Skocz do zawartości
scz

najlepsze serwery

Polecane posty

Witam

 

 

W jaki serwer teraz najlepiej inwestować?

 

Dell, HP, IBM, SUN?

 

 

Szukam rozwiązania które zapewniło by mi jak największą bezawaryjność.

 

Myślę też czy inwestować w markowe serwery czy zrobić sobie klastry z PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

 

W jaki serwer teraz najlepiej inwestować?

 

Dell, HP, IBM, SUN?

 

 

Szukam rozwiązania które zapewniło by mi jak największą bezawaryjność.

 

Myślę też czy inwestować w markowe serwery czy zrobić sobie klastry z PC?

 

Jeśli stawiamy na wysoką dostępność to redundancja w jak największym zakresie na pewno pomoże nam osiągnąć cel. Redundancja zarówno w ujęciu poszczególnych maszyn - nadmiarowość pamięci masowych, zasilania, chłodzenia - jak i i to, że usługi powinny być uruchamiane w trybie HA (czyli software umożliwiający klastrowanie+ilość serwerów dla usługi to co najmniej 2+nadmiarowa sieć lokalna,zarówno przełączniki jak i firewalle oraz routery+nadmiarowy SAN). Nie da się ukryć, że najwięcej zależy od Twojego budżetu. Temat jest szeroki a sposobów na "wysoką dostępność" jest naprawdę wiele ...

 

Interesująca w dziedzinie m.in. wysokiej dostępności jest koncepcja Cloud Computing ...

 

Odpowiadając na pytanie czy "klastry" czy "markowe serwery" - jeśli nie może być i jedno i drugie od razu to najpierw postawiłbym na klastrowanie usług a potem platformę sprzętową migrowałbym na "markowy sprzęt".

 

--

Pozdrawiam

 

MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na tworzeniu klastrów nie każdy się zna. Nie ma też za dużo softu i poradników typu "HOW TO"

 

HP robiło reklamę serwerom swoim że można do nich strzelać i będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz na tworzeniu klastrów nie każdy się zna. Nie ma też za dużo softu i poradników typu "HOW TO"

 

HP robiło reklamę serwerom swoim że można do nich strzelać i będą działać.

 

Nie da się ukryć, że techniki klastrowania do najprostszych w implementacji nie należą - ale przecież w systemach "mission critical" nie chodzi o prostotę, ale o jak najlepszy efekt końcowy w postaci wysokiej dostępności.

 

Jeśli chodzi o sprzęt typu "można strzeląć i będą działać" to swego czasu była moda na blade`y+ ewentualnie sieć SAN (przy blade`ach zdecydowanie zalecana), potem euforia nieco opadła, ale dalej jest to rozwiązanie pozwalające na budowę środowiska o naprawdę wysokiej niezawodności, na dodatek w jednym chassis - barierą jest cena.

 

Ostatnio Intel wprowadził rozwiązanie o podobnej filozofii, ale w dużo bardziej przystępnej cenie, poniżej link z oferty TK:

http://www.thomas-krenn.com/pl/systemy-ser...lar-server.html

 

--

Pozdrawiam

 

MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te serwery klastrowe intela są dość ciekawe. W szczególności że problemy softu przy intelu były by z głowy. Jednak minus jest jeden - DROGIE. Za tą cenę można by za***istego SUN'a kupić bądź ile komputerów PC w klaster zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te serwery klastrowe intela są dość ciekawe. W szczególności że problemy softu przy intelu były by z głowy. Jednak minus jest jeden - DROGIE. Za tą cenę można by za***istego SUN'a kupić bądź ile komputerów PC w klaster zrobić.

 

Nad SUNem (mimo, że to znakomity sprzęt) bym się zastanowił ze względu na ostatnie wydarzenie:

http://www.sun.com/third-party/global/oracle/

 

... zapewne trochę zacznie się zmieniać (jak po każdej fuzji) co nie wróży dobrze stabilizacji jeśli chodzi o rozwój poszczególnych linii produktowych.

 

Plusem blade`ów czy wspomnianych serwerów modularnych jest oszczędność miejsca w rack - miejsca które zwykle nie mało kosztuje.

Moim zdaniem, jeśli ilość "U" nie gra roli to nie warto wchodzić w mocno "skompresowane" rozwiązania bo jest to marnowanie pieniędzy.

 

Ps.: Warto pamiętać, że blade`y wymagają naprawdę dobrego chłodzenia (duże lepszego niż przeciętny serwer 1-2U) - przegrzane mogą zmienić z niezawodnego w bardzo zawodne rozwiązanie ...

 

--

Pozdrawiam

 

MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku ilość U nie gra roli.

 

 

 

 

 

Najlepsze rozwiązanie odnośnie klastrów ma Google żadnego pada od wielu lat a ostatni pad był spowodowany awarią routera.

 

Ale wiadomo, że technologia klastrów google nie zostanie opublikowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obracacie jedynie markami i ogólnikami nt. niektórych ich flagowych produktów,podczas gdy najważniejsze jest:

co chcę osiągnąć/wdrożyć i ile mam na to pieniędzy?

Bez tych danych całe to wnioskowanie jest bezsensu...

 

 

 

Ten Intel 6U a la blade to totalna beznadzieja moim zdaniem.

 

Totalnie nie dający się skalować produkt i do tego bardzo drogi.

 

14 dysków do 12 procesorów 4rdzeniowych.

 

Tego się nie da nijak sensownie dociążyć.

 

Ani pod hosting, ani pod bazy danych, ani sensowną wirtualizację - SETI@home? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto by wiedzieć jaka skala ma być tego przedsięwzięcia.

Bo może wystarczy Ci fajny HP DL360 G5 z 2 Quadami, X SAS dyskami w raid , redundantnym zasilaniem, kartą zdalnego zarządzania i można powiedzieć, że takie rozwiązanie zapewni Ci wysoką stabilność...

Chociaż w sumie taki HP będzie droższy niż ten pseudo blade od intela. ( W zależności od ilości użytych modułów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do bazy danych znalazłem już odpowiednie rozwiązanie MySQL Cluster

http://www.mysql.com/products/database/clu.../resources.html

 

 

 

Teraz dla serwera http muszę znaleźć coś co by zapewniło wysoką dostępność.

 

 

Popatrzcie na serwery OVH. uptime mają praktycznie (na serwerach wirtualnych 100%) - na pewno dobra technologia klastrów bo wątpię aby inwestowali w markowe serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na to kilka tyś.

 

Do bazy danych już znalazłem rozwiązanie.

 

Teraz do czegoś co będzie serwerem www znalazłem Sun Cluster wygląda obiecująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmienia stanowczo postać rzeczy. Za taką kwotę nawet jednego markowego serwera 2 procesorowego się nie kupi. Nie mówiąc o rozwiązaniach bladowych, które ktoś powyżej przytaczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sebak

 

można tanio kupić intel atomy (niedługo nowe wchodzą) które są dość tanie i stosunkowo wydajne i z nich zrobić klastry.

 

 

Na razie szukam dobrego rozwiązania dla klastrów pod serwer www pod MySQL już znalazłem.

 

Poza tym nie za bardzo się opłaca kupować markowych serwerów - według mnie lepiej sobie złożyć samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atomy wcale nie są aż takie tanie, to raz. A dwa to zarządzanie i administracja nietypowych rozwiązań będzie Cię o wiele więcej kosztowała.

 

Poza tym nie za bardzo się opłaca kupować markowych serwerów - według mnie lepiej sobie złożyć samemu.

 

To zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na stabilności i dostępności usług, to wybierasz markowy i sprawdzony sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie Sun Cluster nie bardzo trudne.

Tak samo MySQL Cluster idzie się nauczyć :)

 

 

Co do atomów były po 180zł już (2 rdzeniowe) tyle że dolar tak poszedł z górę że teraz są nawet po 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena atoma DC w chwili obecnej to jakieś 360-380 zł. Wydajnościowo jest to kiepskie, a do tego awaryjne...

 

 

Wszystkiego idzie się nauczyć, ale jeśli można coś rozwiązać w prosty sposób to po co kombinować? Czasami szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Markowy sprzęt z redundantnymi zasilaczami, kartą zdalnego zarządzania z diagnostyką błędów, dyski RAID 1, 10 lub 5. Tyle, że na taki zakup trzeba przeznaczyć 5-6 k. Ja polecam serwery IBM'a 2U x3650, mam sprawują się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że klaster z PC będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię w wydajność i bezawaryjność Atomów.

Ogólnie mając 2-3 tysiące bez sensu pytać o "najlepsze rozwiązania serwerowe"

Tylko nie mów mi od czegoś trzeba zacząć bo to nie o to tutaj chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu popatrz na google oni nie inwestują w nic markowego. wszystko PC w klastrach. uptime przez ostatnie lata 100%. Google robi wszystko najmniejszym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×