Skocz do zawartości
R@fi

(Opinia) Freecast.pl

Polecane posty

Ach, zwracam honor.

 

cosik dłubie, ale nadal rozjeżdża się menu z tabelką

np tu: http://www.freecast....w-reseller.html

i tak na każdej prawie pozycji, menu wyżej oferta w tabelce niżej

http://panel.comze.com/freecast.jpg

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Gdzie ci się coś rozjeżdża?

 

// A już widzę...

 

 

To akurat drobnostka w porównaniu z tym co było wcześniej :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot skontaktować się z nimi poprzez email! Ciągle otrzymuję zwrotkę:

 

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

 

konrad@freecast.pl

 

Technical details of permanent failure:

Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 "Unknown User" (state 14).

 

----- Original message -----

 

Received: by 10.204.36.210 with SMTP id u18mr866311bkd.272.1312105134835;

Sun, 31 Jul 2011 02:38:54 -0700 (PDT)

Return-Path:

Received: from xxxxxxxxxxPC (rxxxx.xxxxxxxxxxxxxxx.xxx [89.174.xxx.xxx])

by mx.google.com with ESMTPS id x1sm789042fah.2.2011.07.31.02.38.53

(version=SSLv3 cipher=OTHER);

Sun, 31 Jul 2011 02:38:54 -0700 (PDT)

From: =?iso-8859-2?Q?Leszek_xxxx=F3w_=22xxxxx_xxx=22?=

To:

Subject: =?iso-8859-2?Q?FW:_K=B3opot_z_backup?=

Date: Sun, 31 Jul 2011 11:39:11 +0200

Message-ID:

MIME-Version: 1.0

Content-Type: multipart/alternative;

boundary="----=_NextPart_000_0027_01CC4F76.786CC030"

X-Mailer: Microsoft Office Outlook 11

Thread-Index: AcxPZNnJ/H4R8L2zR9GkMwynxvemTQAAM7XQ

X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.0.6002.18463

Disposition-Notification-To: =?iso-8859-2?Q?Leszek_xxxx=F3w_=22xxxx_xx=22?=

 

 

 

Witam nie mogę wgrać BackUpa

 

login to: xxxxxxxx :D

 

pliki znajdują się na kącie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po prostu firma zmieniła adres kontaktowy e-mail na: administracja@freecast.pl, a konrad@freecast.pl już nie istniał dlatego nie dochodziły e-maile, a to co Pan otrzymywał to był crash report.

Otrzymałem wiadomość e-mail dziś o 11:33:05, tak więc technik zabiera już się do pracy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszyscy klienci zostali poinformowani w godzinach wieczornych o zmianie adresu mail.

 

Edit z tego co mi wiadomo otrzymałeś odpowiedz z maila administracja@freecast.pl

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@kori

 

Czemu na każdej stronie musisz wstawiać ten sam obrazek? Takie rozjechanie to jest błachostka na razie firma miała problem z dyskiem serwera i jednak jakaś pierdoła na stronie ma dużo niższy priorytet niż niedziałający serwer.

 

 

Jeżeli freecast będzie chciało zmieniać stronę to pewnie to także naprawią.

Wprowadzasz tylko niepotrzebny zamęt i nabijasz posty

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostrzegam przed tą firmą od 3 dni nie potrafią niczego załatwić, sprawa wiąże się z blokadą licencji directadmin piszę się e-maile do nich a oni to niwelują lub odpowiadają bajki że niby sprawa jest w toku.

Nie dość ze sprzedają licencje external jako lifetime to już szczyt wszystkiego.

 

W dodatku ich mail nawet nie działa poprawnie takie z nich administratory

 

This message was created automatically by mail delivery software.  A message that you sent could not be delivered to one or more of its recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:    [email="konrad@freecast.pl"]konrad@freecast.pl[/email]     (ultimately generated from [email="administracja@freecast.pl"]administracja@freecast.pl[/email])     

żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tak jak poinformowaliśmy Pana w mailu na odpowiedź ze strony DIRECT ADMIN w tej sprawie - proszę nie zapominać , że my jesteśmy tylko polskim pośrednikiem sprzedającym licencje i wszelkie sprawy związane z tym kierujemy do supportu i to od nich zależy kiedy odpiszą nie mamy na to wpływu.

 

EDIT jeśli nie odpiszą do 5 dni zwrócimy pieniądze

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kłopot z licencją DA to następnym razem kup sobie u autora na www.directadmin.com i będziesz miał bez problemu. Na dodatek ulżysz pośrednikowi który i tak nie ma wpływu na to kiedy odpiszą.

 

 

Jeśli chodzi o Freecast to jestem bardzo zadowolony. Reakcja nawet w niedziele. Co najważniejsze bardzo dobry kontakt telefoniczny, na takim poziomie na jakim ja świadczę. Mało kiedy się zdarza że ktoś z firmy oddzwania z informacją o wykonaniu zgłoszenia (instalacji imapa itp.). Ja zamieszkam na platformie Freecast :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możecie mnie zabić albo nawet zaminusować (czy odwrotnie?), ale jestem zniesmaczony i wręcz PRZERAŻONY, że firmie freecast się jeszcze nikt do d... nie dobrał.

Założyłem konto w okresie, gdy była oferta z no-limitem, tj jakieś dwa dni od przedwczoraj do dziś [?] czy do wczoraj. Płatność miesięczna.

Próbowałem wysłać 13gb plik binarny i potem przerzucić go shellem do trzech lokalizacji i co się okazało:

- Serwery w Polsce z Freecast mają rurkę 10mbit, dowód:

--2011-08-23 15:33:45-- http://bober103.freecast.pl/myfile

Resolving bober103.freecast.pl... 195.162.24.70

Connecting to bober103.freecast.pl|195.162.24.70|:80... connected.

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 12582912000 (12G) [text/plain]

Saving to: `myfile'

 

1% [ ] 220,796,505 952K/s eta 7h 48m

Może to nie jest potwierdzenie, bo teoretycznie mogły być to limity per account, ale jednak ta profesjonalna firma tego nie przewidziała, tu dowód: http://freecast.grd.net.pl/monitor/ (patrzcie na pingi od wczoraj do dziś). Zwyczajnie żarłem całe ich ogromne 10mbit łącze z ich profesjonalnych serwerów z efektami jak widać

 

- I cyrk z dziś:

freecast.png

 

Pomijam fakt, że jedynym skryptem jaki miałem na koncie było phpinfo, konsultanci są totalnie niekompetentni, nie potrafią nawet wytłumaczyć powodu tego nielegalnego (pomijam już nielegalnego prawnie, a jedynie w aspektach ich wspaniałego regulaminu, który wygląda jakby był pisany przez podopiecznych przedszkola).

 

 

- W regulaminie oczywiście nic nie ma z takich wspaniałostek, w ogóle nie jest zastrzeżone coś takiego, że mogą mi zablokować czy ograniczyć konto z jakiejś przyczyny wyssanej z palca, co można potwierdzić sobie na stronie regulaminu tej "firmy", za to są takie ciekawostki:

 

8.Nasi Konsultanci są zabowiązani udzielić szczegółowej informacji do zadanego wcześniej pytania, oraz poinformowania o zmianach w usługach Freecast.pl

Oczywiście "konsultanci" "poinformowali" mnie o tym, że obcinają mi transfer pomimo tego, że mnie guzik to powinno obchodzić, gdyż zakładałem konto, gdy transfer był nieograniczony. Teoretycznie mogę zgłosić sprawę gdziekolwiek i wyjdzie na moje, tylko po co. Nie rozumiem tylko po co ktoś tak mało profesjonalny wymyśla sobie rzeczy typu nielimitowany transfer na rurce 10mbit i do tego ze śmiesznym obciążeniem

12:41:56 up 16 days, 56 min, 1 user, load average: 36.68, 48.30, 43.83

 

Pomijam już to, że serwer jest niezabezpieczony przed niczym i ktoś bardziej bystry sobie może wyciągnąć shadow'a czy cokolwiek innego jeśli może mu się przydać. Ja to mam gdzieś.

 

Raz kolejny NIE POLECAM. Warunki usługi mogą być zmienione w każdym momencie i nikt nie będzie w stanie wytłumaczyć w mądry, a przynajmniej logiczny i realny sposób dlaczego.

Wnioski sobie wyciągnijcie sami.

 

Mały błąd w wypowiedzi, bo pisałem pod wpływem emocji. Miało być:

Oczywiście "konsultanci" "poinformowali" mnie o tym.

Proszę moderatora o poprawienie.

Edytowano przez Miłosz
na prośbę użytkownika (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z Rafałem i przyznał się do tego że faktycznie ograniczył ruch per user na 10mbit, by zbytnio nie ograniczać tych kont. Jego błąd

 

Nie rozumiem natomiast czemu tak się dziwisz że nie chcieli z tobą dyskutować? Pomijając tytuł zgłoszenia to porównaj sobie na spokojnie ton i poziom twoich i ich wypowiedzi z pokazanego zgłoszenia. A co do skryptu - podali ci lokalizacje , a rzadko która firma grzebie w koncie klienta patrząc czy to skrypt , statyczna strona, czy jakiś plik.Gdyby to były prywatne informacje to byś ich posądził że przeglądali twoje pliki bez wyrażenia przez ciebie zgody.

 

Co do zabezpieczenia to się nie wypowiadam bo się nie znam . Sądze że gdybyś przyjąl inna strategie niż próbowanie na siłę udowodnienia że ty jesteś pro a oni lamy, to też by inaczej z toba zrobili.

 

Mam u nich konto za sms-a - czasami je używam dla testów i nie narzekam. Z ticketów nie korzystam - dzwonie i mam załatwione od ręki.

 

tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Człowieku, ale idąc tym tropem każdy mnie może za wszystko zbanować.

Było gdzieś powiedziane, że nie mogę sobie wysłać 13GB statycznego pliku i sobie go przesyłać? Owszem, mogę. Firma NIE MA PRAWA nałożyć takiego ograniczenia, ponieważ się na to nie zgadzałem i nie było to przewidziane w regulaminie. Taka sprawa idzie do UOKiK i ma klocki jak 150. Takie, że to 16zł co wydałem nie będzie tu nic warte.

Poza tym ciężko mi rozmawiać z kimś i nie traktować z góry, kto mi chce wmówić, że mam jakieś proxy czy inny skrypt, podczas gdy nic takiego nie ma i nawet nie było. Także srali muchy będzie wiosna. Bo to on się ma znać na rzeczy, ja nie muszę. A robienie z klienta debila to trochę nietaktowne chyba.

 

A btw. chyba nie wiesz o czym piszesz, albo Rafał Cię ładnie omamił, bo nie bez przypadku podałem link do GRD. Zauważ, że moje 10mbit spowodowało wzrost pingu, a to się nie dzieje jak ktoś ma 100mbit a 10mbit jest per user. I nie trzeba być tu omnibusem, w końcu sam mam serwer w domu na łaczu 10mbit i wiem kiedy ping rośnie, a kiedy nie.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Rafała wklejam stanowisko freecast:

 

Tak jak Marek napisał Mój błąd lecz nie zastawiaj się regulaminem bo to ty sie nie stosujesz do niego a nie my. Co to za klient o danych "blabla bla" ? Przeczytaj najpierw dokładnie regulamin jak nalezy rejestrowac usługe:

 

"3.Klient wpisując dane do formularza rejestracyjnego zobowiązany jest, do podania wiarygodnych danych osobowych oraz kontaktowych."

Po sprawdzeniu danych osobowych nie powinnismy wogółe aktywowac twojego konta . Kontynuując dalej twoja opinie to zapytaj inne firmy - która pozwolila by ci 13 gb wyslac na shared? Ty przez 24 godziny wykorzystywałeś łącze 10 mbit - wybacz to jest shared i sam na serwerze nie jestes. Do tego typu zastosowań polecam ci vpsa +apache i wtedy możesz na nim robić co zechcesz

 

 

Kończąc offtop:

A btw. chyba nie wiesz o czym piszesz, albo Rafał Cię ładnie omamił, bo nie bez przypadku podałem link do GRD. Zauważ, że moje 10mbit spowodowało wzrost pingu, a to się nie dzieje jak ktoś ma 100mbit a 10mbit jest per user. I nie trzeba być tu omnibusem, w końcu sam mam serwer w domu na łaczu 10mbit i wiem kiedy ping rośnie, a kiedy nie.

Napisałem wcześniej że na sprawach serwerów się nie znam.

 

A robienie z klienta debila to trochę nietaktowne chyba.

 

Oczywiście że to nie fair. Tylko że to oni aby zachować prywatność twoich plików poprosili najpierw o podanie nazwy skryptu a po twojej "odpowiedzi" podali ścieżkę do pliku który zrobił im szum na serwerze. Debili to ty z nich zrobiłes pisząc o gimnazjalistach i małolatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marek, ale to jest szukanie sobie wymówki.

Podałem wyssane z palca dane to trzeba blokować konto, a nie pisać mi o skrypcie, którego nie ma, który cośtam robi. Poresztą cholera wie gdzie by moje dane fruwały, biorąc pod uwagę fakt jawnego shadow'a, więc cholera wie jakie jeszcze feature's są w panelu. Nigdy więcej.

I tak jak napisałem wcześniej i się tego będę trzymał - brak podstawy prawnej ani regulaminowej do wprowadzenia takiego ograniczenia.

 

I przepraszam, że napisałem o gimnazjalistach i małolatach, bo powinienem o przedszkolakach. Dlaczego? Bo 90% gimnazjalistów z jako takim pojęciem o komputerach odróżni skrypt, czy proxy, od binarnego 13gb pliku, legalnego zresztą. Przepraszam więc gimnazjalistów i małolatów.

 

Wykorzystałem konto w takim zakresie w jakim było mi dane, 15gb miałem prawo wrzucić i wysyłać/odbierać bez limitu. Za to zapłaciłem i to chciałem wykorzystać, nie mogłem. A druga sprawa, skoro jak twierdzi że mam limit 10mbps na konto to tym bardziej nie wiem o co chodzi, w końcu mam limitowane zasoby i tyle. Choć i tak wiem, że to bzdura, co wyżej Ci juz udowodniłem.

 

I G** mnie obchodzą limity o których nie miałem pojęcia, bo nigdzie o nich nie jest napisane. Group5 kiedyś się przed tym chroniło stosując limit przyrostu 1gb/dzień. Tu tego nie było, więc wiesz co o tym sądzę.

 

A skoro się nie znasz to chociaż logicznie przyjmuj takie informacje.

 

PS. Nie wiem czemu bawisz się w rzecznika freecastu, ale Twoja sprawa. W każdym razie w pisaniu bajek całkiem dobrzy są.

 

PS2. Nie potrafiłem podać adresu skryptu, gdyż było to podejrzewanie mnie o coś, czego nie ma i nie było.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Gdybym był klientem na tej samej maszynie to nie życzyłbym sobie żeby ktoś przez 24 godziny zabierał całe łącze zwłaszcza gdyby zapłacił mniej ode mnie.

 

Tak samo dostawca usług (freecast) ma prawo ustalić limit nawet i na 1Mbit/s aby ochronić resztę klientów przed jakimś dzieciakiem co się bawi w bóg wie co...

 

To że zablokowali konto rozwalające maszynkę to akurat chyba dobrze!

 

 

Wyobraź sobie że trzymasz swoją stronę w firmie X później przychodzi do tej firmy klient Y i wrzuca swoje skrypty które bóg wie skąd są czy nawet pliki i zapycha tak serwer że twoja strona wczytuje się 10 sekund. Co robisz? Oczywiście piszesz do dostawcy opierdal*** go za sytuację i co on może zrobić? Rozwiązuje umowę z klientem Y abyś mógł dalej korzystać z usług na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Czyli theqkash ma racje... Dali ofertę a nie mieli wstarczającej infrastruktury aby spełnić wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze Jeżeli firma przedstawia ofertę gdzie zapewnia usługę x za parę złotych to klient kupując taką usługę myśli zapewne, że skoro firma oferuje coś takiego to ma jakieś zaplecze techniczne do świadczenia takiej usługi... ;-). Oczywiście podzielam Twoje zdanie odnośnie zamulania usługi np. Twojej. Jeżeli ktoś decyduje się na wprowadzenie pakietu z nielimitowanym transferem to powinien wprowadzić bynajmniej jakieś podstawowe zabezpieczenie które nie pozwoliłoby na takie sytuacje jak tutaj opisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co rozumiesz przez zaplecze techniczne? Łącze in/out 10Gbps na wyłączność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

głupia oferta FC to jedna sprawa (przynajmniej szybko się nauczył na własnych błędach), a skandaliczne zachowanie "klienta" to druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze, @muchakk, @nrm

Nie wiem czemu moje zachowanie miałoby być skandaliczne.

Kupiłem konto BEZ LIMITU TRANSFERU, wrzuciłem plik binarny 13gb na serwer i pobrałem go do dwóch lokalizacji, co trwało tyle ile trwało, bo jak się okazało i co udowodniłem zresztą wyżej - serwery freecastu w Polsce mają rurkę 10mbit i nie jest prawdą to, że są jakiekolwiek limity per client czym kłamać próbował support freecastu mnie i użytkownika Marek. Warunki świadczenia usługi zostały zmienione w jej trakcie, co nie jest dozwolone ani w regulaminie freecast, ani w żadnych przepisach w Polsce.

Dalej sobie dopiszcie sami, bo mi szkoda klawiatury już, widząc jeszcze te śmieszne tłumaczenia "Pana Prezesa", zresztą za pośrednictwem jakiegoś usera, czego w ogóle szkoda mi już całkiem komentować.

 

@nrm zatem nie wiem gdzie widzisz moje skandaliczne zachowanie, prócz tego, że podałem jakieś lewe dane co zostało ZAAKCEPTOWANE, bo pewnie myśleli, że będę miał stronkę o CSie czy jakieś forum warezowe i mieli to gdzieś, ale niestety "zadziałałem na szkodę", bo zrobiłem to o czym pisałem w tym temacie już kilka razy, czyli wgrałem jeden plik i do dwóch lokalizacji go pobierałem. Czy to wykracza w jakiś sposób poza regulamin, czy jakieś specjalne zasady? W firmie Freecast owszem, zwłaszcza, że limit 10mbit "per client" (per serwer) nadwyrężyłem.

 

A btw. dziwne, że w takim Site5 mam takie pliczki i nikt nie płacze i nic się nie dzieje, tyle, że w FreeCast nie powodowałem żadnego obciążenia serwera, poza wysłaniem/pobraniem pliku nieuruchamialnego. Strach pomyśleć co by się stało, gdybym tam jakiś serwisik uruchomił.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×