Nie spotkałem jeszcze takiej oferty i pomimo dobrych chęci może pan stracić bo użytkownicy mogą wybierać pańską ofertę tylko ze względu dysku i trzymać bazy danych po 4gb i pliki na ftp uzasadniając, że jest to im potrzebne i nie chcą abusować. Moim skromnym zdaniem jakby pan zrobił kilka planów z ograniczeniami dla transferu i dysku to może i więcej pieniążków by było. Większość hostingów ma kilka planów i jak brakuje dysku czy też transferu to dokupują albo przechodzą na wyższy plan.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno tego nie zmienie lecz co do hostingu mam plany na przyszlość wtedy pare ptk zniknie z regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całego tematu zrobił się mały OT.

 

Może napiszę coś od siebie nt. securityhost.pl

 

W tej firmie jestem praktycznie od początku. Na serwerach SH mam utrzymywanych około 30 domen moich klientów. Wszystko raczej działa bez zarzutu, problemy techniczne związane z usługami www są rozwiązywane praktycznie na bieżąco (o ile w ogóle istnieją).

 

Mam jednak bardzo poważny argument, dla którego na dniach rezygnuję z usług securityhost.pl

Serwery mają ciągłe problemy z serwerem poczty - co chwilę (czyt. co kilka dni) muszę zgłaszać nowy ticket dotyczący problemów z pocztą. Administracja jednak nie jest za bardzo nic w stanie z tym zrobić, co mnie niestety poważnie martwi a nie mogę pozwolić sobie na utratę moich ciągle narzekających z tego powodu klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powiem coś od siebie odnośnie hostingu "SecurityHost"

Czytając wszystkie wątki tematu zastanawiam się czego niektórzy oczekują od hostingu?! Jestem od roku klientem 'SecurityHost' , hostingu który otwarł mi oczy na prawdziwą szybkość , stabilność oraz rzetelność administracji co przede wszystkim jest wielkim atutem w tej branży.

Usługi oferowane przez hosting są na wysokim poziomie a skuteczność zarządzania i supportowania administracji szybka i niezawodna .

Jestem pewien że po licznych doświadczeniach z "pseudo hostingami' ,trafiłem na hosting który jest wart wydania pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to wlaśnie w południe na allegro znalazłem :D

 

Hmm z regulaminu to tylko jest ograniczenie przyrostu dziennego konta do 20 gb a poza tym to nie widziałem nic szczególnego.

 

Czyli zajęcie pełnej przestrzeni zajmie Ci 100 dni. Po założeniu konta w tej firmie po jednym dniu dostałem poprawioną fakturę z 25 netto na 50 netto z powodu wykorzystania 1 % powierzchni z 2GB. Czyli stronę która ma 201 MB trzeba wrzucać 2 dni!!!

 

Dodam jeszcze tylko że konto zostało założone pod zaplecza także pełna dyskwalifikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Czyli zajęcie pełnej przestrzeni zajmie Ci 100 dni. Po założeniu konta w tej firmie po jednym dniu dostałem poprawioną fakturę z 25 netto na 50 netto z powodu wykorzystania 1 % powierzchni z 2GB. Czyli stronę która ma 201 MB trzeba wrzucać 2 dni!!!

 

Dodam jeszcze tylko że konto zostało założone pod zaplecza także pełna dyskwalifikacja

 

Nie :D Wystarczy ze zaczniesz o 23h59 a skonczysz 00h iles i bd zgodnie z regulaminem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli zajęcie pełnej przestrzeni zajmie Ci 100 dni.

Niekoniecznie, popatrz na to:

 

Administrator zastrzega sobie prawo do rozwiazania umowy w

trybie natychmiastowym z Abonentem, w przypadku kiedy zakupiony

przez Abonenta pakiet hostingowy uywa za duo zasobów

sprzetowych, powodujac trudnosci techniczne w pracy serwera.

Abonent w takiej sytuacji powinien dostosowac swój pakiet

hostingowy do zuywanych zasobów serwerowych.

Administrator zastrzega sobie prawo do nakazania usuniecia zle

działajacych skryptów PHP powodujacych obciaenie serwera, badz

mailerów PHP wysyłajacych nadmierne ilosci poczty, co moe byc

powodem znalezienia sie serwera w polskich listach RBL. Sytuacja

ta ma zastosowanie nawet w przypadku uzasadnionego mailingu,

czyli mailingu do osób wyraajacych na niego zgode podczas

rejestracji.

Wszelkie wykorzystanie zasobów systemowych SecurityHost

, które powoduje przerwanie normalnego działania systemu

(np. niewymierne due wykorzystanie mocy procesora CPU) jest

rozpatrywane jako naduycie zasobów. Zalenie od tego czy było

to działanie celowe czy niezamierzone od jego stopnia Abonent

otrzyma ostrzeenie email. Programy powodujace obciaenie

zostana wyłaczone lub konto Abonenta zostanie zablokowane.

- Pakiet A (SMALL) – 1% ;

- Pakiet B (MINI) – 2% ;

- Pakiet C (MINI+) – 4% ;

- Pakiet D (MIDI) – 6% ;

- Pakiet E (MIDI+) – 8% ;

 

Podobny regulamin znajduje się na wszyskich hostingach nielimitowanych, więc warto najpierw przeczytać.

Limit obciążenia jest moim zdaniem bardzo niski, jednak to polityka firmy i oni decydują o takich limitach co nie można im uznać za złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie największą wadą oferty są b.niskie limity SMTP w zależności od pakietu:

Wysyłanie e-mail na dobę: 250 500 750 1000 1500 maili/24h

Są to niestety wartości niezwykle niskie - wystarczy jedno aktywne forum internetowe z funkcją powiadamiania usera o odpowiedzi i system zawalony - nawet przy limicie rzędu 1000 maili na dobę - forum padnie po kilku godzinach jeśli wątek śledzi paredziesiąt osób, a dysksje trwają. Podobnie jeśli ktoś stawia serwis z rejestracją userów przez maila - w wypadku najwyższego planu taryfowego zarejestrować może się max 1500 osób na dobę, o ile system nie wysyła innych maili (jeden mail na rejestrację) i nie ma innych serwisów używających SMTP w wykupionym pakiecie.

To wg. mnie największa wada wynikająca z cennika i parametrów.

Co do stabilności to jest całkiem nieźle - jak na tego typu firmę i ceny. SiteUptime pokazuje mi przerwy w dostępie do portali np. raz-dwa razy na tydzień przez 15-30 minut, ale ogólnie nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wybrać pakiet indywidualny ;-) Limity zostaną powiększone (zużycie pakietu i SMTP) a co do krótkich przerw mieliśmy migracje na nowy serwer. Poczałkowo naszym 1 serwerem był komputer biurkowy czyli ten na którym obecnie pracuje nastepnie z kimsufi a teraz OVH.

 

P.S kiedys migrujemy do serwerowni z PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu muszę przyznać, że to jest plus mniejszych firm, gdzie można się dogadać, jak właśnie w Securityhost, a nie jak u największych z trudem liczyć na szybką odpowiedź (nie mówiąc o dostosowaniu oferty...), dziękuję za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny regulamin znajduje się na wszyskich hostingach nielimitowanych, więc warto najpierw przeczytać.

Limit obciążenia jest moim zdaniem bardzo niski, jednak to polityka firmy i oni decydują o takich limitach co nie można im uznać za złe.

 

No kurde kto jak kto ale Ty nie powinieneś się produkować w tej kwestii - kiedyś już się wdałeś w ten wątek i okazało się, ze twoje "do 20%" dotyczy pojedynczego rdzenia - pewnie jeszcze wirtualnego...

 

Jeśli masz do 20% i 8 rdzeni to dajesz klientowi w najmocniejszym u Ciebie pakiecie całe 2,5% CPU - no rzeczywiście Twoje limity powalają na kolana konkurencję... Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiele razy było już wałkowane, że firmy podając zuzycie zasobów CPU piszą tak naprawdę o jednym rdzeniu. Tak więc czepianie się tutaj MZone jest nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wprowadzają klienta w błąd - jak nie wiesz co oznacza rdzeń a co oznacza CPU to polecam zapoznanie się z definicjami tych pojęć. I nie jest to czepianie się nikogo tylko udowodnienie, że sam nie powinien udzielać się w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z żadnymi pojęciami nie muszę się zapoznawać, znam je bardzo dobrze. Wiem jednak również co oznacza skrót myślowy i jak te skróty są umieszczane w regulaminach. Znajdź mi proszę w znanych firmach informację, o zuzywaniu zasobów rdzenia a nie CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×