Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Sprzęt audio przenośny

Polecane posty

Witam,

 

Jakiego sprzętu tego typu używacie i co możecie polecić?

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego playera, ale z możliwie najlepszą jakością dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

SE W200i. Ze standardowymi słuchawkami (HPM64) brzmi super. Podobno jakość dźwięku jest na poziomie iPoda, ale nie mogę tego osobiście potwierdzić, bo ostatnio iPoda trzymałem w rękach jakieś 4 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

żadne ipody, syfpody, tacze, sracze, EW20000000 itd. itp.

 

polecam znaleźć na Allegro jeszcze jakieś stare zasoby iriverów z serii "T"... sam jakoś 3 lata temu wyhaczyłem T30 (taki czerwony)... tanie to, na paluszka AAA, dźwięk i jakość super... bardzo polecam.. a nie te nowe hiper-LCD-multiformat-cośtam... że ładowanie przez USB albo jakiś dziwny akumulator, do tego durne iTunes (które jest zrobione dla tępych Amerykanów, że "moja biblioteka - zgraj - słuchaj") albo jakieś inne oprogramowanie "dla idiotów"... jedyny minus, że ten starszy sprzęt to tak 2-4GB max się da znaleźć... no ale 2GB na muzę to i tak sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś koło ~w810 z wgranymi sterownikami toshara i oryginalnymi słuchawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1. dużo zależy od słuchawek co z tego, że będziesz będziesz miał za***** sprzęt, a słuchawki za 30zł...

po 2. jakość nagrania muzyki

po 3. Polecam Creativ'a zen'a mam od 2 lat i sprawuje się idealnie :)

 

po 4. przyjdzie woofer i zamiecie all :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SE W200i. Ze standardowymi słuchawkami (HPM64) brzmi super. Podobno jakość dźwięku jest na poziomie iPoda, ale nie mogę tego osobiście potwierdzić, bo ostatnio iPoda trzymałem w rękach jakieś 4 lata temu.

 

Miałem kiedyś SE W200i. W sumie nadal mam ale nie używam :) jakość dźwięku standardowo jest bardzo dobra, ale najlepiej zmienić troche sterowników w fonie (sterowniki dźwieku robione pod np. W810i chodzą elegancko pod W200i). Troche przydatnych rzeczy jest na forum.centrumse.pl :) Za taką cenę to telefon na prawdę jest okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam: Koss Porta Pro. Myślę, że najgorsze nie są :)

 

Co do iRiverów to Sponsi niestety ma rację. Najlepsze brzmienie podobno można uzyskać z T10 i serii IFP. Jednak są to już używane sprzęty, a z moimi zdolnościami wolałbym mieć gwarancję.

Zastanawiam się nad Sansą Fuze. Jednak ładowanie z USB i kolorowy wyświetlacz mnie odstraszają.

 

@jarek: W takim razie czekamy na woofer'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na wizytację na http://www.forum.mp3store.pl ?:) Tam wiedzy trochę poznasz i będziesz w temacie.

 

Mnie ostatnio z grajków podoba się Vedia A10. Nieduża, wieloformatowa. A ponoć gra ładnie:) No i na ładowanej baterii trzyma do 60 godzin grania. Cena też chyba nie jest taka zła - za 230zł na allegro widziałem wersje 8GB, do tego masz gniazdo microsdhc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja używam ipoda 80gb + sluchawki Sennheiser = troche muzyki + przenośny dysk twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPod'a Shuffle. Lubię takie małe, niewiele ważące, bez wyświetlaczy i innych cudów.

Wcześniej miałem Zen'a Stone by Creative, jeszcze wcześniej iRiver'a T.

Wszystkie w zasadzie mogę polecić. Spełniają swoją funkcję jak należy.

Dużo i tak zależy od słuchawek jakich się używa.

Nie czuję potrzeby posiadania czegoś do przenoszenia danych,

bo mam taką ilość serwerów w firmie,

że jestem w stanie wdrożyć dowolne rozwiązanie w tym celu jeśli będzie mi to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
żadne ipody, syfpody

 

Eeee wystarczy troche pokombinować

 

Ja używam od jakiegoś czasu iP 3G(JB) + Słuchawki Philipsa i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy:

 

Tym iRiverem, a Sansą Fuze.

 

Do Sansy jakoś przekonany nie jestem, bo akumulator ładowany przez USB, duży wyświetlacz. Jednak przekonuje mnie slot microSD oraz możliwość odtwarzania FLAC.

 

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w wyborze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam IPod Classic 160GB, ale nie polecam. Jest to szósta generacja ipodow i niestety nie mozna wgrac alternatywnego firmwaru w postaci Rockboxa, bo Apple przekombinowal. Ipody generalnie sa do dupy, bo zakladaja ze masz idealnie poukladana kolekcje muzyki. Jesli masz folder ulubione z setka swoich najlepszych utworow na ktore zawsze masz ochote to ipod roz***ie ci je po calej liscie i niczego nie znajdziesz. O zgrozo jesli ktorys z nich nie ma id3 tagu to juz kaplica. Poza tym jest duzy i ciezki i chcialem go glownie wykorzystywac jako zewn. dysk. Jak zamieszasz z konfiguracja i mu sie nie zgodza sumy kontrolne to nigdy wiecej juz nie zobaczysz swojej kilkutysiecznej kolekcji muzyki. Poza tym wgrywanie muzy trwa wieki!

 

Jesli masz dobre sluchawki to zainwestuj w sprzet dwoch firm: albo iriver, albo cowon. Ta ostatnia to juz audiofilska masakra. Jesli masz wiecej pieniedzy i chcialbys lepsiejsza zabawake do wszystkiego to kup PMP Cowona (najlepsze multimedialna bestia na rynku). Niedawno wyszly nowe modele 32GB i jakoscia dzwieku urywaja dupe tuz przy kostkach wymiatajac konkurencje pod dywanik (na engadget mozesz poszukac opisu).

 

A jesli nie to jakies male gowienko od irivera lub cowona ktore obsluguja wgrywanie plikow bez potrzeby konwersji do dziwnych formatow i dodatkowego softu, czyli takie ktore sa widoczne w systemie jako zwyczajny dysk twardy. Wtedy swoje ulubione songi mozesz wrzucic szybko jak leci i nie tracic czasu na szukaniu ich na swoim odtwarzaczu.

 

A o flacach zapomnij, bo lepiej sobie ogga zrobic. Roznicy i tak nie poczujesz a szkoda miejsca. Iriver i cowon obsluguja ogg, a ten ostatni na pewno obsluguje takze flaki (jesli juz bardzo chcesz).

 

Sznurki:

* http://www.engadget.com/2008/12/29/cowon-s9-review/

*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podałeś dwa zupełnie różne playery... oczywiście na wstępie napiszę, że iriver jest lepszym rozwiązaniem - bo to jeszcze "stara szkoła", czyli normalnie będzie działał jako dysk (czasem trzeba pokombinować, ale nie jest to trudne, kwestia firmware), do tego bateria AAA.. a ta Sansa to taki mini kombajn.. raczej mini niż kombajn... ale wolę jedną porządną rzecz niż jakby to miało mieć bajery i ogólnie ostatecznie było co najwyżej "OK".. no i durne akumulatorki..

 

ipody to jest marketing, ten syf nie jest wart połowy ceny, po jakiej sprzedają te "błyskotki"...

ich itunes i to, co kolega opisał wyżej to jest efekt robienia softu pod amerykańskich debili, którzy poza włożeniem do portu USB nic innego nie potrafią zrobić (opcja "synchronizacji" to kolejny debilny pomysł na wrzucanie plików)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam używam ipoda nano i niestety miałem okazję parę razy używać tego świństwa do wgrywania/zgrywania muzyki.

Całe szczęście, że istnieje do tego jakaś alternatywa.

Ale mimo wszystko jako poręczna "słucharka do muzyki" dość daje radę.

Mimo wszystko żenujący jest poziom korektora dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkty Cowona (czy to mobilne iAudio/PMP, czy to stacjonarne jetAudio) jeśli chodzi o jakość dźwięku są nieporównywalnie lepsze od marketingowych papek-szmatek iPodów, Winampów itp.

 

Jeśli szukasz prostego odtwarzacza o dobrej jakości muzyki, to np. iAudio I7.

A jeśli nie zależy ci na jakości muzyki... to starczy ci spokojnie "odtwarzacz Mp3" z Biedronki/Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty Cowona (czy to mobilne iAudio/PMP, czy to stacjonarne jetAudio) jeśli chodzi o jakość dźwięku są nieporównywalnie lepsze od marketingowych papek-szmatek iPodów, Winampów itp.

 

Jeśli szukasz prostego odtwarzacza o dobrej jakości muzyki, to np. iAudio I7.

A jeśli nie zależy ci na jakości muzyki... to starczy ci spokojnie "odtwarzacz Mp3" z Biedronki/Tesco.

 

Jakbym chciał kupić odtwarzacz z biedronki nie pytał bym na forum.

 

Tylko ja chcę kupić coś pomiędzy, w troche niższej cenie...

 

iPod < moje oczekiwania < iAudio

 

( :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja mam już dość długo irivera e100, może i rzadko używam ale sprzęt bez problemowy, do tego słuchawki sennheisera jakieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do T60 dostałem jakieś mega beznadziejne słuchawki iRiver.

 

Na szczęście na Kossach Porta Pro gra pięknie ;)

 

Tylko coś szybko baterię żre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×