Skocz do zawartości
MttB

Serwer Dedykowany

Polecane posty

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zamówienia specjalnego serweru dedykowanego np. o pojemności dyskowej 50TB?

Oczywiście rozumiem, że wiązałoby się to z dużymi kosztami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw trzeba mieć ten serwer i dlatego się pytam czy np. firma dell robi takie serwery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell powiadasz. Zawsze możesz kupić dowolny serwer i podłączyć macierz dyskową iSCSI. Dla przykładu link 48 dysków SATA w obudowie 4U skalowalne do prawie 600TB. Jedynie cena o ile dobrze pamiętam w okolicach 70k$ może być problemem. Ewentualnie coś z mniejszym rozmachem link.

 

Zwykły pojedynczy serwer 4U to max jakieś 24TB w RAID0 przy zastosowaniu dysków 1TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest właśnie problemem, bo przeznaczam na to 480k, a potrzebuje bardzo potężne sewery z pojemnością dyskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena nie jest właśnie problemem, bo przeznaczam na to 480k, a potrzebuje bardzo potężne sewery z pojemnością dyskową.

Ja bym kupił 100 PCtów i sam sobie taką macierz zrobił łącznie z replikacją i failover'em.

Dobra zabawa gwarantowana! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zrobić replikacje i failover na otwartym oprogramowaniu, komuś się to udało?

Można. Udało. W Google jest pełno bardzo ciekawych informacji o tym

i nim się za to zabierzesz radzę poczytać, bo nie jest to taki proste,

gdyż trzeba zgrać ze sobą kilka obcych sobie komponentów

przy czym każdy z nich ma swoje określone zachowania w sytuacji a,b,c.

Inna sprawa, że są nawet systemy plików posiadające namiastkę

takich funkcjonalności. Naprawdę jest co testować,

a do czytania tyle case studies, że hej.

Można się kilka miesięcy bawić takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli spytam co ty chcesz z tego zrobić drugi rapidshare?; qq

Tak jak koledzy, kupić te 100 pctów i zrobić macierz ;))

Ja tam nie widziałem nigdy oferty 1 serwera powyżej 10 TB ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak koledzy, kupić te 100 pctów i zrobić macierz :))
Ciekawe tylko kto za prąd zapłaci? :) A tak poważniej to 100x PC jest jak najbardziej OK 'dla zabawy' ale do zastosowań produkcyjnych wolałbym kilka zreplikowanych Thumper'ów (każdy po 96TB w 4U).

 

Ja tam nie widziałem nigdy oferty 1 serwera powyżej 10 TB ; p
Patrz wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak MttB lub jego firma ma nadmiar gotówki to są rozwiązania, które pochłoną całe fundusze i jeszcze będzie mało. Dla przykładu oferta NetApp (link), a w szczególności Data ONTAP GX Systems (link) z marnym Max Raw Storage Capacity 14,112TB. Ceny pewnie trochę niższe od lotu w kosmos... ale niewiele. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

headShot1: widać mało widziałeś. pierwsza z brzegu co ma na 100% taki serwer - leaseweb - mają do 24TB (plus marne 80GB na os) w standardowej ofercie;-) a gdyby to zamienić na dyski nie 1TB a 2TB ( a to na pewno jest do dogadania ) to już mamy wielkość jaka interesuje autora wątku ( prawie 50TB przestrzeni). w sumie można zamontować 26 dysków w tym oto http://www.leaseweb.com/en/products/dedica...stomize/35/153/ urządzeniu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×