Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość DamianM A-H

neostrada tp przyspieszy do 20 Mb/s

Polecane posty

Gość Active-Hosting

Z nowego cennika usługi dostępu do Internetu oferowanej przez TP SA wynika, że 1 października br. firma poszerzy ofertę neostrady o dwie nowe opcje, 10 i 20 Mb/s (transfer do klienta). <script src="http://www.idg.pl/libs/_lightbox/lightbox.js" type="text/javascript" language="JavaScript1.2"> Zgodnie z aktualnie dostępnym na stronach Telekomunikacji Polskiej cennikiem przy zawarciu umowy na czas nieokreślony miesięczny abonament za usługę 10 Mb/s wynosić będzie 260 zł, natomiast za opcję 20 Mb/s - 300 zł. Transfer od klienta ma wynosić w obu opcjach 1024 kb/s.

 

W ramach obu opcji użytkownik otrzyma dynamicznie przydzielany adres IP, usługę hostingową z 50 MB miejsca i dostęp do usługi Orange Hotspot.

 

Najprawdopodobniej po wakacjach poznamy promocyjne ceny nowych opcji dostępowych.

 

Obecnie TP SA świadczy usługę neostrada o czterech różnych szybkościach transferu: 512 kb/s oraz 1, 2 i 6 Mb/s. Opcję najszybszego w Polsce dostępu do Sieci oferuje natomiast firma UPC - w ramach usługi Ultra klient otrzymuje łącze o przepustowości 30 Mb/s.

 

 

Źródło .idg.pl

 

Transfer od klienta ma wynosić w obu opcjach 1024 kb/s. ??? Żart ?

Moim zdaniem przy 10 Mb/s do klienta powinno być przynajmniej od klienta na świat 5 Mb/s a w przypadku 20 Mb/s od klienta na świat 8 Mb/s

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transfer od klienta ma wynosić w obu opcjach 1024 kb/s. ??? Żart ?

 

Nie żart, tylko taka technologia.Dla zastosowań domowych/SOHO zresztą.

 

ADSL2+, czyli standard AFAIK używany w Polsce ma maksymalne możliwe parametry 24 Mbps download + 1 Mbps upload. Dla porównania drugi DOCSIS (sieci kablowe) - 50 i 27 Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Transfer od klienta ma wynosić w obu opcjach 1024 kb/s. ??? Żart ?

Moim zdaniem przy 10 Mb/s do klienta powinno być przynajmniej od klienta na świat 5 Mb/s a w przypadku 20 Mb/s od klienta na świat 8 Mb/s

Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co?

Zapędziłeś się w tym poskramianiu (...), toż u nas AH jest jak Jaś Śmietana na Onet'ie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, ze to uslugi "dla domu" :D

 

dostęp do usługi Orange Hotspot.

 

Ciekawe jak bedzie wygladac taki dostep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszedzie daja badziewny upload.

 

ale upc.pl przynajmniej daje 30mbps za 120zl (96 przez 3 miesiace) ... szkoda ze nie ma tego w moim miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie w ofercie, ale jak raz chciałem wziąć pakiet 6Mbps to dowiedziałem się, że nie ma sensu brać, bo i tak routery dostarczające sieć do mojego bloku tyle nie wyrobią. I skończyło się na marnym 1Mbps :D

 

a o dziwo jest to centrum wa-wy, a nie jakaś mała wioska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wysył przecież nie jest aż tak totalnie bardzo potrzebny nie wiadomo jaki, a po rynku widać, że 10/1 to jest jako tako.. choć przy 20 powinno być 2...

 

Mnie ciekawi inna sprawa - czy to oznacza, że tepsa oficjalnie wkracza na wojenną ścieżkę z UPC i resztą maluczkich? "W końcu".. bo jak kiedyś zapędzili się pod chyba 2-4 megabity to potem się chyba wystraszyli ruchu i zeszli do 512kbit/1Mbit-a po cenach-parodiach...

 

No zobaczymy, zobaczymy.. .byłoby dobrze... no i ciekawe jakie będą ceny.. obstawiam 180zł+VAT za 10tkę i 240+VAT za 20tkę.. chyba, że w promocji "uwiąż się z nami łańcuchem na długie lata" za 69zł + VAT za 10tkę i 99zł + VAT za 20tkę...

 

EDIT: Tja, jednak wychodzi szybkie czytanie z pomijaniem faktów... już poznaliśmy ceny bez promocji, czyli jest nawet drożej niż myślałem : ) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to UPC ma wysył od klienta 1.5...

 

 

Mam chello 15 mbps i upload mam 1 mbps :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to UPC ma wysył od klienta 1.5...

A czytałeś co Patryk napisał?

Kablówki mają to do siebie, że ichsza sieć pozwala na osiągnięcie troszkę większych prędkości, szczególnie uplinku...

Z tym, że docsis ma w porównaniu z DSLem parę wad, ale to dyskusja na osobny temat.

 

Odnośnie neo20Mbit - to wpinając się półmetrowym patchcordem do DSLAMa to może i się tyle osiągnie... ale przy tyci dłuższych odcinkach może być z tym mało-duży problem... bo u niektórych to 256kbps ledwie zipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Po co?

 

 

Zapędziłeś się w tym poskramianiu (...), toż u nas AH jest jak Jaś Śmietana na Onet'ie :D

 

Bo wysyłając pliki na tak marnym uploadzie szkoda czasu.....

Jak widzę piękny download od kolegi z usa po 400 KB/s to mnie skręca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko internet rzędu 10/20/30 mbps downloadu w domu zdaje się być niepotrzebny, spokojnie można pracować miło na 2mbps :D

Chyba e ktoś jest miłośnikiem "ssania" na dysk masy danych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś dzieciak bawi się w "uploadera" warezu by zarobić 30 $ to cóż ;P nawet 10 MB będzie miało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wysyłając pliki na tak marnym uploadzie szkoda czasu.....

Jak widzę piękny download od kolegi z usa po 400 KB/s to mnie skręca...

To cóż tak ciągle uploadujesz, że problemem jest dla ciebie poczekać troszkę czasu na wysyłkę?

W zastosowaniach domowych/SOHO na prawdę nie są takie prędkości potrzebne.

A jak ktoś je mimo to chce, to bierze sobie symetryka, płaci proporcjonalnie do oczekiwań i się cieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś je mimo to chce, to bierze sobie symetryka, płaci proporcjonalnie do oczekiwań i się cieszy :D

Dokładnie u mnie na osidelu jest dostawca który symetryka z dobrym SLA i BGP daje w cenie podobnej którą uzyskuje się w DC :) Można mieć kabelek albo radyjko i masz uploadzik taki jaki zamówisz i oczywiście opłacisz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto to zamówi...połowa infrastruktury TP nie nadaje się do świadczenia takich usług. Nie mieszkam w dużym mieście, a właściwe to 1km od 50,000 miasta i były problemy z uruchomieniem Neo 1mb/s, bo musieli coś gdzieś wymienić. Teraz mi się umowa kończy i będę się orientował czy więcej niż 1mb/s da radę u mnie wyciągnąć.

 

A jak pomyślę, że 2-3km ode mnie ludzie mają za 60zł 4mb/s, a w nocy 8mb/s to mnie skręca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie wezmę, jeśli zdążą uruchomić to u mnie na wsi zanim wygaśnie mi obecna umowa na 6Mbit i o ile dadzą jakąśsensowną ofertę promocyjną. Bez promocji między 6 a 10Mbit jest śmieszna różnica 20zł, 20Mbit to 60zł więcej niż 6Mbit, więc jeśli w promocji będzie podobnie to się piszę. Może nie na 20M, ale dyszka z uploadem 1Mbit brzmi całkiem racjonalnie, zawsze to 2 razy szybciej niż obecnie.

A na linię Tepsy nie narzekam, wszelkie testy pokazują, że do 24Mbit poleci bez problemu. Pewnie dlatego, że mam to szczęście, że kilkaset metrów od mojej chałupy stoi spory maszt Telepsiarni (a zaraz obok niego centralka), przy okazji stawiania którego przeciągnęli przez okolicę trochę nowego okablowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jakiś dzieciak bawi się w "uploadera" warezu by zarobić 30 $ to cóż ;P nawet 10 MB będzie miało

 

A masz jakąś inną możliwość zarobku dla niepełno letnich?

Znajdą się tacy co mają rozum 20latka, a prawo ich uciska..

 

Aktualnie mozna wybierac pomiedzy predkosciami:

(sciaganie/wysylanie)

 

256kbit/128kbit (noc 512kbit/256kbit) - 40 zlotych

512kbit/256kbit (noc 1024kbit/512kbit) - 50 zlotych

1024kbit/512kbit (noc 2048kbit/1024kbit) - 60 zlotych

2048kbit/1024kbit (noc 4096kbit/2048kbit) - 65 zlotych

 

Mieszkam W mieście do 10k ludzi, net osiedlówka, no ale nie narzekam ;p

 

Może i mam stałe ip, no ale mi to tam problemu nie robi..

 

Mam tego za 65zł tylko, że jako stały użytkownik mam:

30xxkbit/15xxkbit (noc 6xxxkbit/3xxxkbit) za 65zł.

 

 

Jak ostatnio widziałem u kumpla neostrade i jej potencjał = zaniki sygnału(nie raz i nie tylko u niego), nigdy bym się tego nie tknął ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w mieście 40k ludzi niecały kilometr od centrali tp i brak możliwośći technicznych na jaki kolwiek net po kablach tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat się udało bo jestem 50 metrów od centrali TP i mi puścili 6Mbit neo :D Na prędkość downloadu nie narzekam bo z rapida ciągnie mi po 800 kilo/s ale znajomi mieszkający nieco dalej maja np. max 1Mbit a kilku znajomych ma 512, dlatego rzeczywiście bez rewelacji... 10Mbit jeszcze okey, ale 20Mbit po ich łączach to będzie tylko marnowanie pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×