Skocz do zawartości

Polecane posty

Co myślicie o serwerach Apple?

To samo co o komputerach - jak lubisz przeplacac za logo to mozna kupic... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepłacasz jeśli chcesz używać jako standardowy serwer na linuxie/unixie

natomiast jeśli chcesz korzystać z osx server wtedy jak najbardziej ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo co o komputerach - jak lubisz przeplacac za logo to mozna kupic... :)

Mówisz to z własnego doświadczenia wynikającego z użytkowania sprzętu Apple i systemu MacOS X, czy "tak po prostu"?

 

przepłacasz jeśli chcesz używać jako standardowy serwer na linuxie/unixie

natomiast jeśli chcesz korzystać z osx server wtedy jak najbardziej ma sens.

Nic dodać, nic ująć. Pytanie jest na tyle ogólne, że ciężko odpowiedzieć cokolwiek więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Mówisz to z własnego doświadczenia wynikającego z użytkowania sprzętu Apple i systemu MacOS X, czy "tak po prostu"?

Są lepsze rozwiązania od Apple w kategorii serwerów i w lepszej cenie.

Apple jest wielce przereklamowane również w sprzęcie domowym...

Dużo lepsze rzeczy serwuje Dell/Hp/Ibm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem testy wydajności na Mac OS X server w porównaniu do Debiana na platformie IBM teoretycznie Apple wygrał z dość dużą przewagą. Jednak prawda jest też taka że apple o ile jest droższy od IBM'a

więc po moich obserwacjach myślę że najlepsze wyjście nie w chodzić w Apple

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO teraz pytanie do was czy Apple ma w swoich serwerach takie coś jak DELL DRAC chodzi mi o KVM over IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
widziałem testy wydajności na Mac OS X server w porównaniu do Debiana na platformie IBM teoretycznie Apple wygrał z dość dużą przewagą.

coś więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są lepsze rozwiązania od Apple w kategorii serwerów i w lepszej cenie.

Tak i/lub/oraz/albo nie. Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli w grę wchodzi Mac OS X Server to Apple Xserve będzie wyborem oczywistym. Jeśli ktoś potrzebuje Windows Server/Linux/*BSD to wybierze rozwiązania DELL/IBM/HP.

 

Równie dobrze- patrząc na ceny sprzętu DELL'a, czy IBM'a możnaby powiedzieć, że "są lepsze rozwiązania w lepszej cenie" u pana Mietka w sklepie (komputerowym) "tuż za rogiem". Temat rzeka.

 

Apple jest wielce przereklamowane również w sprzęcie domowym...

Dużo lepsze rzeczy serwuje Dell/Hp/Ibm.

Odkąd przesiadłem się (dom, praca) na sprzęt marki Apple i MacOS X'a, nie wyobrażam sobie już nawet powrotu do PC. Gdybym miał znów korzystać z PC (obojętnie czy z Windows, czy Linuksem) wolałbym już chyba w ogóle przestać korzystać z komputera. Maczki są drogie? Punkt widzenia zależy tylko i wyłącznie od punktu siedzenia. Dla mnie to właśnie PC jest drogie w porównaniu z tym co zaoferować może mi Apple... i to zaraz po wyjęciu sprzętu z kartonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Tak i/lub/oraz/albo nie. Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli w grę wchodzi Mac OS X Server to Apple Xserve będzie wyborem oczywistym. Jeśli ktoś potrzebuje Windows Server/Linux/*BSD to wybierze rozwiązania DELL/IBM/HP.

Zdaje się widziałem więcej od Ciebie, ale by ktoś używał w/w systemu nie.

 

Równie dobrze- patrząc na ceny sprzętu DELL'a, czy IBM'a możnaby powiedzieć, że "są lepsze rozwiązania w lepszej cenie" u pana Mietka w sklepie (komputerowym) "tuż za rogiem". Temat rzeka.

Tak widzieliśmy ten sprzęt...

 

Odkąd przesiadłem się (dom, praca) na sprzęt marki Apple i MacOS X'a, nie wyobrażam sobie już nawet powrotu do PC. Gdybym miał znów korzystać z PC (obojętnie czy z Windows, czy Linuksem) wolałbym już chyba w ogóle przestać korzystać z komputera.

Stosunkowo dziwne myślenie patrząc co najmniej na genezę systemu apple i na podzespoły których używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zajęcia na macach przez ponad 3 lata i jeśli moge coś powiedzieć to jedyne co mnie blokuje przed zakupem marki apple jest cena bo to do czego używa 90% ludzi w polsce w zupełności wystarcza i nie ma żadnego problemu z kompatybilnością ze sprzętem.Do domu jak najbardziej, w firmach jest dość często używany jako narzędzie DTP dużo gazet jest opracowywanych włąśnie na tym sprzęcie więc o czymś to świadczy.Marka?? co to za różnica co pisze i co ma w środku dany sprzęt skoro spisuje sie znakomicie do danych zastosowań i jest procentowo mniej awaryjny niż inne produkty tej samej kategori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosunkowo dziwne myślenie patrząc co najmniej na genezę systemu apple i na podzespoły których używa.

Nie zamierzam Ci tłumaczyć, że ugotowane jajko smakuje inaczej niż upieczona kura- chociaż mają jakby nie patrzeć "wspólne korzenie" (tj. nie zamierzam kogokolwiek na siłę przekonywać do "nadgryzionego jabłka").

 

W kwestii podzespołów- dla mnie Apple to przede wszystkim bardzo dobre połączenie dwóch elementów: software + hardware. Owszem- nie zawsze doskonałe i są ludzie dla których maczki skończyły się na sprzęcie z procesorami PPC G5, a modele intelowskie to już jedynie namiastka "dawnych, dobrych czasów". Apple pokazało (i nadal pokazuje), że komputer wcale nie musi być brzydki. Pewnie, że np. szczelinowy napęd w MB to syf mimo iż ładnie wygląda. Skutek "kompromisu" pomiędzy designem a funkcjonalnością. Dostrzegam bardzo wiele wad sprzętu którego używam (nie mam klapek na oczach), lecz... mimo wszystko lista zalet (w porównaniu do wad) jest dla mnie nadzwyczaj długa i imponująca (choć i o wadach, jak i zaletach mógłbym opowiadać całymi godzinami). To właśnie te zalety przekonały mnie do tego, że jednak warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apple jest dobre, jednak nie do wszystkiego. Znakomicie nadaje się do tworzenia klastrów obliczeniowych dla programów graficznych (3d), w środowisku domowym znakomicie się na nim pracuje jest bardzo wygodny i mało problematyczny. Ale mimo wszystko kompletnie nie nadaje się do zastosowań czysto serwerowych, reprezentuje wręcz 0 skalowalności. Dodatkowe narzędzia typu karta zdalnego zarządzania to tylko ciekawostka. Trzeba dobrze się zastanowić czego potrzebujemy, jednak jeżeli chodzi o środowisko czysto poświęcone serwowaniu treści(Czyli temu o czym cały czas się na tym forum mówi) jest według mnie idiotyzmem pakować się w rozwiązania tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówisz to z własnego doświadczenia wynikającego z użytkowania sprzętu Apple i systemu MacOS X, czy "tak po prostu"?

Tak po prostu - komputer to dla mnie (glownie) narzedzie pracy, korzystam z tanszych rzeczy niz Mac i jestem w 110% zadowolony.

Jestem dosc starym amigowcem (dosc dlugo przy niej trwalem), rozumiem przywiazanie do pewnej marki, do komputera, ktory ma dusze ;) , itp. - ale to jest nieracjonalna milosc ;) za ktora sie przeplaca. A temat designu jest dla mnie obcy - komputer ma dzialac a nie wygladac.

Ale EOT z mojej strony bo sie zaraz flame zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na wypowiedź jak o, że posiadam serwisy związane z samą marką miałem do czynienia trochę z samym sprzętem. Więc z jednej strony jest to prawda, płaci się za jabłuszko na na obudowie z drugiej strony - tu pozwolę sobie na małe porównanie - np. jeśli laptop firmy Acer o podobnych możliwościach porównać z Toshibą lub Asusem ... co wyjdzie? Niby podzespoły podobne, ale nie jest to samo wystarczy sobie rozkręcić laptopa marki Acer i Toshia aby zobaczyć tą subtelną różnice - to taka mała dygresja. Jeśli idzie o platformę serwerową Apple to jest ogólnie pieklenie stabilna ... czy jest w czym porównywać hmm... podzespoły podobne do np. Dell, a w zasadzie te same jeśli wierzyć plotką odnośnie tego kto dla kogo robi i dostarcza komponenty. Tyle mam do powiedzenia bo zagłębianie się w każdy szczegół to by trzeba zrobić wykład na całą stronę, a prawda jest taka, że wszystko zależy od konkretnej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaczy: masz pieniądze, aby się wzbogacać o sprzęt Apple, a nie masz 300 zł netto,

aby mi opłacić FV sprzed prawie roku?

wielu miałem już z tego forum klientów, różni ludzie, różne okoliczności,

wielu takich co miało problemy z płatnościami, nie mniej jednak Ty jesteś do bólu wyjątkowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy powinieneś załatwiać chyba na innych kanałach kontaktu niż publiczne forum ? Dodatkowo całkowity offtopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×