Skocz do zawartości
trakos

[dedykowane/VPS] Dedyk w Kimsufi? VPS?

Polecane posty

Witam,

 

mam obecnie VPS-a zrobionego z dedyka w hetznerze (50GB dysku, 1GB ramu, 1/3 procka athlona 3700) za 70zł/miech, ale jako że z dedyka pozostałe dwie osoby rezygnują, szukam czegoś nowego. VPS wykorzystuje jako taki prywatny serwer do wszystkiego: testuje tam stronki, czasem pracuję tam na jakiś ich backupach (dość obszernych baz mySQL włącznie), wystawiam tam jakieś pliki czasem, czasem jakieś ściągam, ale generalnie nic wielkiego, tyle że do tego stoją tam też dwa serwery ETa (enemy territory) i dwa głosowe. Generalnie jest to mój serwer i znajomego, a nie żadna krzak-działalność, tak że jak coś się psuje to nie ma tragedii :) - no ale wiadomo, że chciałoby się tego uniknąć. Transferu zużyłem przez rok prawie 1200GB, tak że jakieś 200GB limitu na miesiąc (rekord miałem 165GB zdaje się) by mi wystarczyło, ale najchętniej 250 wzwyż :)

 

Szukam czegoś podobnego, najlepiej to chyba jakieś Niemcy, np. frankfurtowskie serwery mają dobre pingi, ale Polskie jak są też dobre pingi za granicę też mogły by być. Chciałbym zamknąć się w kwocie koło 100 złotych miesięcznie, ale najchętniej bym płacił tyle co dotąd :)

 

I teraz tak: widziałem całkiem ciekawą ofertę tych budżetowych dedyków w ovh - kimsufi.pl. Ten najtańszy jest naprawdę dość duży jak na taką cenę, a ja do tego co wymieniłem niczego wymagającego nie potrzebuję. I teraz tylko takie pytanie: jak to jest z uptimem? Przyznam szczerze że przy obecnym VPSie przez cały rok nie musiałem interweniować ani razu, a serwer padał może z 10 razy po kikanaście minut + kilkanaście padów kilkosekundowych (jakby nie używał go tyle co używam to bym nawet nie zauważył :) ) i niechętnie przerzucał bym się na coś co może leżeć cały miesiąc i kosztować 90% normalnej ceny (sic!), ale znajomy mówił, że miał taki serwer jakiś czas temu i chodził elegancko. No i nawet ping nie jest taki tragiczny jak na Francję.

 

Reasumując: czy serwer kimsufi.pl z ovh byłby dla mnie w sam raz, albo czy możecie mi polecić inne serwery/VPSy do 100zł/miesięcznie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W kwestii VPSów do 100 zł / miesiąc polecam Panu zarówno ofertę HitMe.net.pl jak i BudgetVPS.pl.

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W budgetvps.pl za custom-a z 60 giga miejsca, 1 giga gwarantowanego RAMu (max 3GB), do 200% procka (cokolwiek to znaczy, pewnie chodzi o 2 rdzenie), transfer 300 giga i 1 IP wychodzi 101,63 miesięcznie. To samo tylko z 200GB transferu = 76.62. Czyli zmieściłbyś się w kosztach, zachowując podobną (a nawet chyba nieco lepszą) konfigurację do tej jaką miałeś na dotychczasowym serwerze.

 

[edit]

Heh... refleks, pisałem w momencie, kiedy już postanowiłeś wybrać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w budgetvps można stawiać serwery gier ? To jak to jest Panie Marku ?

 

 

w budgetvps można stawiać serwery gier ? To jak to jest Panie Marku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×