Skocz do zawartości
Jay

transfer poczty w shared hostingu ?

Polecane posty

Nie ma rzeczy niemożliwych w świecie IT, ale czy ktokolwiek spotkał się z możliwością bądź udało mu się samemu transferować konta pocztowe klientów z 1 shared hostingu na inny ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to forward całej poczty z każdego konta pocztowego, ale to rozwiązanie chyba tylko dla masochistów. W dobrą wolę adminów po obydwu stronach nie wierzę. Zatem science fiction, w którym może istnieć możliwość eksportu kawałka bazy danych z jednego hostingu, a potem import na innym również odpada ;)

 

Chodzi mi tylko i wyłącznie o shared hosting. Proszę pominąć zatem wszelkie dywagacje nt transferu między vps czy dedykami.

 

 

ps. nie wiem czy sam sobie nie odpowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już raczej zależy w jaki sposób przechowywane są dane, jakie oprogramowanie, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już raczej zależy w jaki sposób przechowywane są dane, jakie oprogramowanie, etc.

 

Mógłbyś nieco rozwinąć myśl ?

Domniemywam, że poczta trzymana jest na innej maszynie niż konto shared klienta.

Software standard, maszyna na linuksie + standardowe webmaile (squirrel, roundcube, atmail itd)

A w tych nie zauważyłem nigdy opcji backupu poczty.

 

To bardziej teoretyczne pytanie. Ale jeśli dojdzie do sytuacji gdy shared nie wystarczy, a vps w danej firmie nie będzie interesującą alternatywą, to sytuacja w której kilku klientom i znajomym oświadczyłbym, że ich dotychczasowa poczta idzie się @#$%^, byłaby strasznie żenująca i niedopuszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oba serwery korzystają z cPanel, to nie widzę problemu (nie pamiętam jak to wygląda z DA, ale myślę, że podobnie). Jeśli któryś z serwerów ma np. panel autorski, to pogadaj z administracją, na pewno Ci pomogą, po to są i za to biorą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma rzeczy niemożliwych w świecie IT, ale czy ktokolwiek spotkał się z możliwością bądź udało mu się samemu transferować konta pocztowe klientów z 1 shared hostingu na inny ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to forward całej poczty z każdego konta pocztowego,

 

Jeżeli na obydwu serwerach masz dostęp do kont po IMAPie to w ten sposób bez większych problemów możesz przenieść zawartość skrzynek. Jeżeli tych kont masz wiele zawsze możesz to przenoszenie oskryptować :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szperając za hostingiem trafiłem na możliwość transferu danych między kontami zarządzanymi przez Cpanel, ale nie wiedziałem że dotyczy to również poczty.

Żeby jednak skomplikować sprawę, to hostingi miałyby różne panele zarządzające ;)

I tu właśnie pomysł megi wydaje się być tym, czego poszukiwałem.

 

Dziękuję za wszystkie wskazówki i pomysły.

 

 

ps. Kupię trochę motywacji żeby zgłębić tajemnice imapa :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×