Skocz do zawartości
d.v

Problemy z Softaculous

Polecane posty

Witojcie :)

 

 

 

Mam pytanie: czy któryś z Was ma Softaculous pod DirectAdmin? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak zmusić to cholerstwo do prawidłowego działania?

 

Zainstalowałem wszystko zgodnie ze wskazówkami, niby jest cacy - autoinstaller działa, proces instalacji skryptów przebiega bez zakłóceń. Kopiuje odpowiednie pliki w odpowiednich katalogach, tworzy bazę danych i... tu się coś wywala, i to bez jakiegokolwiek komunikatu o błędzie. Po prostu nie wypełnia bazy danych tabelami i danymi. Najdziwniejsze, że nie dzieje się tak ze wszystkimi skryptami. Póki co przetestowałem tylko kilkanaście z nich i zadziałały 2 - WordPress, ale to pewnie dlatego, że Softaculous w sumie robi tylko "preinstalację", czyli kopiuje pliki i tworzy bazę danych, wypełnienie tabelami i danymi następuje już z poziomu samego WP, drugi to AEF (forum) - tu instalacja automatyczna przez Softaculous przebiega sprawnie i elegancko, pliki, baza, tabele, dane - wszystko na swoim miejscu.

 

Proszę o poradę, co z tym zrobić. Bo poważnie zaczynam się zastanawiać nad wydaniem tych kilku baksów na Installatrona. Nie jest może speecjalnie sympatyczny, ale przynajmniej działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk właśnie w tym, że w logach nic nie ma, wszystko niby idzie bez żadnego zgrzytu.

W php.ini nie mam nic wyciętego, też czytałem na ich forum, żeby odblokować exec, shell_exec i diabli wiedzą co jeszcze. Ale u mnie żadna z tych funkcji nie jest zablokowana, bo póki co przeprowadzam testy i tak mi wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć temat (który i tak w sumie pozostał bez rozwiązania) - okazało się, że to wersja 1.7 miała jakieś problemy ze współpracą z DA. Nowa wersja działa jak powinna, przetestowałem dość dokładnie na VPSie, który dostałem z losowania w eFuturo (3GHz CPU, 2GB RAM). Na tym sprzęcie instalator biegał ekspresowo i bez potknięć, tak więc mogę polecić jako zamiennik Installatrona pod DA i Fantastico pod cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do samego skryptu: korzystał ktoś z Was z wersji free tegoż ustrojstwa ?

już z 10minut szukam na ich stronie a nie widzę jakie wersja free zawiera skrypty ( podobno max 58) - może ma ktoś listę?

jakieś może spostrzeżenia co do samego skryptu ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z Softaculous jak jeszcze był cały free (czyli wszystkie 100 skryptów). Płatny jest od kilku dni dopiero, więc jeszcze nie miałem okazji przetestować po zmianach.

Co do samego softu, to polecam, nowa wersja jest bardzo stabilna i z całą pewnością lepsza od konkurencji. Fantastico jest bardzo ubogie, a Installatron to wg mnie całkowite nieporozumienie - wolny, niestabilny, udziwniony, za dużo kombinacji, żeby zainstalować prosty skrypcik, Softaculous w tym względzie jest najprostszy dla "zwykłego Kowalskiego", a w końcu o to chodzi w tych instalatorach.

Jedynym minusem "nowego" Softaculous jest to, że nie ma licencji miesięcznych, a tylko roczne. Za to cena jest nieporównywalna z konkurencją - na dedyka roczna licencja S. to $24, gdzie np. Installatron to, o ile dobrze pamiętam $60, a Fantastico $90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, szkoda że nie mogę znaleźć spisu okrojonej wersji skryptów. Jakbyś znalazł - wrzuć linka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że innych sensownych darmowych rozwiązań nie ma. Krótko mówiąc pozostaje wybór między jednym z trzech - Fantastico, Installatron, Softaculous (pod DA tylko dwa ostatnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polhes
Sęk w tym, że innych sensownych darmowych rozwiązań nie ma. Krótko mówiąc pozostaje wybór między jednym z trzech - Fantastico, Installatron, Softaculous (pod DA tylko dwa ostatnie).

 

A znacie jakies tego typu rozwiazania dzialajace jako 'standalone'? Nie jako plugin do panelu administracyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×