Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sproject

Program do oceny

Ocena programu  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz prezentowaną aplikację?

    • jest dobra
      1
    • ma potencjał
      2
    • do bani
      7


Polecane posty

Planuję wziąć udział w tegorocznej edycji Kaliskiego Konkursu Informatycznego, którego celem jest wyłonienie najlepszej aplikacji. W związku z tym postanowiłem przepisać swój edytor tekstu, a aktualną jego wersję dać wam do oceny. :)

 

Nie zrażajcie się tym, że program jest nieukończony - nowe funkcje z pewnością będą dodawane, mam jeszcze na to 2 tygodnie. :)

 

Głównie zależy mi na tym byście rzucili jakieś sugestie, poradzili co poprawić, co dodać, a co całkiem wywalić.

 

Z góry dzięki. :)

 

http://www.speedyshare.com/149889275.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menu na górze, jakby "się rozjechało".

Będą tam jeszcze dodawane nowe przyciski, więc bez obaw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze irytuje mnie instalowanie malutkich programów (zwłaszcza do testów :))

 

Co do samego programu:

-kolorowanie składni mi nie działa

-po zapisie pliku jego nazwa w karcie nie zmienia sie

-klikniecie mysza w jakimkolwiek punkcie formatki do pisania powoduje pojawienie sie tam kursora (mnie irytruje i robi problemy z skladnia ciutek :))

-czcionka podczas pisania dziwnie wyglada (nie wiem czego to wina ale odstępy po niektórych znakach sa mocno za male, a po niektorych za duże np. @ i t)

-tlo dźwiękowe nie działa

-wcisniecie ctr+a i backspace nie usuwa calego dokumentu tylko przenosi mnie na początek (tekst to jedna dluga linia)

-brakuje szukania (najlepiej z wyrażeniami regularnymi)

-notepad++ z 10 dokumentami zabiera polowe mniej ramu niż twój program :)

-brak możliwości standardowego skojarzenia programu z plikami txt, php itp

-brak możliwości zmiany kodowania

 

plus za bezpośredni podgląd plików html

 

Narazie tyle :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze irytuje mnie instalowanie malutkich programów (zwłaszcza do testów :))

Instalator to wymóg organizatorów konkursu.

 

-kolorowanie składni mi nie działa

Rozumiem, że mówisz o kolorowaniu składni HTML? Niemożliwe...

2vt6zw0.jpg

 

-po zapisie pliku jego nazwa w karcie nie zmienia sie

Wielkie dzięki. Dość ważne, a nie zauważyłem tego wcześniej.

 

-klikniecie mysza w jakimkolwiek punkcie formatki do pisania powoduje pojawienie sie tam kursora (mnie irytruje i robi problemy z skladnia ciutek :))

Postaram się to zmienić, ale priorytetem, to nie jest w obecnej chwili. :)

 

-czcionka podczas pisania dziwnie wyglada (nie wiem czego to wina ale odstępy po niektórych znakach sa mocno za male, a po niektorych za duże np. @ i t)

Zapomniałem dodać w instalatorze funkcję dodającą klucze rejestru domyślnie ustawiających fonta na Lucida Console. Dzięki za zwrócenie uwagi - sam u siebie zmieniłem ją właśnie na Lucidę i zapomniałem o tym problemie.

 

-tlo dźwiękowe nie działa

Jakie tło? To edytor tekstu, a nie media player. :)

 

-wcisniecie ctr+a i backspace nie usuwa calego dokumentu tylko przenosi mnie na początek (tekst to jedna dluga linia)

O dziwo u mnie, to nie szwankuje.

 

-brakuje szukania (najlepiej z wyrażeniami regularnymi)

Przecież to wersja alfa. :)

 

-notepad++ z 10 dokumentami zabiera polowe mniej ramu niż twój program :)

Ale z systemowym Notatnikiem wygrywa. :) A na serio: już na starcie zżera 5 MB - postaram się to zoptymalizować usuwając niepotrzebne na początku formy z pamięci (a właściwie, to wcale ich nie ładując wraz ze startem programu).

 

-brak możliwości standardowego skojarzenia programu z plikami txt, php itp

Będzie ASAP. :)

 

-brak możliwości zmiany kodowania

Z tym to raczej nie wyrobię.

 

plus za bezpośredni podgląd plików html

Dzięki. :)

 

Dobra dobra przyznaj się, że to jakiś nowy trojan :)

Przed tobą, to się nic nie ukryje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie tło? To edytor tekstu, a nie media player. ;)

 

To po co w menu Multimedia jest niedziałająca ikonka głośniczka z podpisem TŁO DŹWIĘKOWE?

Bo o nią chyba Rezorowi chodziło.

Co do składni - to koloruje, ale z menu trzeba wybrać język... A to nie do końca jest niestety dla wszystkich oczywiste. Może wybór języka przy tworzeniu dokumentu/starcie programu?

Do tego tabulator nie robi wcięć, tylko przeskakuje do kolejnych paneli.

 

Dalej - podgląd HTML powinien być dostępny tylko dla formatu HTML. Bo co mi z podglądu kodu PHP albo np. C++ w przeglądarce?

 

Drukowanie olewa formatowanie kodu. A powinien być może wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło mi o button tło dzwiękowe w zakładce multimedia ;) Dodadkowo przycisk wstawiania obrazu dodaje odnosnik jak dla pliku html (czyli chcac wstawic obrazek do dokumentu nie zostanie wydrukowany :))

 

Co do kolorowania składni - rzeczywiście jednak działa :) przepraszam za niesłuszny zarzut :) Ale za to przy ładowaniu jakiego kolwiek pliku zawsze ustawia sie HTML (i nie ma opcji BRAK)

 

Czekam na kolejna wersje do testów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Programik sympatyczny, "ma potencjał" ;P ale zrób coś z czcionką na miłość boską...

J.w., zapomniałem to zrobić w nowym buildzie. BTW Zmień ją na Lucida Console - zostanie to zapisane w rejestrze. Wkrótce naprawię to, by zmiana była dokonywana podczas instalacji.

 

Dokładnie chodziło mi o button tło dzwiękowe w zakładce multimedia :P

Aha, wiem, że nie działa. :) Tak samo nie zdziwcie się, że Odsyłacz i inne przyciski nie działają w nowym buildzie. Są za to inne zmiany.

 

Dodadkowo przycisk wstawiania obrazu dodaje odnosnik jak dla pliku html (czyli chcac wstawic obrazek do dokumentu nie zostanie wydrukowany :P)

Tak ma być. ;)

 

Co do kolorowania składni - rzeczywiście jednak działa :D przepraszam za niesłuszny zarzut :) Ale za to przy ładowaniu jakiego kolwiek pliku zawsze ustawia sie HTML (i nie ma opcji BRAK)

A po co wyłączać kolorowanie składni? :)

 

Czekam na kolejna wersje do testów :P

Proszę bardzo.

Dodałem wyszukiwarkę obsługujące wyrażenia regularne i możliwość powiązania aplikacji z niektórymi typami plików. Do tego dojdzie jeszcze DDE i będzie super. :)

 

http://www.speedyshare.com/182256792.html

 

Więcej o nowym buildzie na blogu: http://sproject.devblogs.pl/internet/kki-smalledit-10015/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co wyłączać kolorowanie składni?

 

Nie wszystkie pliki które się edytuje potrzebują kolorowania składni (pliki ini, pliki konfiguracyjne programów czy np Windowsa, a nawet jakieś proste pliki txt np readme)

 

Wyszukiwanie działa, ale w przypadku blednie wpisanych wyrażeń regularnych wyrzuca error (który w sumie nic nie mówi). Moim zdaniem powinien porostu zaprzestać wyszukiwania.

Do tego szukanie dostępny tylko z task bara ;) Pierwsze co robię to szukanie w "edycja" a tu lipa :) Brak tollipow przy niektórych buttonach w pasku.

 

Moim zdaniem za dużo też nastawienia na edytowanie html'a. Opcje w zakładce "tekst" zamiast justować tekst wstawiają mi tam diva :) Poco mi div w pliku cpp ?

Brak skrótów klawiszowych ! Mam nadzieje ze zostanie dodane :)

Przydało by się tez liczenie numerów lini (wyobrażasz sobie ze php wypluwa ci błąd "error in line 343" a Ty musisz jej szukać ręcznie ? :)

Kolorowanie składni nie włącza się automatycznie po otwarciu pliku z znamy rozszerzeniem

 

Narazie tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie pliki które się edytuje potrzebują kolorowania składni (pliki ini, pliki konfiguracyjne programów czy np Windowsa, a nawet jakieś proste pliki txt np readme)

W nich i tak nie ma czego kolorować, więc nie ma to znaczenia.

 

Do tego szukanie dostępny tylko z task bara :P Pierwsze co robię to szukanie w "edycja" a tu lipa :D

Już dodałem to edycji.

 

Brak tollipow przy niektórych buttonach w pasku.

Tollip? A co to? :P

 

Opcje w zakładce "tekst" zamiast justować tekst wstawiają mi tam diva :) Poco mi div w pliku cpp ?

A w jaki inny sposób chcesz wyjustować tekst w HTMLu, jeśli nie DIVem (zgodnie ze standardami OFC)? ;) Jeśli zaś edytujesz plik C, Java, etc. to po prostu tam nie zaglądasz. :)

 

Brak skrótów klawiszowych ! Mam nadzieje ze zostanie dodane :)

Są skróty klawiaturowe. Dla wyszukiwania jeszcze nie było, ale teraz już jest. Szukaj ich w menu u góry. :P

 

Przydało by się tez liczenie numerów lini (wyobrażasz sobie ze php wypluwa ci błąd "error in line 343" a Ty musisz jej szukać ręcznie ? ;)

Możliwe, że będzie coś takiego, ale nie jestem pewien. Póki, co wystarczy przewinąć scrollbar, by wyświetlił ci się numer linii u góry. Wkrótce zostanie dodane okienko przejścia do wybranej linii.

 

Kolorowanie składni nie włącza się automatycznie po otwarciu pliku z znamy rozszerzeniem

Może wkrótce to poprawię. O ile się wyrobię do poniedziałku.

 

http://www.speedyshare.com/563737186.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już coraz lepiej ;)

 

Teraz kolej na przyczepienie się do lądowania plików ;) Zakładki są użyteczne tylko jeśli odpalamy kolejne dokumenty przy pomocy explorera w programie albo za pomocą "otworz". Nie ma drag and drop (co ewentualnie da sie przeżyć), ale co gorsze odpalanie skojarzonych plików podwójnym kliknięciem powoduje otwarcie NOWEJ kopi programu a nie dodatkowej karty. Do tego program mógłby zapamiętywać karty które były otwierane.

 

W opcjach powinna być tez możliwość dostosowania skrótów klawiszowych (w moim wypadku foobar został właścicielem F1 - F4 i chciałbym szukanie następnych wyników ustawić inaczej ;))

 

Dalej tez pozostało przeskakiwanie focusu przy wciskaniu taba (praktycznie eliminuje to użyteczność tego programu przy rodzeniu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz kolej na przyczepienie się do lądowania plików ;) Zakładki są użyteczne tylko jeśli odpalamy kolejne dokumenty przy pomocy explorera w programie albo za pomocą "otworz". Nie ma drag and drop (co ewentualnie da sie przeżyć), ale co gorsze odpalanie skojarzonych plików podwójnym kliknięciem powoduje otwarcie NOWEJ kopi programu a nie dodatkowej karty. Do tego program mógłby zapamiętywać karty które były otwierane.

Naprawiłem. ;)

 

Przed momentem skompilowałem build 19 - wersję beta 1. Nowe funkcje nie będą już dodawane. Teraz szczególnie zależy mi na wyłapaniu błędów, o ile takie są.

 

http://sproject.devblogs.pl/internet/kki-s...eta-1-build-19/

 

Download: http://www.speedyshare.com/426622251.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś, na dzień przed ostatecznym terminem odesłania prac, wydałem wersję RC. Wszystkie błędy zostały w niej poprawione (nie licząc tego tabulatora...). Skojarzenia plików też działają lepiej niż w buildzie 19.

 

25j84l3.jpg

 

Info: http://sproject.devblogs.pl/internet/kki-s...t-rc1-build-20/

 

Download: http://www.speedyshare.com/270235407.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ten temat - mam nadzieję, że ostatni raz. ;)

 

Mojej aplikacji udało się zakwalifikować do ścisłego finału KKI. Jednak była coś warta. :P

 

BTW W międzyczasie ukazał się build 21, o którym nie poinformowałem na łamach forum.

 

http://sproject.devblogs.pl/wp-content/upl...09/03/setup.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×