Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paweł P.

Konto reseller - na specj... - podsumowanie

Polecane posty

witam serdecznie

szukam oferty resellerskiej opartej na zasadzie serwery.pl (netart).

 

Na serwerze chcialbym trzymać kilka domen.

 

Dla klientów chciałbym oferować konta pocztowe z dostępem przez stronę www (na porcie 80 bądź 443) i koniecznie możliwością samodzielnego zmiany hasła. konta w postaci konto@domena.pl

 

Dodatkowo jeżeli klient zażyczy sobie miejsce na stronę www to założenie dla niego domeny np. konto.domena.pl z dostępem FTP do wybranego katalogu. Ważne aby użytkownik mógł sobie zmieniac hasło do tego konta (np. przez panel - tak jest zrobione w Netart) i użytkownik miał dostęp tylko do jednego katalogu, nie mógł przejśc wyżej.

 

wszystko powinno dać się "olimitować", czyli zarówno poczta i jak i konto FTP powinno mieć możliwość ograniczenia dyskowego.

Fajnie by było gdyby mozna było ograniczyć również transfer, ale z doświadczenia wiem, że raczej tego nie da się zrobić. Więc na pewno przegląd statystyk, aby można było analizować zużycie transferu.

 

i tak naprawdę to wszystko. wiem, ze niektóre serwisy nie analizują żuzytego transferu dla poczty. Nie wiem czy to wada czy zaleta ;-).

 

Jeżeli znacie coś dobrego - dajcie prosze znać. 1800 zł konto na NetArt to wydaje mi się trochę dużo :-( (20GB dysk i 200GB transfer mc.)

 

Pozdawiam

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dl amnei zwyky reseller starczy ... Zazwyczaj jest tak ze przydzielasz komus jakies wartosci konta np ogolnie 200 MB i w tym dynamiczne sa brane dzielone przez system rzeczy jak poczta, pkiki na ftpku czy dane w MYSQL.

Dostep do zmiany poczty hasla , panel, itp podpinanie domen to najnormalnijsze konto reseller...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie by było gdyby mozna było ograniczyć również transfer, ale z doświadczenia wiem, że raczej tego nie da się zrobić

 

Pozdawiam

Paweł

 

oczywiście że można olimitować transfer,

zapraszam do testu takiego konta,

kontakt na priv lub przez stronę ze stopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam neteasy.pl

 

Świetna jakość, dobre ceny.

 

 

NetEasy był number 1 - jednak u nich nie mozna zmienić hasła dla konta pocztowego (gdy tylko konto pocztowe klient otrzymuje). Tzn można, ale musi to zrobić admin domeny, a nie sam klient :-(.

 

chyba kazdy reseller ma takie mozliwosci o ktorych pisales.

 

 

http://mzone.pl/reseller.html

 

 

No nie każdy, wiekszość pocztę ma na portach wysokich, przeco nie jest dostępna w korporacjach (blokowane potry wszystkie poza 80 i 443). dodatkowo udostępniane aplikacje w postaci webmail nie pozwalają użytkownikowi na zmianę hasła. Dla mnie zmiana taka musi być robiona przez osobiście przez klienta - po pierwsze dlatego aby miał zaufanie do "skrzynki" ;-) oraz nie wydzwaniał za kazdym razem gdy będzie chciał je zmienić ;-).

 

Paweł

 

Jak dl amnei zwyky reseller starczy ... Zazwyczaj jest tak ze przydzielasz komus jakies wartosci konta np ogolnie 200 MB i w tym dynamiczne sa brane dzielone przez system rzeczy jak poczta, pkiki na ftpku czy dane w MYSQL.

Dostep do zmiany poczty hasla , panel, itp podpinanie domen to najnormalnijsze konto reseller...

 

nie do końca. Ja domenę główną np. pietrzynska.pl chcę podpiąć do serwera.

konta pocztowe nadawać w formacie np. ewa@pietrzynska.pl i jednocześnie na prośbę subdomeny ewa.pietrzynska.pl. To są z punktu widzenia serwera dwie różne rzeczy. W koncie ewa.pietrzynska.pl nie założysz konta pocztowego ewa@pietrzynska.pl a co najwyżej poczta@ewa.pietrzynska.pl. Dlatego ważne jest aby klient mógł sobie zmienić hasło dla skryznki pocztowej przez program zarządzający pocztą.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł P: taka możliwość (zmiana hasła dla samego maila) jak najbardziej jest u nas, posłałem Ci więcej info, niebawem znajdzie się też to w FAQ :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jestem pewien, czy rozumiem o co chodzi z tą pocztą, ale na mój gust praktycznie wszystko da się zrobić w DirectAdminie... musisz tylko poznać zależności i strukturę... można dodawać poddomeny jako domeny.. i w ogóle różne bajery.

 

Jeśli szukasz resellera na DA, to oprócz neteasy warto spojrzeć na inten.pl. Dość drogo, ale taniej niż nazwa.. i bardzo w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi - ale mu chodzi o to, aby użytkownik końcowy nie miał dostępu do całego DA, tylko:

> użytkownik poczty logując się do webmaila mógł zmienić hasło

> użytkownik FTP logując się do jakiegoś minipaneliku mógł zmienić dla niego hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sponsi - ale mu chodzi o to, aby użytkownik końcowy nie miał dostępu do całego DA, tylko:

> użytkownik poczty logując się do webmaila mógł zmienić hasło

> użytkownik FTP logując się do jakiegoś minipaneliku mógł zmienić dla niego hasło

nie do końca. Użytkownik FTP może zmienić haslo przez panel. I tak tam za dużo opcji nie będzie ;-). Ale dla konta pocztowego powinien mieć możliwość zmiany przez jakis program. Faktycznie zauważyłem, że neteasy ma na jakimś porcie 22222 coś do zmiany.

hym, muszę to potestować ;-). Pytanie czy da się tą aplikację zrobić na np. porcie 443?? tak aby była dosepna przez serwery proxy w korporacjach.

 

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sponsi - ale mu chodzi o to, aby użytkownik końcowy nie miał dostępu do całego DA, tylko:

> użytkownik poczty logując się do webmaila mógł zmienić hasło

> użytkownik FTP logując się do jakiegoś minipaneliku mógł zmienić dla niego hasło

 

 

co do 1. to nie ma problemu, przykład na neteasy:

http://neteasy.pl:2222/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD

 

i tak z każdą firmą, która używa DA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> użytkownik poczty logując się do webmaila mógł zmienić hasło

Przykład podany przez jarka, czyli:

http://host:2222/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD

> użytkownik FTP logując się do jakiegoś minipaneliku mógł zmienić dla niego hasło

http://host:2222/CMD_CHANGE_FTP_PASSWORD

 

Do autora wątku: Zapoznaj się z naszą ofertą, u nas istnieje możliwość obsługi DirectAdmin na porcie 80.

Oto przykład dla powyższych:

http://da.s4.hekko.pl/CMD_CHANGE_FTP_PASSWORD

http://da.s4.hekko.pl/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że można olimitować transfer,

zapraszam do testu takiego konta,

kontakt na priv lub przez stronę ze stopki.

 

 

Jaki jest czas testowy? nie wiedzę, aby było coś opisane na stronie ani w regulaminie.

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i zawsze można się pobawić skórką, no nie?

I nawet sobie fajną grafę zrobić i w ogóle... DA, przy odrobinie zaangażowania, może fajnie wyglądać i mieć wszystko to, co się chce... i nic więcej : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za oferty do tematu Konta Resellerskiego.

jako, że to jest nowe pytanie stworzyłem nowy wątek ;-)

 

Czy jest jakaś firma, hosting (za wyjątkiem ogicom, blink) na którym klientowi w jedym panelu mogę udostępnić konto ftp do domeny w postaci konto.domena.pl i jednoczesnie konta pocztowego konto@domena.pl? We wszystkich oferowanych niestety dla poczty użytkownika należy założyć inne konto i innego dla domeny. Blink i ogicom oferuję jeden panel dla obu usług i to całkiem przyjazny. Oni z koleji mają inne wady. Klient a nawet administrator nie widzi zużytego transferu danych :-(. Gdyby nie było limitów to bym sie nie przejmował, ale jak wytłumaczyć klientowi, że jest limit, ale nie może go zobaczyć ;-) he he he. Od razu pomyśli, że jakieś przekręty mu szykuję ;-).

 

Dodatkowo zalezy mi na obsłudze poczty i konta w sposób bezreklamowy. NetEasy po zalogowaniu klienta dostarcza przyciski z opisem, strona główna neteasy ;-). DIH z koleji wysłał do mnie pierwszego maila rejestracyjnego z konta darmowego onet.pl he he he. (z posród testowanych przeze mnie jest jednak i tak chwilowo najlepszy - wszystko spolszczone, łatwy i zrozumiały dostęp). Jednak dwa osobne konta :-(.

 

Znacie jakieś takie które w jednym panelu dadzą się zarządzać? ;-)

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za oferty do tematu Konta Resellerskiego.

jako, że to jest nowe pytanie stworzyłem nowy wątek ;-)

 

 

Znacie jakieś takie które w jednym panelu dadzą się zarządzać? ;-)

Paweł

 

 

 

Używam Luny w KEI - wszystko można sobie poustawiać, logo w webmailu, oddzielny panel dla każdego klienta/domeny itp

 

 

sprawdź to ;)

 

kei.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Używam Luny w KEI - wszystko można sobie poustawiać, logo w webmailu, oddzielny panel dla każdego klienta/domeny itp

 

 

sprawdź to ;)

 

kei.pl

 

Dzięki,przypomniałem sobie taką odowiedź

"Może Pan ustawić dla konkretnego użytkownika limit transferu ale fizycznie takiego limitu na serwerze wprowadzić nie można. W tym rozwiązaniu istnieje możliwość "ukrycia" Kei.pl jako firmy hostującej usługi" - czy w żadnym hostingu nie mozna wprowadzić limitów, czy tylko w tyej lagunie w KEI?

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×