Skocz do zawartości
Marek607

Tanie konto - obsługa przez internet i wypłata z PKO BP

Polecane posty

Witam.

 

Poszukuje jakiegoś konta i zastanawiam się który bank wybrać.

Wymagania:

- obsługa płatności, przelewów, sprawdzania stanu konta itp. przez internet

- możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu PKO BP

 

Konto będzie widniało na firmę ( czy jest rożnica w prowizji między osobami prywatnymi a firmą??)

 

Zależy mi na braku lub niskich opłatach za przelewy przez internet, niskiej opłacie miesięcznej na konto i braku problemów z wybieraniem pieniędzy z bankomatu PKO BP.

 

Proszę o poradę który bank polecacie do prowadzenia małej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Jezli chodzi o konta prywatne to tylko i wylacznie ekonto mbank 100 % darmowy rachunek

 

Jezeli chodzi o konta firmowe tzw biznesowe, oplata za prowadzenie rachunku zawsze bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do prowadzenia działalności gospodarczej ( jednoosobowej) muszę mieć konto firmowe??

 

Bo rzeczywiście mbank jest tani..........

 

I nie ma nigdy z nimi problemów?? chodzi mi o czas między wykonaniem przelewu a dojściem do innego banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy do prowadzenia działalności gospodarczej ( jednoosobowej) muszę mieć konto firmowe??

 

Bo rzeczywiście mbank jest tani..........

 

I nie ma nigdy z nimi problemów?? chodzi mi o czas między wykonaniem przelewu a dojściem do innego banku.

 

tak musisz mieć.

Ogólnie nie ma problemów, jak robią jakieś techniczne naprawy/konserwacje to ze 1-2tyg wcześniej przypominają.

Co do konta firmowego to masz:

http://www.mbank.pl/firmowy/rachunki/

 

Możliwość wypłaty w bankomacie PKO jest, ale chyba szarpią prowizję 5zł (z konta normalnego o ile dobrze pamiętam), zawsze możesz wypłacać z WBK, Multibank (choć chyba nie każdy) i chyba all eurocash'e czy jak to się tam wabi :P

Tutaj możesz sobie wyszukać bankomaty i wpłatomaty:

http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/

 

 

Zawsze można poszukać jakiś zestawień/porównań na internecie typu:

http://direct.money.pl/kontafirmowe/porown...nt-firmowych/1/

 

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie trzeba mieć konta firmowego przy jednoosobowej działalności...

 

A jak w takim razie wygląda rozliczanie z urzędem skarbowym oraz

PUP?? Czy mogę podawać nr konta prywatnego do wpłat i poźniej rozliczać się z niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie trzeba mieć konta firmowego przy jednoosobowej działalności...

 

w sumie nic nie musisz... ale zawsze można mieć też 'porozmawiać i mieć przyjemność' z miłym Panem/Panią od Skarbówki... a wtedy to będzie inny płacz...

 

Obowiązek rozliczeń za pomoca rachunku bankowego nie jest ograniczony jedynie do sytuacji, gdy stroną transakcji jest inny przedsiębiorca, a jednorazowa wartość należności lub zobowiązań przekracza równowartość 3000 EURO, lecz także do sytuacji w których wartość nalezności lub zobowiązań wynosi jednorazowo równowartość 1000 EURO, gdy suma wartości tych należności i zobowiązań powstałych w miesiącu poprzednim przekracza równowartość 10000 EURO, przeliczanych na złote według kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dokonywane są operacje finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak muszę mieć konto firmowe . Bynajmniej dla świętego spokoju od skarbówki :P

 

 

Porównanie kont firmowych

 

A co myślicie o volksvagen bank direct - plus koto biznes??

 

Bo też tanie - tylko że do końca lipca wypłaty darmowe z bankomatu a później nie wiadomo ile chcą........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież mbank masz praktycznie za free:

 

# 0 PLN za otwarcie i prowadzenie RACHUNKU, bez wymaganych wpłat i obowiązku utrzymywania minimalnej kwoty,

# 0 PLN za przelew do ZUS i US

 

Jedynie:

dokonanie przelewu na pozostałe rachunki w mBanku - 1 zł

 

Więc przelewy do US, ZUS robisz za free z konta firmowego, potem robisz jeden/dwa przelewy na prywatne i dalej z prywatnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JarekMK tu nie chodzi o to że nie mam na utrzymanie tylko po co mam przepłacać jeśli gdzieś mogę mieć taniej i lepiej.

A pytam się na forum bo większość tu korzysta z kont przez internet i chciałem poznać wasze opinie.

 

 

jarek dzięki za pomoc.

 

Chyba rzeczywiście założe 2: jedno firmowe i 2 prywatne i bedzie cacy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W regulaminach banków znajdują się zapiski odnośnie wykorzystywania zwykłego rora do operacji firmowych.

Patrzycie tylko na 0zł za przelew lecz pamiętajcie, że istnieją inne opłaty jak modne ostatnio "prowizja za niewykorzystany debet/kredyt" :lol:

mBANK nie posiada standardowych oddziałów co jednak czasem się przydaje (sprawy papierkowe) więc płacisz za kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Adrian masz trochę racji. Z tego co wyczytałem to mbank ma tylko ,,mkioski" i jakieś oddziały w centrach handlowych. Tyle że nie widzi mi się zbytnio jechać 75 km do najbliższego oddziału po to żeby dostać jakiś kwitek - a kurierem nie zawsze się dostanie akurat to czego się chce i wiadomo że trzeba czekać.

Musze poźniej przejrzeć dokładnie regulamin ich usług.

I znowu jestem w punkcie wyjścia - tyle że z większą wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mBANK nie posiada standardowych oddziałów co jednak czasem się przydaje (sprawy papierkowe) więc płacisz za kuriera.

 

akurat 0,5 km max dalej mam 'mini oddział', więc akurat mi to nie grozi :)

ale fakt niektórym osobą może to pogmatwać i wydłużyć inne sprawy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu DG dopytywałem o obowiązek posiadania konta i pieczątki. Pani w okienku US powiedziała "niech pan mi pokaże taki przepis, który pana do tego zmusza" :lol: No ale oczywiscie lepiej mimo wszystko miec osobne konto, szczegolnie ze w mbanku jest za free.

 

Przez pare lat nigdy nie byl mi potrzebny osobisty kontakt z kims z mbanku. Wszystko czego potrzebuje mam na tel / www, a jak wysylaja dokumenty, to dodaja "oplacona" koperte i nie trzeba placic za kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kiedyś chyba tak było, że trzeba było mieć firmowe konto, teraz można mieć swoje własne.. ale to wtedy jest bardziej firmowe niż prywatne (w sensie raczej trzeba dokumentować co tam wpływa i wypływa jakby co)

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mBank jest w porządku.. mam u nich konto chyba z 6 lat (eKonto + Visa Virtual), niedawno otworzyłem sobie eMaksa.. mają już trochę oddziałów (bo widzę, że niektórzy bardzo niedoinformowani), choć raczej w dużych miastach... no ale przynajmniej nie łożę na marmury i "key account managerów" i innych krawacików... są częścią BRE, więc nie jest to jakiś syf typu Citi.. no i nie mają takiej propagandy bzdury i bezmyślności, jak inne banki.. swego czasu rozważałem też Lukas Bank, też wydaje się taki nienachalny... ja na przykład bardzo zwracam uwagę na ideologię i image banku...

 

W praktyce szybko, sprawnie, bez bzdur.. kontakt na infolinii szybki i konkretny... również w sprawach nagłych (kradzież karty)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam mbank, normalnie wszystko ładnie chodzi, ale jak się coś stanie, są jakieś wątpliwości czy problemy to możesz zapomnieć o szybkim załatwieniu sprawy. Swego czasu wpłatomat wciągnął mi kasę - zwrot trwał miesiąc. Tłumaczyć im to się musiałem niemalże jakbym im te pieniądze ukradł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
A ja odradzam mbank, normalnie wszystko ładnie chodzi, ale jak się coś stanie, są jakieś wątpliwości czy problemy to możesz zapomnieć o szybkim załatwieniu sprawy. Swego czasu wpłatomat wciągnął mi kasę - zwrot trwał miesiąc. Tłumaczyć im to się musiałem niemalże jakbym im te pieniądze ukradł :/

 

To po co uzywales wplatomatu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po co uzywales wplatomatu ?

 

Co za durne pytanie, bo miał taką potrzebę po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, tylko czy w innym banku by dostał kasę szybciej? O wiele szybciej to wątpię.. poza tym nie znamy sprawy... miesiąc wraz z przesyłkami pocztą polską, czy co? Heh...

 

mBank - bombex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na forum mbanku piszą to z tymi wpłatomatami same problemy......

I w większości wypadków ciężko odzyskać pieniądze ;/

 

I jakby nie patrzeć to bardziej opłaca się mieć konto prywatne niż firmowe - darmowe przelewy i karta.

Chociaż ta złotówka to majątek nie jest w porównaniu do tego co mam teraz czyli

- 5 zł za prowadzenie konta

- 3 złote za przelew z konta do konta w banku

 

Jedyne co dobre to to że mam kartę i mogę wybrać kase kiedy chce i sprawdzić stan konta ale tylko z bankomatu tego banku.

 

a mbank i multibank to nie są pod jedną firmą?? bo bankomaty i wpłatomaty te same.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×