Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damien

Konto mailowe

Polecane posty

Witam,

 

Szukam konta mailowego lub hostingu pozwalającego na wysyłanie poczty, jako inny użytkownik. Coś takiego, jak jest w GMailu.

Wyślij pocztę jako:

(Używaj programu Gmail do wysyłania poczty z innych adresów e-mailowych

 

 

Dodajemy email, którego jesteśmy właścicielem, dzięki czemu mamy możliwość "podszywania" się pod ten adres przy wysyłaniu listu.

 

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie takiego konta mailowego lub hostingu z serwerem poczty.

 

Oczywiście nie może to być GMail ani Google Apps.

 

Pozdrawiam, Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby któryś hosting zgodził się na relay maili z adresów u siebie nie podpiętych.

Nawet jeśli, to taki mail docierający do większości porządnych serwerów pocztowych wyleci na SPF-policy.

 

A jeśli logować się przez SMTP do wysyłania wiadomości... to może program pocztowy sobie lepiej było by zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie program pocztowy odpada, to konto email ma być podpięte pod system newslettera.

 

A dlaczego taki list ma być odrzucany przez SPF-policy? Nie chcę podszywać się pod żaden cudzy adres przecież. Może jeśli uzupełnię poprawnie ten rekord SPF, będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Szukam konta mailowego lub hostingu pozwalającego na wysyłanie poczty, jako inny użytkownik. Coś takiego, jak jest w GMailu.

 

 

Dodajemy email, którego jesteśmy właścicielem, dzięki czemu mamy możliwość "podszywania" się pod ten adres przy wysyłaniu listu.

 

Będę bardzo wdzięczny za wskazanie takiego konta mailowego lub hostingu z serwerem poczty.

 

Oczywiście nie może to być GMail ani Google Apps.

 

Pozdrawiam, Damian

 

Gmail to chyba jedyny na świecie serwis email który skanuje nagłówki From: w wiadomościach. Pozostałe jak wp.pl o2.pl interia.pl onet.pl itd tego nie robią więc można tak naprawdę wysyłać wiadomości z dowolnym podpisem adresu nadawcy. Co najwyżej jest ograniczenie na podawany MAIL FROM: w protokole smtp, ale on nie musi się zgadzać z nagłówkiem From: wogóle.

Jeśli domena w której wysyłasz emaile ma opublikowane rekordy SPF to spodziewaj się odrzuceń wiadomości przez docelowe serwery pocztowe.

Dzięki kontu na vipserv.org będziesz w stanie wysyłać emaile z różnych adresów. Jeśli chcesz wiedzieć wiecej skontaktuj się z biurem obsługi klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gmail to chyba jedyny na świecie serwis email który skanuje nagłówki From: w wiadomościach. Pozostałe jak wp.pl o2.pl interia.pl onet.pl itd tego nie robią więc można tak naprawdę wysyłać wiadomości z dowolnym podpisem adresu nadawcy.
Zapomnialeś dodać, że wszystkie serwery korzystające ze SpamAssassin'a także skanują ten nagłówek...

 

Jeśli domena w której wysyłasz emaile ma opublikowane rekordy SPF to spodziewaj się odrzuceń wiadomości przez docelowe serwery pocztowe.
SPF sprawdza MAIL FROM, a nie From:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPF sprawdza MAIL FROM, a nie From:.

 

MAIL FROM: to polecenie w protokole SMTP. To co tam jest podane nie wchodzi w skład emaila który jest przesyłany dalej, no chyba że jako jakiś dodatkowy nagłówek jak Original Sender ale to bez znaczenia. A więc SPF sprawdza nadawce (From:) i rekordy TXT-SPF pod domeną w której był nadawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalista się znalazł...

 

MAIL FROM: to polecenie w protokole SMTP. To co tam jest podane nie wchodzi w skład emaila który jest przesyłany dalej, no chyba że jako jakiś dodatkowy nagłówek jak Original Sender ale to bez znaczenia.
A Return-Path: to niby co? Wbrew temu co piszesz, to ma znaczenie...

 

A więc SPF sprawdza nadawce (From:) i rekordy TXT-SPF pod domeną w której był nadawca.
Nie, nie sprawdza nagłówka From: (i nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że tak robi).

 

Zgodnie ze specyfikacją:

This document defines a protocol by which domain owners may authorize

hosts to use their domain name in the "MAIL FROM" or "HELO" identity.

Compliant domain holders publish Sender Policy Framework (SPF)

records specifying which hosts are permitted to use their names, and

compliant mail receivers use the published SPF records to test the

authorization of sending Mail Transfer Agents (MTAs) using a given

"HELO" or "MAIL FROM" identity during a mail transaction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zrobiłem tak, jak polecono mi w innym wątku. Konto jest obsługiwane przez system pocztowy mojego hostingu, więc nie muszę męczyć się z Google Apps, a co za tym idzie, nie ma problemów z SPF.

 

Pozdrawiam, Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostałe jak wp.pl o2.pl interia.pl onet.pl itd tego nie robią

Buahahaha... specjalista od siedmiu boleści się znalazł...

Taka moja rada - następnym razem, przed głoszeniem swoich teorii na jakiś temat, sprawdź łaskawie w praktyce ich działanie...

 

Akurat zarówno onet, wp, o2 i interia SPRAWDZAJĄ rekordy SPF i odbijają niepoprawne maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat zarówno onet, wp, o2 i interia SPRAWDZAJĄ rekordy SPF i odbijają niepoprawne maile.
W obronie nand'a chciałem napisać, że cytowany przez Ciebie tekst dotyczył pola From: (czyli nie ma nic wspólnego z SPF'em), jednak w trakcie pisania tego posta uświadomiłem sobie, że nand upierał się, że pole From: jest wykorzystywane przez SPF, czyli napisał jeszcze więcej bzdur niż początkowo myślałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytowany fragment może tak, ale już następna część zdania (mówiąca, że "u nas możesz wysyłać do tych wymienionych providerów") to totalna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytowany fragment może tak, ale już następna część zdania (mówiąca, że "u nas możesz wysyłać do tych wymienionych providerów") to totalna bzdura.
Przynajmniej nie napisał, że wiadomość na pewno trafi do adresata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×