Skocz do zawartości
rocho87

Może jednak VPS?

Polecane posty

Witam,

 

Pisałem już w dziale prośby o poszukiwaniu nowego hostingu. Po przerobieniu jeszcze kilkunastu wątków na forum doszedłem do wniosku, że managed VPS byłby czymś co zaspokoiłoby moje potrzeby na pewien czas.

Ale tutaj pojawia się ALE. Ale ja nigdy z tym nie miałem do czynienia i nie za bardzo wiem z czym to się je.

 

Mam 4 strony na JOOMLI + forum przemo (rozważam zmiane skryptu na mniej żerny niż przemo, ale też nie wiem jaki najlepszy, żeby miał w miarę łatwą i rozbudowaną administrację). Do całości potrzeba mi 5gb i transger 750-1000 gb / rocznie.

 

I teraz pytanie jakie parametry powinien mieć VPS? Co daje więcej ramu, a co za mało?! Itd... Jak parametry VPS'a przełożyć na praktyczne funkcjonowanie strony?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej zasobów, tym lepiej. Jednak nikt nie odpowie Ci dokładnie na pytanie jaki VPS musi być pod Twoje konta, powinienes to sam przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie troche więcej ramu się przyda.. no i jakieś 1,5 ghz procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze - od jakiegoś czasu ( nie wiem, może plamy na słońcu) obserwuje na forum pewną zależność. Im mniej konkretnych informacji, tym więcej głupich, wyssanych z palca porad.

 

Wybacz Miłosz, ale piję tutaj do informacji nt procesora ( 1.5ghz), jak i do innych informacji których sie tutaj udziela.

 

typowy dialog:

Pytający: potrzebuje serwer pod forum, mam przemo i 100 użytkowników

Pomagier1: oo stary, tylko VPS

Pytający: jaki ?

Pomagier1: podaj dokładne dane Twego forum

Pomagier2: no przecież napisał - 100 osób online

Pomiager1: faktycznie, osioł ze mnie - minimum 1000GB transferu miesiecznie, 512MB ram i 10GHz procesora. Oczywiście wszystko gwarantowane.

Pytający: i to wszystko mi potrzebne dla forum które ma 50uu dziennie, 100 zarejestrowanych użytkowników ? no to biore

 

a potem Ci co polecają te VPSy wszystkim niechaj za darmo pomagają.

 

K***a gdzie się podział zdrowy rozsądek forumowiczów ?

 

sory za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"przemo" każdy hosting shared o dobrej pozycji (tańsze też) uciągnie bez problemu nawet z 30uu online ale pod warunkiem, że nie będzie naszpikowany dodatkami lecz sam czysty plus optymalizacja.

Sam utrzymuje różne fora z >25uu online a jednak obciążenie jest praktycznie niewidoczne, slow-query >2s brak.

 

Już tak nie wywalajcie wszystkich z forami na vps'y :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×