Skocz do zawartości
salos

Strona z www i bez www

Polecane posty

Witam,

 

Mam mały problem. W niektórych przeglądarkach strona wyświetla mi się prawidłowo tylko jak wpiszę stronę z www. Natomiast jeśli wpiszę bez www to mam napis "strona w przebudowie".

 

Co może być przyczyną tego? I jak to można zreperować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pominę fakt, że prawie w ogóle nie napisałeś istotnych informacji (kolejny wątek i znowu piszą pobieżnie, wrrr) - jaka domena, jakie przeglądarki, co ostatnio robiłeś z tą domeną itd... ale:

 

1. Odświeżyć stronę

2. Wyczyścić pamięć podręczną i spróbować ponownie

 

to tak na początek.. ale niestety nie wiem nawet, czy "odczekałeś swoje".. jaki to serwer (jak często odświeża wpisy) itd. itp...

do tego jaki panel i sto innych spraw heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub są ustawione dwie różne strony dla 'www' oraz bez 'www' :)

Tak samo jak na daną stronę można wejść tylko z 'www' bo bez 'www' nie ma takiej strony :) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob przekierowanie w htaccess na z www.

 

No to może trochę się rozpiszę na temat tego problemu. Domena jest w nazwa.pl, natomiast serwer jest w active24 gdzie domena została zaparkowana. Domena jest dalej przekierowana poprzez CNAME na inną domenę.

 

No i tak jedni mi piszą żeby firma hostingowa ustawiła mi przekierowanie, natomiast firma pisze ze nie ustawi, gdyż wszystko chodzi jak należy.

 

No dobra znalazłem pewną nieścisłość w strefach DNS. Mam zrobione przekierowanie strony przez CNAME ale tylko z www. Czyli teraz musze zrobic takie samo przekierowanie ale bez www na poczatku i bedzie juz działać, czy też jakieś inne przekierowanie muszę dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie działać.

 

Nie będzie działać, nie da się skonfigurować domeny bez www wpisujac do konfiguracji np BINDA CNAME'a na ten rekord jest to zabronione.

 

Zatem zapis: @ IN CNAME jakasdomena.pl. nie zadziala.

 

Zapis: www IN CNAME jakasdomena.pl. zadziala.

 

OBEJSCIE:

 

@ IN A tutajadresipjakasdomena.pl

www IN CNAME jakasdomena.pl.

 

Problem wystapi jesli zmieni sie IP jakasdomena.pl bo wtedy przekierowanie bez www w nazwie przestanie dzialac i trzeba bedzie recznie wpisac nowe IP i zrestartowac serwer nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×