Skocz do zawartości
Tomek T.

Ostatnie pytanie

Polecane posty

Szukam hostingu na którym zaparkuję wiele moich domen (dla przykładu domena.com).

W tych domenach chcę zakładac konta pocztowe użytkownikom (w postaci np. konto@domena.com) Chcę założyć na to konto limit transferu jak i miejsca na dysku.

 

druga sprawą jest dawanie dodawanie subdomeny. Ale z tym nie ma problemu, każde konto reseller olimituje mi użytkownika i domenę.

 

Pytanie co z kontem pocztowym? Czy jest gdzies jakiś hosting który olimituje mi konto pocztowe stworzone w domenie głównej ale nie będzie korzystać z tych limitóew dla domeny głównej tylko ustalonych indywidualnie?

Ewentualnie czy da się tak zrobić, że w DA dla nowego użytkownika którego tworzy się poddomenę np. konto.domena.com stworzyć konto pocztowe konto@domena.com a nie konto@konto.domena.com?

 

Czy ktoś rozumie o co mi chodzi? ;-) Pieniądze tutaj nie mają znaczenia ;-).

Taki panel wystawia dla mnie ogicom (możliwosć podpwięcia dowolnego konta i subdomeny), ale nie daje limitów :-(.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

----------------------------------------

właśnei wpadłem na pomysł roździelenia tych rzeczy.

storny trzymałbym na innym hostingu, a pocztę na innym..

 

Np. poczta mógłbym trzymać na ovh.pl - dostarczają oni opcję Email.

strony www przekierowałbym na inny hosting i ok.

Co myslicie o tym? Tylko, że tworząc klienta ustawia mu się automatycznie adres mailowy :-(. Czy to będzie działać?

 

Ewentualnie jakie inne rozwiązania proponujecie?

 

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam, bez owijania, po co jest Ci to potrzebne?

Wtedy będzie nam łatwiej.

 

Czuję że chcesz założyć jakiś biznes hostingowy,

czy coś z branży internetowej, ale nie chcesz się do tego otwarcie przyznać.

 

A to sprowadza Cię do mieszania,

z którego ciężko (przynajmniej mi) jest coś zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Tomek T. zainwestuj w hosting resller i każdemu userowi otwieraj swoje konto.

 

 

to by było dobre, gdyby konto automatycznie było oferowane w domenie jakiej mu je tworze, a nie w poddomenie. Bo w resellerze tworze konto i poddomenę. np. konto.domena.com. Uzytkownik więc będzie się nazywał konto. Strona www dla niego będzie miała nazwę www.konto.domena.com jednak konto pocztowe będzie miałao nazwę konto@konto.domena.com - a ja chciełbym aby uzytkownik miał konto@domena.com.

 

i owszem mogę go ząłożyć w domenie głównej, ale wówczas nie mogę dla takiego konta załozyc limitu transferu :-(.

 

P.s. Chcę odsprzedawać konta poczotwe i strony dla innych w domenach które posiadam.

Jak domenę ktos kupi o nazwe konto.domena.com to ma otrzymać maila konto@domena.com.

Pozdro

T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie musi być tak jak piszesz.

 

Bezpieczniej poddomeną, bo jak użytkownik sobie domenę postanowi gdzie indziej posłać, to konto mu się nie blokuje (ew. po IP trzeba wtedy się logować)... robisz userek.mojwspanilyhosting.com jako domenę główną a potem dorzucasz normalnie domeny... i normalnie konta... no a fakt, że w DirectAdminie pierwsze konto e-mail jest tworzone z loginu, także lepiej nawet robić loginy nie takie, jaki potem e-mail będzie, tylko już "wewnątrz" domeny... choć przy rozwiązaniu tworzenia kont z główną domeną w postaci poddomeny - ten problem znika..

 

Bierz resellera gdzieś i git.. DA/cPanel.. no ale to już inny temat (rzeka)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden z panelów nie pozwoli na dopięcie jednej domeny do kilku kont... bo i jak?

 

Sponsi - przeczytaj jeszcze raz posty Tomka, z głębszym zrozumieniem jego potrzeb :P

Chodzi tu o to, że masz sobie domenę example.com podparkowaną do konta admin

 

A Tomek chce, aby metodą one-click tworzyło mu się:

> konto www np. kowalski.example.com

> adres e-mail kowalski@example.com

 

W żadnym ze znanych mi panelów pudełkowych takiej opcji nie ma out-of-box, więc pozostaje napisać własny albo odpowiednio oskryptować jakiś istniejący wciskając swoje hooki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie z napisaniem własnego panelu chyba odpada w tym przypadku całkowicie, bo i potrzebny byłby przynajmniej VPS managed. Oskryptowanie też nie sądzę, żeby wchodziło w grę (bo to i roboty przy tym troszkę jest, i znać się przede wszystkim trzeba na tym). Jedyne, co pozostaje w takim przypadku, to tworzenie kont e-mail ręcznie.

Jeśli liczba użytkowników (kont e-mail) nie będzie większa niż 50, to polecam po prostu wydelegować pocztę z domeny do google i ręcznie tworzyć konta e-mail. Zajmuje to kilka sekund i kilka kliknięć mychą. Równie szybkie i łatwe, jak tworzenie kont www. No chyba, że chcesz mieć wszysko "z automatu", wtedy zapomnij o prostych i tanich rozwiązaniach. Najlepiej w takim wypadku wydzierżaw jakiegoś VPSa albo dedyka i zleć komuś kumatemu napisanie tego, co polecił Fiercio, czyli albo własnego panelu (duży koszt, dużo czasu. spore ryzyko) lub skryptu-wtyczki do DA lub cPanel, z czym wiąże się koszt licencji na panel + koszt oskryptowania (koszt mniejszy niż napisanie nowego panelu, mniejsze ryzyko błędów, krótszy czas realizacji, ale też mniejsza elastyczność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Achaaaaaaa... heh

no ja myślę, że to rozumiem, choć nie wiem do końca...

 

a może wyrzucić z DA linijkę, która sprawdza, czy domena jest już gdzieś podpięta? : ) wtedy podpinasz wielu userom tę samą domenę.. hehe nie wiem, bez sera..

 

a Ogicom - ee.. lepiej daj spokój.. bo się nie wypłacisz.. a jakość też nie będzie taka bombex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakość na Ogicom raczej nie jest taka zła, ale szczerze powiedziawszy widziałem nie gorsze (a często nieco lepsze i przede wszystkim wygodniejsze) rozwiązania za dużo mniejsze pieniądze. Za to support mają naprawdę niezły - i za to właśnie aż tyle płacisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v. support niezły? chyba masz na myśli te plany za 70zł miesięcznie, w których dają tyle, co kot napłakał...

bo support części tej z SISCO to tragedia totalna.. 2 dni czekania na odpowiedź, a potem teksty nawet gorsze niż te z BOK-u nazwa.pl...

swego czasu pytałem czy przycinają łącze do 340 kilobajtów / sekundę realnego transferu... bo o każdej porze dnia i nocy tak miałem u nich.. parodia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak działa support Ogicom-u w momencie, kiedy jesteś przedstawicielem instytucji publicznej z wykupionym pakietem za 176 netto miesięcznie i instytucja, w której pracujesz płaci za cały rok z góry. Nigdy się nie zdarzyło, żeby od ręki czegoś nie zrobili - wystarczy zadzwonić. Sam u nich nic nie brałem, bo po pierwsze nie oferują niczego, co by mnie jakoś szczególnie zainteresowało, a po drugie ich ceny też mnie nie ujęły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ogicom to oferują konta za ok 20 zł 1/10GB za rok. ale te oferty są dla firm nie osób prywatnych.

 

Jeżeli chodzi o konta pocztowe to nie mają sie one tworzyć z automatu. Wszystko mogę tworzyć ręcznie. W tej chwili pozostaje mi stworzyć konto pocztowe w domenie głównej (założyć limit na dysk) i ufać, że nie przekroczy transferu założonego dla domeny głównej. A jezeli ktoś się zdecyduje ząłożyć mu poddomenę (jako użytkownik) już z limitami.

 

T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz stworzyć userowi alias kowalski@domena.com kierujący na adres kowalski@kowalski.domena.com

Tylko w zależności od konfiguracji MTA to może być mały problem, bo próba wysyłki z tego aliasu może zakończyć się błędem not owned.

Chociaż 99% directadminowych hostów które sprawdzałem, pozwalają na swobodny relay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie rozumiem. O ile poczte z konta A na konto B mogę przekierować, to da się wysyłać z konta B jakoby z konta A?

 

Konto pocztowe uzytkownika i tak miało by nazwę A - a user kojarzy to raczej z tym co wpisuje (adres pocztowy) więc raczej mało wygodne.

t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, dla mnie to jakieś kombinowanie.. na koncie shared lub resellerze chce się mieć konfigi na miarę całego dedyka z własnym panelem.. heh

da się jak się da... "marki" swojej pocztowej nie zrobisz w DA/cPanelu.. albo szukaj customowych paneli po róznych firmach, albo zleć zrobienie panelu i wrzuć go na VPSie.. i "jedziesz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbytnio nie rozumiem. O ile poczte z konta A na konto B mogę przekierować, to da się wysyłać z konta B jakoby z konta A?

Właśnie na tym cały dowcip polega, że jeśli użytkownik konta kowalski@kowalski.domena.pl wpisze sobie mail-alias kowalski@domena.pl do swojego programu pocztowego jako MAIL FROM, to jak najbardziej będzie mógł z niego wysyłać maile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×