Skocz do zawartości

Polecane posty

wczesniej to jak i linehost stało na upc dla biznesu, to nie jest jakaś firma pierwszej klasy, ale awarii raczej tydzień nie naprawiaja ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Podobno firma nie znajduje się pod tym adresem.. Jest tu ktoś z Leszna? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

"Profesjonalne" DC z jednym łączem. Tylko pogratulować :)

 

 

Będą migrować do ovh to usługi będą na normalnych łączach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antyweb przedstawił teorię jakoby inwestorem w hosted był P. Kaszubski. Zastanawia mnie czy jest jakiś trop mogący to potwierdzić?

Mówi się również jakoby związki pomiędzy hosted i linehost były ciaśniejsze niż tylko kolokacja, jednak dowodów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antyweb przedstawił teorię jakoby inwestorem w hosted był P. Kaszubski. Zastanawia mnie czy jest jakiś trop mogący to potwierdzić?

Mówi się również jakoby związki pomiędzy hosted i linehost były ciaśniejsze niż tylko kolokacja, jednak dowodów brak.

 

1. Śledziłem swego czasu całkowicie nie wiem skąd Piotrka Kaszubskiego na Facebooku. Pewnie gdzieś kiedyś polubiłem w ramach tych jego past do zębów. Na kilka dni przed wybuchem bomby (czyt. hucznej kampanii Hosted.pl) Piotrek pisał, że jego potrzebuje osób na konsultantów do firmy z branży IT. Oferowali szkolenie. Innym razem Piotrek pisał, że teraz zajmie się czystym, legalnym biznesem. Też na niedługo przed. Ale to drugie to tylko poszlaka.

 

2. Tego nie wiem, LH określiło jasno, że tylko kolokują. Jak jest naprawdę - tego raczej nie wiemy, chociaż wygląda na to że Hosted.pl się przeniosło. Wniosek stąd, że LH na stan z teraz dopiero transportuje serwery do nowego DC, a Hosted już stoi - pewnie się przenieśli.

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam do punktu nr 2.

Łukasz Krzych i Krzysztof Baraniak pracowali razem w SpeedHost.

Teraz Krzych ma na fejsie CEO LineHost, a Baraniak zgodnie z KRS jest właścicielem Hosted.

 

 

Mogą to więc być dwie firmy, ale znowuż zarządzane przez współpracujących Panów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro CEO w LineHost jest Krzych, to kim jest Mateusz Wdówka :D?

 

/E: ot, takie zdjęcie na fejsbuku p. Baraniaka. https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/10922778_844613258957723_7889581525202771817_n.jpg?oh=409ed535f666569b338f9072b8c5de8c&oe=58965E79

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosted.pl ma o wiele większy problem (chociaż nie wiem, jak jest aktualnie) ;)
Mateusz.. Pechowo trafił na słabego admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Tekst antywebu o powiązaniu Piotra K. z hosted ukazał się dość dawno, co prawda dementi nie było ale z braku dowodów i ryzyka pozwu zaprzestali dalszych dywagacji na ten temat. Ciekaw jestem ilu jeszcze klientów jest w hosted, że to jeszcze się trzyma. Myślałem, że po pierwszym bum na sklep, a potem strzale w pysk klientom dużo większymi opłatami po prostu zrezygnują i to splajtuje, a jednak o dziwo jeszcze się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanpage LineHost.pl usunięty, to znaczy tylko jedno.. :)

... że zapraszamy za jakiś czas pod zmienioną nazwą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już nawet teorie detektywistyczne :ohttp://www.spidersweb.pl/2016/11/linehost-hosting.html

 

,, ... wątki śledcze są fascynujące. Śledzenie lajków, powiązań, loga na profilach i zawiłości biznesowych zależności, zdjęcia mrocznych serwerowni. Brawo, wciągnęło mnie."

 

 

Edytowano przez Soczysty_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej patrzenia na ręce, tym mniej przypadków takich 2be/linehost/vel i setki innych "hostingów", które spowodowały utratę stron i poczty Klientów przez wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia utraty danych przez klienta nie wynika z winy dostawcy - klient powinien sobie we własnym zakresie robić backup i być gotowy na tak krytyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zwłaszcza że "inwestor" nie robi własnych backupów swoich plików i szuka na FB osób, które odzyskają mu nagrania z połamanych płyt dvd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Wygląda na to, że sprawa jest grubszymi nićmi szyta niż to się dotychczas wydawało. Zastanawia powiązanie wszystkich panów i sposób w jaki ze sobą współpracowali/współpracują. Nie mniej mam nadzieję, że przy zwiększonej ilości tego typu spraw coś ruszy się w kwestii odpowiedzialności providerów za dostęp do usług klientów oraz innego rozwiązywania z nimi spraw przy upadłości. Z drugiej jednak strony będzie większa świadomość ludzi odnośnie samodzielnych backupów. Patrząc jednak realnie póki co jest to sfera marzeń, myślę jednak że jeszcze kilka takich upadków firm i coś faktycznie się zmieni.

Edytowano przez wladcapierscieni (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na tym forum i nie tylko było pisane wiele razy - ludzi dzielimy na dwie kategorie: 1. ci którzy robią backup i 2. ci którzy będą go robić :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na tym forum i nie tylko było pisane wiele razy - ludzi dzielimy na dwie kategorie: 1. ci którzy robią backup i 2. ci którzy będą go robić :)

 

Po 2be byłem pewien że tych drugich już nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×