Skocz do zawartości
marioside

Opinie Securityhost.pl

Polecane posty

Mnie ciekawi co dokładnie oznacza limit CPU i jak jest wyliczany. Dziwi mnie sytuacja, że o szóstej rano, kiedy wizyty można policzyć na palcach (i żadnych botów tez nie ma) naliczone zużycie wynosi np. już 0,8% a po godzinie 20 i po odwiedzinach tysiąca użytkowników wynosi np. 1,2%. To i tak nie jest najciekawsze. Czasami widzę, że np o 14 zużycie wynosi 1,9% a o 22 już mniej bo np 1,4%. Czyżby naliczanie bazowało na czasie wykonywania skryptu, a nie na faktycznym obciążeniu procesora? I czy wynik zależą od tego co się dzieje na stronach innych użytkowników hostingu? Czyli jak oni mają spadek ruchu, a u mnie w tym względzie bez zmian, to wyliczone zużycie dla mnie rośnie? To byłoby strasznie mało miarodajne, ale spadek obciążenia w ciągu dnia chyba wskazuje na to, że coś w trawie piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytanie skieruj do ich supportu, wyliczenie obciążenia CPU w każdej firmie może być na innej zasadzie.

 

A tak w ogóle to jest temat o opinii na temat firmy, a nie do bezpośredniego kontaktu z firmą.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby naliczanie bazowało na czasie wykonywania skryptu, a nie na faktycznym obciążeniu procesora?

A czymże nie jest obciążenie cpu, jak nie ilością [tuwstawprzedrostek]sekund, które procesor poświęcił na wykonanie zadania użytkownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne używają skryptu co przelicza obciążenie w skali doby , to znaczy iż od godziny 0.00 do 6 rano upłynęło 6 godzin i obciążenie było podzielone przez 6 godzin i tak w miarę mijającego dnia rozkładane na ilość czasu która upłynęła. Dla tego w danych godzinach masz różne wartości raczej patrz na obciążenie po skończonym dniu ( doby ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czymże nie jest obciążenie cpu, jak nie ilością [tuwstawprzedrostek]sekund, które procesor poświęcił na wykonanie zadania użytkownika?

 

 

Czas CPU a czas zegarowy to dwie bardzo różne rzeczy. Na określonej maszynie wykonanie jakiegoś zadania będzie zajmować tyle samo czasu CPU niezależnie od jej obciążenia, ale czas zegarowy może się drastycznie różnić -- zadanie może dostać 100% CPU i wtedy cpu_time==real_time, może (jak umie) rozłożyć się na kilka procesorów i wtedy cpu_time>real_time, a może maszyna nie ma tyle wolnej mocy żeby to zadanie policzyć i wtedy cpu_time<real_time.

 

 

A może wąskim gardłem jest I/O i CPU się nudzą (cpu_time<<real_time), a czas zegarowy jest określany przez wydajność dysków -- i też im bardziej dorżnięta maszyna, tym większa dysproporcja między cpu_time a real_time.

 

 

Jeżeli liczą za czas CPU to jest jak najbardziej OK, ale liczenie czasu zegarowego jest co najmniej nieuczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zostałem klientem Security, limitów CPU nie było. Gdy zostały wprowadzone normy na moim koncie są dalekie od limitu, jeśli jednak to się będzie zmieniać, przenoszę się do konkurencji. Wybrałem SH m.in. ze względu na cenę, ale też na brak limitów CPU, które często budzą wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli chcą trzymać wysoką jakość i chronić innych klientów przed spadkiem jakości muszą wprowadzić "jakieś limity" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ten hosting na dzień dzisiejszy (pomijając ohydną stronę) ? Zastanawiam się nad zakupem kont au nich, bo w B-H niebawem skończy mi się limit transferu (schodzi mi ponad 10GB dziennie). Widzę, że mają transfer bez limitu i dość dobrą cenę ;) Możecie coś napisać o tej firmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekaw czy ten szablon jest płatny

Chyba był na Templatemonster, ale firma może być dobra nawet z wizytówką.

Przecież to nie pokazuje jakości usług, większość początkujących firma zaczyna na szablonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni szablon był o niebo lepszy, jednak bardziej interesują mnie opinie dotyczące jakości hostingi. W poprzednich postach widziałem, że firma ma tendencje do ukrywania swojego uptime. Oj, chyba już nie znajdę nic w przyzwoitej cenie bez limitu transferu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kacper, uptime nie ukryjesz, wystarczy wykupić np. Pingdom na miesiąc i wiesz jak działa serwer.

 

Oj, chyba już nie znajdę nic w przyzwoitej cenie bez limitu transferu.

Napisz mi na PW ile tego nielimitu potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kolopik porozmawiaj z karolem i napewno się dogadasz. Znam jakiś czas ta firmę i właściciela i zapewniam że warto uderzyć w ich progi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ze Tobie sie nie podoba.... Mi bardzo ;-) Ja za ten szablon akurat zapłaciłem ,dziś go można pobrać za darmo. Zauważ ze firmy sprzedające hosting za sms nie mają regonu.

Edytowano przez SecurityHost (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony o hostingu muszę wyrazić się szalenie miło. 2 lata temu po zmianie dostawcy błąkaliśmy się po różnych serwerach (cal.pl, webd, ehost). W końcu trafiłem na SequrityHost. Z poprzednich hostingów usuwano nas przez ciągłe ataki DDoS. Nasz obecny gospodarz, po krótkiej konwersacji przyjął nas i za rozsądne pieniądze utrzymuje nas od 16 miesięcy. Od czasu migracji na SequrityHost problemy z atakami przestały nas dotykać lub też inaczej - nie odczuwamy ich w ogóle. Strona jest stabilna. Nie mogę na nic narzekać. Użytkownicy też są zadowoleni, gdyż nie mają problemu z wyświetlaniem strony.

Gorąco polecam - tanio, bezproblemowo i skutecznie! Czego więcej chcieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług tej firmy jakoś od miesiąca. Trzymam tam dość spory portal i o dziwo dobrze śmiga smile.png Wczoraj zamówiłem kolejne konto, od razu opłaciłem przez paypal i na razie brak kontaktu od 23godzin. Założyłem ticket w panelu z prośbą aktywacji konta i cisza. Dziś ze względy na weekend wysłałem sms (nie chciałem dzwonić w sobotę) i także cisza, konto wciąż ma status "Oczekuje". Administrator troszkę przeraża, bo kiedy poprosiłem o przeniesienie plików (ponad 1GB) na ich serwer, ponieważ mam kiepskie łącze, otrzymałem taką odpowiedź:

 

Witam

 

Serwerem zarządzam również z domu a więc zapewne łącze mam identyczne.

Ten backup był robiony w direct admin czy w innym panelu jeśli jest inny login konta niż dotychczasowo nie przywróci Pan takiej kopii.

 

Myślałem, że z konsoli dałoby radę to machnąć - nigdzie nie miałem z tym problemów.

 

Najważniejsze, że moje strony na starym koncie dobrze działają.

 

 

Wiem, że jest weekend, ale jeśli ktoś korzysta z WHMCs, to powinno lecieć z automatu.

 

Na chwilę obecną moja opinia jest pozytywna, bo stronki dobrze śmigają na starym serwerze. Zobaczymy za kilka miesięcy.

 

 

 

btw według "bazy wiedzy" konto aktywowane jest do 24h. Fakturę otrzymałem wczoraj o 18:30

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wciąż brak odzewu. Mam nadzieję, ze nie będę musiał czekać kolejnych 24 godzin, bo nie mam gdzie wstawić stronek i wszystkie offline :(

 

No cóż, idę spać :) Jakby ktoś coś wiedział to rzućcie info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, ze nie będę musiał czekać kolejnych 24 godzin, bo nie mam gdzie wstawić stronek i wszystkie offline sad.png

Złota zasada:

 

Kupisz, masz ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie uboga strona internetowa... Powinni to zmienić. Same usługi jak najbardziej OK za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×