Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kwiatekx

Przekierowanie poczty do skryptu PHP

Polecane posty

Witam.

 

Mam problem: potrzebuje przekierować przychodzącą pocztę na serwer do skryptu PHP (w którym to ma być wiadomość obrobiona). W tej chwili zaciągnąłem do tego plik /etc/aliases i wklepałem: "mail: "|/usr/bin/php5-cgi /var/www/mail.php"". Alias "puka" do skryptu - skrypt się wykonuje, jednak na żadnym wejściu nie widzę w skrypcie PHP treści wiadomości.

 

Macie może pomysł jak coś takiego zrealizować? Może jakoś za pomocą procmaila? Jeszcze myślałem, żeby zostawić ten alias, on by odpalał skrypt, w międzyczasie wiadomość by się zapisywała na serwerze w jakieś skrzynce a skrypt by sobie ją po jakimś POP3 pobierał, ale to takie trochę na około :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W regułkach procmaila też można dać forward do php poprzez |php skrypt.php

 

Jednak z moich testów (ale to było 2 lata temu) w PHP nijak nie udało mi się dostać do treści wiadomości - jedynie do samych jej nagłówków.

W końcu do tego celu użyłem bodaj Perla, gdzie wiadomość była w normalnym stdin.

 

 

A drugie wyjście - ustawiasz normalne konto pocztowe na ten adres, a w cronie dodajesz powiedzmy z interwałem 5min poolera, który zaloguje się via IMAP na konto, odczyta wiadomości, przeparsuje je do zrozumiałej postaci (polecam rozszerzenie PECLowe mailparse) i wrzuci do jakiejś bazy danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×