Skocz do zawartości
Darecky

Odzielnie hosting i domena?

Polecane posty

Witam bardzo serdecznie na forum, jestem tu nowy.

Mam taki pomysł - chciałbym kupić domenę .pl w home.pl i do tego założyć jeden z darmowych hostingów ( tylko serwer ) i podpiąć pod to tę domenę. Można tak? Czy jest to trudne do zrobienia? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz "Zewnętrzne serwery DNS" i w polach DNS1.2.. podajesz serwery DNS które udostępni Ci dostawca hostingu.

Jednak tak szczerze mówiąc jak chcesz założyć darmowy hosting skoro nie posiadasz fundamentalnej wiedzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W polach DNS1 i DNS2 (lub nawet DNS3 i DNS4 jak jest potrzeba) wpisujesz nazwy serwerów DNS twojego hostingu. Na pewno zostały Ci te dane wysłane przy zakładaniu konta hostingowego.

 

Pan Adrian mnie uprzedził :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczasz "Zewnętrzne serwery DNS" i w polach DNS1.2.. podajesz serwery DNS które udostępni Ci dostawca hostingu.

Jednak tak szczerze mówiąc jak chcesz założyć darmowy hosting skoro nie posiadasz fundamentalnej wiedzy?

On chyba chce założyć konto na jednym z darmowych hostingów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliscie dodac by jeszcze np jesli posiada jakis panel by dodal domene na serwer :rolleyes:.

Gdyz albo DNSy nie przejda wywali blad ze zle sa skonfigurowane DNSy, lub jego domena bedzie wskazywac na strone serwera, a nie konkretnie na jego konto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnieliscie dodac by jeszcze np jesli posiada jakis panel by dodal domene na serwer :rolleyes:.

Dokładnie :)

 

Gdyz albo DNSy nie przejda wywali blad ze zle sa skonfigurowane DNSy, lub jego domena bedzie wskazywac na strone serwera, a nie konkretnie na jego konto .

Wywali błąd, dla polskich domen nie ma możliwości ustawienia nowych DNS bez wcześniejszej konfiguracji na serwerze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×