Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Power

serewry pod społecznoścówkę

Polecane posty

Dzieńdobry,

 

mam problem bo googlam temat od dłuzszego czasu i nie mogę znaleźć jasnej propozycji. Odpalam społecznościówkę. Jak to społecznościówka bedzie obciążała transfer i pewnie bazę - filmy, zdjecia, grupy, fora, statystyki itp tematy. Chcialbym do tego zaopatrzyc sie w pudła tak "na zaś" by uniknąć potem skakania co chwilę na mocniejsze maszyny i miec jakąś redundancję. Kumam koncept dedyków i nie wywalania środków na zaś ale załóżmy że:

 

a) wierzę w sukces :)

:) z różnych wzgledów koszt infrastruktury nie jest dla mnie kosztem i moge na to rozsądnie wydać kasę. Podobnie z kolokacją.

 

Zakładam wiec 2 serwerki. Pytanie: Jakie procki - Qcore, Dcore, ile ramu - 4-8-16?, jakie dyski?

 

tak czytałem :)http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=18235 .

 

 

pozdr. i dzieki za wszelkie info

POW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić konkretne zapotrzebowanie nie mając danych. Obciążenie procesora czy też użycie RAMu jakie będzie generował pojedynczy użytkownik zależy od skryptu. Proponował bym zacząć od jednego mocnego serwera pozwalającego na rozbudowę, a następnie ulepszać go, czy też dokładać kolejne maszyny.

 

Proponuję jeden z nich

http://www1.euro.dell.com/pl/pl/pad/Enterp...mp;cs=RC1078552 z 1 procesorem

http://www1.euro.dell.com/pl/pl/pad/Enterp...mp;cs=RC1078552 z 2 procesorami

 

+ pamięć masową przyszłościowo.

 

W kwestii kolokacji jeśli jest Pan zainteresowany wysoką jakością środowiska jak i łączy chętnie przedstawię Panu naszą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do R410 takze "wchodza" 2 procesory.

 

MA to sens - 2 serwerki 1 U i potencjalnie dalej zewnętrzna półka.

 

odnośnie konfigów: wiecie jak wyglądają po zakupie sprzetu potem koszty rozbudowy. (dodatkowy procek, dodatkowy ram, a tu trzeba kupić wieksze kości ram bo stare zajmują miejsce, a tu dodatkowy dysk .. i koszty rosną a upustów już nie utarguję takich) Dlatego wolę kupić raz a dobrze. Z tym że nie wiem jakie konkretnie zastosować:

 

  • procki - które Quadcory
  • ile ramu - im wiecej tym lepiej czy też i tak sql czy też linux nie wykorzysta więcej niz 8-16? Nie stosuje na razie wirtualizacji wiec nie ma sensu walić 32 czy więcej.
  • ile dysków w jakiej technologii - dać jakis raid w pojemnych sata? czy sasowe? Dać sasy 10 czy 15k ? Podzielić jakoś system operacyjny na sasach a baza danych na sata? Mam dwa serwery jak je rozdzielić

Takich odpowiedzi poszukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czemu nie ma wykorzystać więcej niż 8-16? użyje tyle na ile pozwolisz usługom. Na procki to raczej jakieś Xeony. Dyski SAS 15k obrotów, zależy ile miejsca potrzebujesz, a wiadomo, że serwis będzie się rozrastał. Może w raid 0+1?

 

dla dwóch serwerów to moze jakiś load balancing? Jakie oprogramowaie chcesz użyć? mysql/pgsql/oracle? co na serwer www przewidujesz? apache/nginx/litespeed? źle dobrane i skonfigurowane oprogramowanie zajedzie ci każdy serwer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H

Witam

Power

Proszę napisać, jaki budżet miesięczny/roczny.

Jak zamierzacie reklamować portal ? jaki przewidujecie przyrost użytkowników w danym czasie ?

Czy są Państwo w stanie podpisać umowę ?

 

Portal będzie prowadzić jakaś spółka cywilna czy inna forma działalności gospodarczej ?

 

 

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę napisać, jaki budżet miesięczny/roczny.

Jak zamierzacie reklamować portal ? jaki przewidujecie przyrost użytkowników w danym czasie ?

Czy są Państwo w stanie podpisać umowę ?

Portal będzie prowadzić jakaś spółka cywilna czy inna forma działalności gospodarczej ?

 

Damian postaram się odpowiedzieć tylko jaki ma to związek z pytaniami??

 

Są zdefiniowane działania marketingowe,

Jest wstępnie zdefiniowany budżet który w poszczególnych elementach bedzie weryfikować rzeczywistość,

Jak bez umów z podwykonawcami, dostawcami usług i partnerami miałbym prowadzić działalnośc?

Co ma wspólnego forma działalności prawnej z tematem?

 

pozdrawiam

POW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DamianM A-H
Damian postaram się odpowiedzieć tylko jaki ma to związek z pytaniami??

 

Są zdefiniowane działania marketingowe,

Jest wstępnie zdefiniowany budżet który w poszczególnych elementach bedzie weryfikować rzeczywistość,

Jak bez umów z podwykonawcami, dostawcami usług i partnerami miałbym prowadzić działalnośc?

Co ma wspólnego forma działalności prawnej z tematem?

 

pozdrawiam

POW

 

Odezwę się na PW bo tu Pan widzę dużo wyjawić nie chcę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odezwę się na PW bo tu Pan widzę dużo wyjawić nie chcę.

Pozdrawiam.

 

Wyjawie wszystko oprócz informacji poufnych ;) Po prostu pytam o konfigurację sprzętu pod kolokację - o wskazówki dot. komponentów a nie chcę opowiadać o przedsięwzieciu :)

 

pozdr.

POW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu żeby wiedziec jaki sprzęt chce miec więcej danych ;) A inni tez chętnie poszytaja propozycję żeby później nie zakładać takiego samego tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×