Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hostingpotrzebny

VPS lub dedyk 30GB/30GB

Polecane posty

Szukam dobrego rozwiązania. Zastanawiałem się nad vps ale nie rozumiem dlaczego w większości (polskich) ofert jest powierzchnia dysku w granicach 5GB. Dedyki mają po 250GB dysku a VPSy które to niby zajmują 0,3 czy nawet 0,1 serwera mają tak okrojony parametr pojemności (który swoją drogą jest najtańszy, bo to tylko jednorazowy koszt w przeciwieństwie do transferu).

Pewnie ktoś pomysli - to kup sobie dedyka! A kupiłem. Ale jestem średnio zadowolony. Chyba czas na zmiany

Potrzebuje:

 

miejsce 30GB (najlepiej 50GB)

transfer 30GB /mc (czyli naprawde malutko!)

bazy/ftp/maile oczywiście unlimited

obciążenie procesora praktycznie żadne. (prawie cały ruch to maile)

dobrze by było Direct admina z opcją reseller

przepustowość - nie chce być podłączony do jakiegoś 2Mb na sztywno, wolę zbiorczo w jakiejś konkretnej serwerowni POLSKIEJ tylko! (żeby odpadały historie w stylu: nie ma światła, albo admin pojechał na ferie i proszę dzwonić za tydzień)

No i najważniejsze - Support. W zakresie podstawowym, ale jednak. (chodzi o sprawy typu: dlaczego nie działają bazy, jak klient może zmienić hasło do poczty, dlaczego nie dochodzą maile, jak zmienić uprawnienia żeby joomla działała, itp).

 

Dlaczego mi dedyk, vps a nie jakieś konto współdzielone? Jesteśmy małą firmą internetową i chcę aby usługi działały szybko, a nie żeby mi było wstyd jak klient dzwoni i mówi, że interia mu działa, gmail, wp szybciutko a z mojego serwera to zawsze najwolniej. Nie wymagam cudów, ale po to chcę droższą usługę żeby było ciut lepiej :)

W tym momencie płace ponad 300/mc i generalnie wszystko się ślimaczy, mail uwierzytelnia się kilka sekund, ftp zawiesza po iluśtam plikach itd - imo przepłacam

Proszę o oferty i także o porade

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą BudgetVPS.pl. Jeśli jest Pan zainteresowany to serdecznie zapraszam do kontaktu celem omówienia podstawowej pomocy w ramach tego pakietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(chodzi o sprawy typu: dlaczego nie działają bazy, jak klient może zmienić hasło do poczty, dlaczego nie dochodzą maile, jak zmienić uprawnienia żeby joomla działała, itp).

 

To ma być podstawowy support świadczony przez usługodawce(hostingodawce) w przypadku serwerów vps/dedykowanych?

 

Nie żartuj sobie, lepiej wynajmij admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojemności jakie sa takie są bo lepsze vpsy jadą na szybkich dyskach sas które są drogie i nie tak pojemne jak wolne dyski sata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku nie spamuj .. przecież w budget nie ma żadnego supportu ..

czytamy posty ....

 

 

a co do tematu

to może wystarczyło by wynająć admina do dobrego skonfigurowania serwera dedykowanego

a później w razie problemów zleceń zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ma być podstawowy support świadczony przez usługodawce(hostingodawce) w przypadku serwerów vps/dedykowanych?

 

Nie żartuj sobie, lepiej wynajmij admina.

 

To mnie właśnie zastanawia, że podałem pytania zdecydowanie z puli użytkownika, a nie administratora, czy nawet resellera.

Na takie pytania odpowie mi każdy support zwykłego hostingu za 10, 20 czy 50 zł /rok.

A jak kupuje vps/serwer to już nie mogę o to pytać... Bardzo pokrętna logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie właśnie zastanawia, że podałem pytania zdecydowanie z puli użytkownika, a nie administratora, czy nawet resellera.

Na takie pytania odpowie mi każdy support zwykłego hostingu za 10, 20 czy 50 zł /rok.

A jak kupuje vps/serwer to już nie mogę o to pytać... Bardzo pokrętna logika.

vps to trzeba pierw sobie skonfigurować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hostingpotrzebny - gdzie obecnie masz ten serwer?

 

Jak na moje oko to powinieneś wynająć administratora do prawidłowego skonfigurowania tego serwera. Bo to faktycznie niemożliwe, aby tak się "ślimaczył".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@hostingpotrzebny - gdzie obecnie masz ten serwer?

 

Jak na moje oko to powinieneś wynająć administratora do prawidłowego skonfigurowania tego serwera. Bo to faktycznie niemożliwe, aby tak się "ślimaczył".

 

Sprawa wygląda tak, że tam gdzie mam serwer to również Panowie mi nim administrują. Z mojej wiedzy są na rynku pare lat i wiedzę powinni mieć. Zawsze reagują szybko. Jednak cały czas mamy jakieś drobne problemy. Najpierw mieliśmy u nich normalne konto, potem resellera i sprawa zawsze wyglądała podobnie. W końcu nam oświadczyli, że jeśli nie chcemy mieć przerw w działaniu i jeśli działa nam za wolno to tylko dedyk wchodzi w grę. Poszliśmy na to, ale jakość usług wcale się nie polepszyła. Odłączyli nam nawet raz serwer na kilka dni, ponieważ był "niby" włam. Potem dowiedzieliśmy się że to przez wirusy (?) i że z naszego serwera odbywały się ataki na resztę serwerowni.

Jeśli chodzi o administrację, to nie wymagamy NIC poza to, żeby nam chodził DirectAdmin (w tym oczywiście apache, mysql, poczta). I tyle! Nie instalujemy żadnych skryptów, nie mieszamy NIC w konfiguracji. Nasze najtrudniejsze zadania dla admina to było doinstalowanie wtyczki ioncube i uruchomienie naszych ns1.naszafirma.pl

Być może powinniśmy szukać czegoś takiego jak :

"Konto resellerskie z dużymi zasobami." Jest coś takiego? Przecież jedyne czego oczekujemy to większe zasoby, aby usługa działała płynnie, aby wyeliminować sytuację, że współdzielący konto wykorzystuje konto w nadmiarze naszym kosztem. No, ale okazuje się że jak zwiększamy liczbę zasobów (płacimy więcej) to oczekiwać ze strony administracji możemy mniej.

Nasuwają mi się w takim razie dwa pytania jeszcze:

1) Czy zamawiając VPS z DA otrzymamy skonfigurowany system? ( w sensie można zakładać konta i będą działać) Piszę np o firmach które oferują tutaj usługi na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×