Skocz do zawartości
allago

Serwer pod duży projekt na Datalife Engine

Polecane posty

Witam

 

Mam dosyć duży serwis z filmami online linkujący do megavideo.

 

Szukam mocnego serwera w dobrej cenie z dużym transferem miesięcznym (minimum 500 GB na początek)

 

Serwis stoi teraz w serwerowni hetzner na współdzielonym dedyku i ma bardzo duże problemy ze stabilnością

 

Kłopoty zaczynają się gdy na stronie jest ponad 200 osób online, zaczyna coraz wolniej chodzic i pomaga dopiero reset chociaz też tylko na chwile

 

Nie wiem jaka jest tego przyczyna może jest ktoś na forum znający się na wykorzystaniu zasobów serwera przez Datalife Engine

 

obciążenie wg. stat4u to srednio 14 000 uu dziennie na 50 000 odsłon i bardzo szybko idzie to do przodu :)

 

Moje najwieksze wymagania co do serwera to ciągła praca bez padów

 

kwota jaką moge na to przeznaczyc około 250 -300 zł + wynagrodzenie dla osoby która skonfiguruje serwer i zapewni

 

bezawaryjną prace serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w aktualny serwer tzn. zawołaj jakieś profesjonalistę np. greener.pl i zapłać im za konfiguracje serwera.

Bo przy 200 online osobach na serwisie gdzie sa tylko linki do zewnętrznych uploadów typu megavideo nie powinno to aż tak obciążać serwerka. No chyba że skrypt jest źle zoptymalizowany więc musisz to zoptymalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym problem właśnie że skrypt jest w porządku nawet test robiłem dzisiaj i wrzuciłem czysty skrypt wersji 8.0 to samo przekroczone 200 - 230 online i pada od razu nie jestem specem od serwerów ale wydaje mi sie że to chyba problem z bazą MySQL i odwołaniami zmieniłem dzisiaj uprawnienia dla gosci na zakaz wyszukiwania i faktycznie dało to trochę oddechu dla serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze mam to samo :) I tutaj jest potrzebny chyba dobry specjalista od mysql :)

 

PS mi zwiesza serwer jak mam 400+ online :) i tez z tym walczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że strona jest na starcie i te pady ją dobijają chociaż nadal jest minimum 400 rejestracji dziennie a baza ma ponad 4000 pozycji .

Generalnie chodzi mi też o info czy DLE pójdzie np na dedyku z livenet (mowa o konfiguracji z athlonem i 2 gb ram)

czyli to samo co teraz (http://www.hetzner.de/de/hosting/produkte_managed/ms3000/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostań lepiej w HZ. Co do tego serwera to się nie dziwie ze tak szybko ci zapycha. Po włączeniu serwera od razu mysql dostaje po dupie i dla tego ci się serwer wysypuje. Oczywiście to moje podejrzenia. Jak już pisałem kilka postów wyżej zainwestuj kilka zł w dobrą konfiguracje a na pewno zobaczysz poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo tez zmien serwer na mocniejszy ( http://www.hetzner.de/de/hosting/produkte_rootserver/eq4/ ) + zainwestuj w konfiguracje zeby Ci to jakis dobry admin zrobil + plac mu w razie interwencji, tak Cie to wyjdzie najtaniej;-)

 

tak tak :) tylko najpierw trza było się zapytać czy go stać na serwer z opłata instalacyjną nie małą i dac jeszcze z 200zł nawet 300zł za dobra konfiguracje serwera xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stać :) sprawa jest dosyć kichowata vps za cienki dedyk dobry za drogi :) szukam coś pośredniego czyli dedyka managet na co najmniej miesiąc wiec zostanę raczej w de u hetznera bo lepszej oferty chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzbieraj kase na konfiguracje i zlec to jakieś dobrej firmie :) która cieszy się dobrą opinią :) i będziesz miał spokój na jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tyle odslon to moze pomysl nad reklamami ? z tego jest całkiem niezła kasa przy większych portalach 30-60 zł za 1000 odsłon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powoli do tego się przymierzam ale na razie nie chce denerwować użytkowników bo strona i tak zamula a jak dam więcej reklam będzie kicha najpierw musi być hosting oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli kwota 300 zl miesiecznie + Vat Cie interesuje to mozemy Cie hostowac na jednym z naszych serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi.pl 4XL ?

 

Ja mam grę online 200-250 osób online,600mb bazy, mnóstwo rekordów + non stop się klika i w tej samej milisekundzie dochodzi do około 50klików..

A zużycie 10-20% ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<_< sytuacja na razie rozwiązana powodem przeciążeń był moduł w DLE o nazwie online.

Zapisywał w bazie danych mnóstwo niepotrzebnych informacji przez co skutecznie zamulał cały serwis.

Ten moduł fajnie wygląda jak jest mały ruch przy ponad 200 online dzieją się jednak cyrki.

Do tego nie podaje prawdziwej informacji o obciążeniu faktyczne wynosi w największym ruchu ponad 500 online ;)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×