Skocz do zawartości
Kornel

Faktura z Hetzner

Polecane posty

Witajcie,

 

Podczas przeglądania forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie - czy od rachunków z Hetzner.de można odliczać wykazany tam 19% VAT? Posiadam VAT EU ale księgowa się upiera, że VATu za tą usługę nie mogę sobie odliczyć.

Całość zaliczam w koszta ale przyznam, że przy 3 serwerach trochę boli mnie brak możliwości odliczania VATu.

Zatem - można, czy nie można ?

 

Pozdrawiam

Kornel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ew. wprowadzić w błąd gdyż nie zajmduje sie księgowością ale z tego co pamiętam:

- podajesz hetzner, VAT UE, wystawiają faktury bez ich vat 19%

- Ty wystawiasz dokument wewnętrzny z doliczonym PL 22% vatem i potem sobie go odliczasz

lub coś podonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można ponieważ masz fakturę z VAT 0 % zauważ że pomniejszają Ci cenę o 19% jeżeli masz nip EU.

Musisz takiego sprzedawcę przy każdej fakturze weryfikować przez odpowiednią komórkę w urzędzie (dostaje się na maila potwierdzenie że jest firmą unijną i istnieje). Natomiast od sprzedaży związanej z tym produkttm trzeba odprowadzić normalny Polski VAT. Czyli generalnie masz od dochodowego ale nie VAT - w 100% też normy prawnej Ci nie podam ponieważ robi to za mnie księgowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie można ponieważ masz fakturę z VAT 0 % zauważ że pomniejszają Ci cenę o 19% jeżeli masz nip EU.

Musisz takiego sprzedawcę przy każdej fakturze weryfikować przez odpowiednią komórkę w urzędzie (dostaje się na maila potwierdzenie że jest firmą unijną i istnieje). Natomiast od sprzedaży związanej z tym produkttm trzeba odprowadzić normalny Polski VAT. Czyli generalnie masz od dochodowego ale nie VAT - w 100% też normy prawnej Ci nie podam ponieważ robi to za mnie księgowa :)

To nie jest faktura 0% tylko n/p. Hetzner pomniejsza (a w zasadzie nie nalicza) Ci 19% Niemieckiego podatku VAT, bo jest to transakcja wewnątrzwspólnotowa i ty jako nabywca masz obowiązek rozliczyć się z podatku VAT w kraju w którym prowadzisz działalność wg stawek zgodnych z ustawą. Wystawiasz fakturę (ty lub księgowa) wewnętrzną i naliczasz podatek VAT 22%. Taką fakturę wrzucasz w koszty jak każdą inną fakturę. Kolega Adrian dobrze pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest faktura 0% tylko n/p. Hetzner pomniejsza (a w zasadzie nie nalicza) Ci 19% Niemieckiego podatku VAT, bo jest to transakcja wewnątrzwspólnotowa i ty jako nabywca masz obowiązek rozliczyć się z podatku VAT w kraju w którym prowadzisz działalność wg stawek zgodnych z ustawą. Wystawiasz fakturę (ty lub księgowa) wewnętrzną i naliczasz podatek VAT 22%. Taką fakturę wrzucasz w koszty jak każdą inną fakturę. Kolega Adrian dobrze pamięta.

 

 

Jak pisałem wiedziałem że dzwoni ale w którym kościele ....? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×