Skocz do zawartości
emilek

Tani VPS

Polecane posty

Witam

 

Szukam taniego VPS'a pod jedno forum (1600 unikalnych odwiedziń) i kilku małych projektów.

Technicznie wymagań jakiś ogromnych nie mam:

Gwarantowany RAM: 256MB

Dysk: 5-10GB

Transfer: 20-30GB

Procesor: 700Mhz

Cena: 20-30zł

Przydałby się okres testowy: minium 24 godziny

 

Możecie coś doradzić?

 

Jeżeli chodzi o wirutalizację to lepszy Xen czy OpenVZ (nie miałem z tym do czynienia)?

Wiedzę na temat instalacji apache, php... na Linuxie mam więc powinienem dać radę (zresztą od czego jest google :)).

 

Jeżeli kwota będzie za mała to jestem w stanie wydać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Zapraszam do zapoznania sie z naszą ofertą

http://active-hosting.pl/oferty/tanie-serwery-vps.php

VPS z procesorem 1000 MHz już od 35 zł netto miesięcznie.

Pojemność konta: 25 GB

Miesięczny transfer: 45 GB

Pamięć RAM gwar: 256 MB

Panel zarządzania: HyperVM

Wirtualizacja: Xen

 

Pozdrawiam Damian Miodek

Active-Hosting.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między Xen i OpenVZ, to polegają one na wykorzystywaniu pamięci i jądra systemu. Polecam poczytanie artykułów na temat obu technoloii na Wikipedii (ale tylko w języku angielskim). Jeśli potrzebujesz większej mocy obliczeniowej i ogólnej wydajności, wybieraj Xen. Jeśli zależy Ci bardziej na wykorzystaniu pamięci, wybierz OpenVZ. Takie moje zadanie, wzięte z prywatnego doświadczenia.

Co do ceny - za taką kasę to dostaniesz tylko naprawdę bardzo "budżetowe" rozwiązanie, na Twoim miejscu dodałbym drugie tyle. Dzięki temu będziesz miał większą pewność, że nie wylądujesz na jakimś dorżniętym rupieciu z Celeronem czy staruszku P4, który swoje najlepsze lata przecharował ciężko w jakiejś serwerowni a teraz dorabia do emerytury obsługując virtualki. Jeśli serwer-matka śmiga na nowym Opteronie czy Xeonie, to wiesz, że sprawnie policzy, co mu demony każą i raczej nie wywinie numeru, odchodząc do krainy zerojedynkowej szczęśliwości. Dodatkowo sprawdź, jakie dyski siedzą w serwerze - przy takim forum chciał nie chciał mielenie dyskiem, żeby zapisywać bazy jest nieuniknione, więc unikaj serwerów z dyskami SATA (o archaicznym PATA nie wspominając), tak samo z dyskami sieciowymi (czyli rozwiązaniem stosowanym np. w słynnych RPSach w OVH).

 

Ale to wszystko tylko moje zdanie, możliwe, że będziesz bardzo zadowolony np. z taniego VPSa w budgetvps.pl (VPS Medium z 768MB RAM, 30GB miejsca na dysku i 100GB transferu za 29zł miesięcznie). O okres testowy pytaj konkretnych dostawców, z tego co wiem większość z nich nie ma oporów przed takimi praktykami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze zaraz na myśl przyszedł mi budgetvps.pl i IONIC. Poczytam opinie i napiszę do nich w sprawie okresu testowego i wtedy wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest Pan zainteresowany przetestowaniem usługi bardzo proszę o złożenie zamówienia na wybrany pakiet i podesłanie na PW jego numeru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest Pan zainteresowany przetestowaniem usługi bardzo proszę o złożenie zamówienia na wybrany pakiet i podesłanie na PW jego numeru :)

 

Najpierw naprawcie bledy ktore trwaja od daty zakupu VPS w budgetvps a potem sprowadzajcie nastepnych klientow...

Wciaz sa problemy z laczeniem sie z repozytoriami... Pisalem z technikami i non stop piszecie ze dzis wieczorem to naprawicie lecz na drugi dzien blad ten sam....Mi strasznie zalezy na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw naprawcie bledy ktore trwaja od daty zakupu VPS w budgetvps a potem sprowadzajcie nastepnych klientow...

Wciaz sa problemy z laczeniem sie z repozytoriami... Pisalem z technikami i non stop piszecie ze dzis wieczorem to naprawicie lecz na drugi dzien blad ten sam....Mi strasznie zalezy na czasie.

 

Budżetowe, to budżetowe... Widać, że HitMe traktuje budgetvps.pl trochę tak jak OVH traktuje Kimsufi... Ale w sumie za takie pieniądze trudno oczekiwać czegoś innego. Z tego co widzę czytając różne opinie, to z budżetową ofertą HitMe i tak nie jest tragicznie, Francuzi są znacznie gorsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co z tego? Firma to firma... Zaplacilem pewna kwote wymagam. To ze podjeli sie tego ze beda sprzedawac za tak mala kwote to nie moja sprawa. Kupilem i chce dzialajacego VPS'a!

Powaznie mysle nad zmiana firmy na active w koncu maja drozej ale jakosc uslug zapewne wyzsza ;]no i tani DA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co z tego? Firma to firma... Zaplacilem pewna kwote wymagam. To ze podjeli sie tego ze beda sprzedawac za tak mala kwote to nie moja sprawa. Kupilem i chce dzialajacego VPS'a!

 

Człowieku, ja też mogę od Kimsufi wymagać 100% uptime, a w przypadku sprzętowej awarii reakcji do 1h. Zrozum, to jest budgetvps... http://HitMe.net.pl - tutaj masz normalną ofertę w dobrej cenie o wyższej jakości. Poza tym gdzie Ty u nich masz problemy z łączeniem się z repozytoriami? :) ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchaj nie chce sie polaczyc z repoztyoriami daje apt-get update i jest non stop connecting... Reinstalowalem system kilka razy zmienialem na centosa i to samo!...

 

i tak mam od poczatku od daty zakupu!

kiedys u nich kupilem vps i normalnie wszystko dzialalo.

 

 

Lan Kihari: Czyli co kupilem u nich nie dzialajacego vpsa i mam sie cieszyc? Hura wtopilem 30 dychy w gowno ktore nie dziala jupiii... Juz wole te 30zl dac jakies fundacji albo WWF... Prosze was.. Jak juz cos kupuje to chce to normalnie dostac a nie zepsute... Tak samo jak bys kupil zepsutego pada do xboxa za 20zl to co zrobisz? Odeslesz i nie zarzadasz zwrotu pieniedzy?Pewnie kupisz oryginalnego za 60zl i powiesz a co tam kosztowal 20zl co ja sobie myslalem a o zwrocie kasy nawet nie pomyslisz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobic filmik pokazujacy blad? wraz z reinstalajca na kilka innych systemow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra już nie spamuj, nawet jeśli Ci nie działa, to dziwna sprawa, że inni tego problemu nie mają :) a co na to nasz Szanowny Marek? :) W sumie ten pomysł z filmikiem nie jest głupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj nie chce sie polaczyc z repoztyoriami daje apt-get update i jest non stop connecting... Reinstalowalem system kilka razy zmienialem na centosa i to samo!...

 

Wykonaj polecenie

cat /etc/apt/sources.list

I wklej tu na forum wynik.

 

 

 

 

@Lan Hikari - płacą ci w Hitme za PR? Bo ostatnio wszędzie Budget to, Budget tamto, a jakakolwiek krytyka wobec twojego ulubionego providera to "spamowanie"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy zaoferować Panu serwer VPS:

 

Gwarantowany RAM 256MB

512MB pamięci SWAP

10GB przestrzeni dyskowej

miesięczny limit transferu 500 GB

dostęp do root poprzez SSH

2 dedykowane adresy IP

darmowa instalacja systemu operacyjnego

możliwość instalacji dowolnych programów

samodzielna administracja systemem

darmowa instalacja panelu WebMin na życzenie

gwarancja dostępności 99,2%

 

w cenie 61 zł netto

 

W celu przetestowania usługi zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może typowo IONIC.pl bądź pierwszy i przetestuj ich usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lan Hikari - płacą ci w Hitme za PR? Bo ostatnio wszędzie Budget to, Budget tamto, a jakakolwiek krytyka wobec twojego ulubionego providera to "spamowanie"...

 

Dobre, niestety nie jestem w żaden sposób związany z HitMe. Jakbyś nie zauważył, to wiele osób przy budżetowych zapotrzebowaniach poleca budgetvps... Jest to jedna z najlepszych jeśli chodzi o cene i jakość ofert w PL. Poza tym jakbyś nie zauważył jestem z konkurencji i niedługo wprowadzam swoje VPS'y także twoja teoria jest niestety błędna.

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloforum:/# apt-get update

0% [Connecting to ftp.pl.debian.org (153.19.251.221)] [Connecting to www.backpo

eloforum:/# cat /etc/apt/sources.list

deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ etch main non-free contrib

deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ etch main non-free contrib

 

deb http://www.backports.org/debian etch-backports main contrib non-free

 

deb http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free

deb-src http://security.debian.org/ etch/updates main contrib non-free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuń z tego pliku linijkę dołączającą repozytorium backports i po niej apt-get update zrób.

EDIT: A tak wogóle to ty na pewno masz etcha a nie lennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MisioN usunolem i dodalem twoje i to samo

 

eloforum:/# apt-get update

0% [Connecting to ftp.se.debian.org (130.239.18.137)] [Connecting to security.d

Mam etcha w 100%

a po drugie CentOS tez ma te same problemy z yumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloforum:/# apt-get update

Err http://ftp.se.debian.org etch Release.gpg

Cannot initiate the connection to ftp.se.debian.org:80 (2001:6b0:e:2018::163). - connect (101 Network is unreachable) [iP: 2001:6b0:e:2018::163 80]

0% [Connecting to ftp.se.debian.org (130.239.18.137)] [Connecting to security.d

eloforum:/# traceroute ftp://ftp.pl.debian.org

traceroute: unknown host ftp://ftp.pl.debian.org

eloforum:/#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×