Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adamos22

[Wirtualny]

Polecane posty

Witam, moje forum ostatnio odwiedza coraz więcej osób, i zużywam już teraz ok. 30 GB/miesiąc, dlatego postanowiłem poszukać nowego dostawcy hostingu.

Szukałem bardzo długo i jak się okazuje nie jest łatwo znaleźć coś co by mi odpowiadało.

 

Stanęło na Nazwa.pl - niezawodny (wg. opinii), dużo transferu, duża powierzchnia, znana marka, dobre zaplecze, wysoko w top100, autorski panel

albo Prohost.pl - trochę mniej znana firma, brak wiarygodnego monitoringu uptime, dużo transferu, duża powierzchnia, dobre opinie.

 

Słyszałem jednak że Nazwa ma bardzo restrykcyjne ograniczenia, że wysoki transfer jest tylko na papierze i nie da się go wykorzystać.

Czy w którymś z tych dostawców można samodzielnie śledzić obciążenie CPU generowane przez konto ? W Prohost ponoć widać zapytania sql które zbyt mocno obciążają serwer.

 

jak wy oceniacie - Co wybrać ? A może jest jeszcze jakiś godny uwagi hosting z uptime >99,9, z dużym transferem, nieograniczoną liczbą domen, i najlepiej z panelem DirectAdmin lub autorskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się składa, że się interesowałem neteasy, z tym że potrzebuje niezawodnego hostingu, a neteasy:

-Nie ma niezależnego pomiaru uptime, np tu w rankingu.

-Wczoraj np. była awaria jednego z serwerów (http://neteasy.pl/whmcs/announcements.php) która trwała od godz. 11; do chyba dziś rana (sprawdzałem wczoraj ten serwer i kilka stron, o 22 nadal nie odpowiadał)

 

Nie wiem jak było naprawdę, bo nigdzie nikt nie pisze o tym, a ja nie mam tam konta, ale jeżeli ta awaria naprawdę trwała ok 20 godzin, to dla mnie taki hosting odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można od razu przekreślać takiej firmy po jednej dłuższej awarii. Jeśli to była wina sprzętu to co mogła zrobić firma by temu zapobiec? Po drugie to była awaria na serwerze platinum i nie jest powiedziane, że twoje konto się tam znajdzie.

Moje konto jest na serwerze o nazwie apple, który ma "180 Days, 0 Hours and 49 Minutes" uptime'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też polecam neteasy, mam tam 3 konta i wszystko śmiga elegancko. Awarie są tutaj rzadkością, a support doskonały :( Też są bardzo elastyczni odnośnie limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien cię zadowolić któryś z pakietów na dhosting.pl...

Ale... Za porządny hosting niestety trzeba niestety porządnie zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, moje forum ostatnio odwiedza coraz więcej osób, i zużywam już teraz ok. 30 GB/miesiąc, dlatego postanowiłem poszukać nowego dostawcy hostingu.

Szukałem bardzo długo i jak się okazuje nie jest łatwo znaleźć coś co by mi odpowiadało.

 

Stanęło na Nazwa.pl - niezawodny (wg. opinii), dużo transferu, duża powierzchnia, znana marka, dobre zaplecze, wysoko w top100, autorski panel

albo Prohost.pl - trochę mniej znana firma, brak wiarygodnego monitoringu uptime, dużo transferu, duża powierzchnia, dobre opinie.

 

Słyszałem jednak że Nazwa ma bardzo restrykcyjne ograniczenia, że wysoki transfer jest tylko na papierze i nie da się go wykorzystać.

Czy w którymś z tych dostawców można samodzielnie śledzić obciążenie CPU generowane przez konto ? W Prohost ponoć widać zapytania sql które zbyt mocno obciążają serwer.

 

jak wy oceniacie - Co wybrać ? A może jest jeszcze jakiś godny uwagi hosting z uptime >99,9, z dużym transferem, nieograniczoną liczbą domen, i najlepiej z panelem DirectAdmin lub autorskim ?

 

Jak najbardziej polecam prohost serwery w PL, niskie pingi uptime 99,8 a gdy już jest jakaś przerwa to dostajesz ostrzeżenie, że w nocy będzie jakaś 5 minutowa przerwa spowodowana wymianą czegoś lub konfiguracją, moje forum stojące u nich narazie nic wielkiego ale..

http://sec905.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner
Czy w którymś z tych dostawców można samodzielnie śledzić obciążenie CPU generowane przez konto ?

 

 

Tak, w nazwa.pl możesz śledzić wszystkie parametry bezpieczeństwa na bieżąco, np. ilość wierszy pobranych z bazy, ilość zapytań wykonanych na bazie, itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja korzystalem z neteasy i prohost. Osobiscie polecam prohost. Duzo transferu,niskie ceny, wysoka jakość. Hostuje tam forum smf i strone na autorskim skrypcie. Jezeli chcesz, to moge podac Ci adres na pw : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również Ci polece Prohost jeżeli zamierzasz tylko wybierać pomiędzy tymi 2 firmami. Z nazwą miałem nie przyjemne wspomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×