Skocz do zawartości
jeffmills

pare pytan o vpsie

Polecane posty

Witam

 

Mam pare pytan na temat vpsow:

 

-czym sie roznia vpsy z budgetvps i hitme?

-najtanszy vps w hitme czy najlepsza oferta shared w prohost? co lepsze?

 

 

dzieki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. BudgetVPS jest, jak sama nazwa wskazuje, ofertą budżetową. Są wyższe pingi z łączy TPSA oraz nie można stawiać serwerów gier.

2. Zależy do czego potrzebujesz ten serwer. Jeżeli chcesz na tym tylko postawić strony www, to lepszym rozwiązaniem będzie Prohost.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. vpsy z hitme mają większe SLA, mają jakiś tam support

2. vps w hitme, lub shared w prohost jeśli ktoś nie zna się na zarządzaniu dedykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. BudgetVPS jest, jak sama nazwa wskazuje, ofertą budżetową. Są wyższe pingi z łączy TPSA oraz nie można stawiać serwerów gier.

Pozdrawiam

Co Ty gadasz?po prostu pakiety inną drogą idą. Wystarczy poszukać na forum. Ja pingi mam takie same tu i tu..na kilku łączach sprawdzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malas, jest tak jak mówię :). Posiadam VPS, i w HitMe, i w BudgetVPS. Do HitMe ping na neostradzie ~25ms, do BugdetVPS ~45ms... Może u innych operatorów tak nie jest. Zaznaczyłem, że chodzi mi TYLKO o łącza tepsy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. BudgetVPS jest, jak sama nazwa wskazuje, ofertą budżetową. Są wyższe pingi z łączy TPSA oraz nie można stawiać serwerów gier.

2. Zależy do czego potrzebujesz ten serwer. Jeżeli chcesz na tym tylko postawić strony www, to lepszym rozwiązaniem będzie Prohost.

 

Pozdrawiam

 

co? tak chcem na tym postawic serwis www ale czemu na shared lepiej w prohost?myslalem ze nawet i tani vps jest lepszy od shared w prohost??

 

moze to ktos wytlumaczyc?

 

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malas, jest tak jak mówię :) . Posiadam VPS, i w HitMe, i w BudgetVPS. Do HitMe ping na neostradzie ~25ms, do BugdetVPS ~45ms... Może u innych operatorów tak nie jest. Zaznaczyłem, że chodzi mi TYLKO o łącza tepsy!

 

No to napisałem też przecież, że w budgetvps pakiety idą inną trasą..niekoniecznie najkrótszą ;)

i może dlatego..ja różnic tam nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co? tak chcem na tym postawic serwis www ale czemu na shared lepiej w prohost?myslalem ze nawet i tani vps jest lepszy od shared w prohost??

 

moze to ktos wytlumaczyc?

Bo posiada administratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HitMe.net.pl - podstawowy support, łącza idą najkrótszą możliwą dla nas w danej lokalizacji trasą

BudgetVPS.pl - bez supportu, łącza idą najtańszą trasą - obecnie ruch do TPNETu puszczany jest łączem zagranicznym, pozostałe takimi samymi trasami jak HitMe.net.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom a procek, pamieć itd....?

 

Do standardowej strony czy forum nie jest konieczny VPS... Weź jeszcze pod uwagę to, że jeśli nie masz zielonego pojęcia o zarządzaniu serverem, to na tym VPS'ie nic nie zrobisz i będziesz musiał wynając administratora, czyli odrazu masz dodatkowe koszty  :) Przy zwykłym hostingu shared masz panel w którym zarządzasz wszystkim, a w razie jakichkolwiek pytan/problemow zwracasz się z tym do bok'u, dlatego jest to proste i niewymagające rozwiązanie dla takich ludzi jak Ty  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiem o co chodzi. no ale jak bede mial 2000-7000 tys. UU dziennie to niestety shared nie wyrobi a vps tak. czyz nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak wiem o co chodzi. no ale jak bede mial 2000-7000 tys. UU dziennie to niestety shared nie wyrobi a vps tak. czyz nie?

Zależy od skryptu itd..dużo tych czynników jest. Są strony, które wytrzymują 5k na sharedzie(kiedyś tworzyłem taką właśnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na shared raczej bez szans ... VPS bez porządnej konfiguracji tez moze nie podołac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zatrudnic administratora, bo jesli sie na tym nie znasz, to nie bedziesz sie umial tym poslugiwac  :) Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jedyne sensowne (przynajmniej na początku) w Twoim przypadku  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zatrudnic administratora, bo jesli sie na tym nie znasz, to nie bedziesz sie umial tym poslugiwac :) Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jedyne sensowne (przynajmniej na początku) w Twoim przypadku ;)

No ale on wie, że musi zapłacić za konfiguracje a Ty mu to samo powtarzasz dalej..nie znasz ceny to po co piszesz?:/

 

ja za taką podstawową (czyli www,ftp,mysql) płaciłem taniutko bo 50zł, ale to taka podstawowa bardzo. Sporo adminów na tym forum, więc na pw coś dostaniesz na pewno :) No ale oczywiście żeby od czasu do czasu zajrzał również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale on wie, że musi zapłacić za konfiguracje a Ty mu to samo powtarzasz dalej..nie znasz ceny to po co piszesz?:/

 

ja za taką podstawową (czyli www,ftp,mysql) płaciłem taniutko bo 50zł, ale to taka podstawowa bardzo. Sporo adminów na tym forum, więc na pw coś dostaniesz na pewno ;) No ale oczywiście żeby od czasu do czasu zajrzał również :)

 

Chodziło mi o obsługę servera a nie tylko konfigurację... Zgodzisz się ze mną chyba, że sama konfiguracja to nie wszystko... Ktoś jeszcze musi ten server obsługiwac  :)

Jak sam wspomniałeś, jest sporo adminów na tym forum  :) Przeglądnij dział Giełda, bo kilku ma tam tematy z ofertami  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×