Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Dobre środowisko grawiczne na serwer.

Polecane posty

Które środowisko najlepiej się nadaje do zainstalowania na serwerze?

Co myślicie o LXDE? Macie może opis instalacji tego na VPSie + jakiś serwer VNC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Które środowisko najlepiej się nadaje do zainstalowania na serwerze?
Żadne. Środowiska graficzne są dla desktopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadne. Środowiska graficzne są dla desktopów.

 

A windows 200* Server? Według Ciebie to nie wersja 'serwerowa' (nadająca się na serwery), czy może Twoje stwierdzenie tyczy się jedynie systemów uniksowych (ciekawość :)).

 

Ja osobiście na serwerze mam uruchomionego gnoma, wiem - jestem hardcorem (ale na szczęście pamięci mi ogóle nie brakuje, m.in dlatego wybrałem gnoma) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście na serwerze mam uruchomionego gnoma, wiem - jestem hardcorem (ale na szczęście pamięci mi ogóle nie brakuje, m.in dlatego wybrałem gnoma) :) .

 

Jesteś "hardcorem" nie dlatego że zużywa pamięć, nie o to chodziło @p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no na serwer to raczej żadne :) a jeżeli już ma być to tak jak pisał Linux - fluxbox, albo XFCE. Mało zasobów pożerają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A windows 200* Server? Według Ciebie to nie wersja 'serwerowa' (nadająca się na serwery), czy może Twoje stwierdzenie tyczy się jedynie systemów uniksowych (ciekawość :) ).

 

Windows2008 Server występuje róznież w wersji core, która jest okrojona z GUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

win2k8 core jeszcze nie widzialem w akcji :)

 

@JarekMk, jeśli chcesz używać graficznych kreatorków do konfigurowania usług to uważaj, bo już nie raz widzialem jak gość mając skonfigurowaną usługę (np postfix) chciał coś zmienić i uzył kreatorka. Oczywiście cały config poleciał w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie rozumiem nic już.. Pytam jak to zainstalować bo chciał bym się pobawić z ciekawości, a Wy mi odradzacie i sądzicie że chce to na serwerze produkcyjnym używać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś "hardcorem" nie dlatego że zużywa pamięć, nie o to chodziło @p :)

 

Mi też nie, wolną pamięć podałem jako jeden z powodów dla którego wybrałem konkretnie gnoma a nie inne środowisko graficzne.

 

Niestety aplikacji wymagającej serwera X nie uruchomię pod terminalem. Serwer to nie zawsze LAMP. Niektóre aplikacje wymagają serwera graficznego i nic tego nie zmieni :).

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Windows2008 Server występuje róznież w wersji core, która jest okrojona z GUI.

 

Ale niektóre programy mają napisane, że się nie dają zainstalować w wersji Core...

 

Wracając do tematu, próbowaliśmy z Jarkiem wgrać kde + vnc taką prostą metodą.

 

apt-get install xserver-xorg-core xorg kde kdm vnc4server

 

następnie reboot, konfiguracja VNC.

 

I na dedyku takim sposobem wszystko jest ok, lecz na VPSie nie (dokładniej cały ekran z VNC jest zapełniony "panelem z 3 check boxami, dotyczy to vnc). Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety aplikacji wymagającej serwera X nie uruchomię pod terminalem. Serwer to nie zawsze LAMP. Niektóre aplikacje wymagają serwera graficznego i nic tego nie zmieni :) .

 

Bo to nie są aplikacje przeznaczone na serwer :)

Jak coś wymaga Xów to jest do domciu :) ew. LAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie rozumiem nic już.. Pytam jak to zainstalować bo chciał bym się pobawić z ciekawości, a Wy mi odradzacie i sądzicie że chce to na serwerze produkcyjnym używać ;/

Jak chcesz się pobawić z ciekawości to odpalasz sobie z LiveCD odpowiednio ubuntu/kubuntu/xubuntu/fluxbuntu nie wiem po co chcesz to odpalać na VPS-ie jeżeli w domu tak samo będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to nie są aplikacje przeznaczone na serwer :)

Jak coś wymaga Xów to jest do domciu :) ew. LAN.

W większości tak ale w 100% się z tym nie zgodzę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jak chcesz się pobawić z ciekawości to odpalasz sobie z LiveCD odpowiednio ubuntu/kubuntu/xubuntu/fluxbuntu nie wiem po co chcesz to odpalać na VPS-ie jeżeli w domu tak samo będzie działać.

 

Przecież to się świetnie nadaje do pracy, uzyskania dostępu do maila itp. nie mając przy sobie własnego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×