Skocz do zawartości
Lukaszz

Problem z NS

Polecane posty

Witam. Mam nietypowy problem z podpięciem domen pod nowo zakupiony hosting ( zagraniczny ). Domeny zarejestrowane są w OVH. Gdy próbuję dodać jedną z nich w cPanelu to pojawia mi się taki komunikat:

 

"Error from park wrapper: Using nameservers with the following IPs: 87.98.249.223,87.98.249.223 Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver."

 

Tylko jak mam zaparkować domenę pod te dnsy skoro w OVH wyskakuje taki error:

"Strefa SOA dla domeny ****.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ns3.***.com"

 

A pola NS w strefie domeny są nieedytowalne:

 

388518ovh.PNG

 

Próbowałem usuwać strefę DNS, ale nie pomaga. Tylko jeden admin serwera zdołał to naprawić pozwalając na dodawanie domen niezarejestrowanych w WHM. Ale w tym przypadku nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Z góry dziękuję za każdą pomoc, mam nadzieję, że mogę na WAS liczyć !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki nie są poprawnymi znakami systemu DNS, więc nie dziwie się, że nie chce OVH wydelegować domeny na serwer ns3.***.com

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=16429

 

 

PS: Opisana przez ciebie sytuacja to niestety, ale błędne koło DNS.

Najprościej napisać do admina hostingu, żeby dodał tę domenę z poziomu WHM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdki nie są poprawnymi znakami systemu DNS, więc nie dziwie się, że nie chce OVH wydelegować domeny na serwer ns3.***.com
To pewnie tylko "ukrycie" nazwy by publika nie wiedziała o jaką chodzi :)

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=16429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochopne zakładanie tematów i niewiedza regulaminu kończy się właśnie w taki sposób, zaraz zmienię :)

Czyli tylko z poziomu WHM mogę dodać te domeny ?

 

Chyba, że admin zdoła wykonać taką operację. Chociaż w większości przypadków odpisują mi, że nie mogą znaleźć takiej opcji ;]

"Fix :: Log into WHM >> Main >> Server Configuration >> Tweak Settings >> (Enable) Allow Creation of Parked/Addon Domains that are not registered >> Save"

 

[edit] niestety już za późno, mam nadzieję, że moderator nie usunie jak podam w tym poście:

ns3.thepeakhost.com, ns4.thepeakhost.com, mude.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ewentualnie tymczasowo przedelegować domenę na freedns.sgh.waw.pl, tworząc tam wcześniej strefę, ale bez żadnych rekordów A/MX/CNAME/itp

Przedeleguj potem domenę z OVH na freedns, odczekaj 24h i spróbuj dodać ją do serwera.

 

PS: To zabezpieczenie jest po to, żeby ktoś nie podparkował sobie domeny np. poczta.onet.pl i nie stworzył w niej skrzynki catch-all, i dzięki temu czytać wszystkie maile wysyłane z tego serwera do domeny (bo będzie ona wtedy widoczna w plikach konfiguracyjnych jako lokalna :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ewentualnie tymczasowo przedelegować domenę na freedns.sgh.waw.pl, tworząc tam wcześniej strefę, ale bez żadnych rekordów A/MX/CNAME/itp

Przedeleguj potem domenę z OVH na freedns, odczekaj 24h i spróbuj dodać ją do serwera.

 

Nie wiedziałem, że takie coś w ogóle istnieje... kilka tygodni się z tym męczyłem i nie mogłem znaleźć rozwiązania ;/ Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli uda ci się ją dodać do cPanelu, to musisz przedelegować ją w OVH spowrotem na DNSy providera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×